Mosėdžio gimnazijos

Biblioteka

BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS

I   8.00– 16.45
II  8.00 – 16.45
III 8.00 – 16.45
IV 8.00 – 16.45
V   8.00 – 15.45
(paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena)

Bibliotekos vedėja

Daiva Stonkuvienė

daiva.st40@gmail.com

Bibliotekos taisyklės

Misija

  Glaudus bendradarbiavimas ugdymo procese,  nenutrūkstamas  Mosėdžio gimnazijos bendruomenės informacinių poreikių tenkinimas, atnaujinant bibliotekos darbuotojų žinias, ugdant informacinę kultūrą.

Vizija

Siekti tapti mokyklos bendruomenės susitelkimo, turiningo laisvalaikio praleidimo, saviugdos centru. Vartotojai, apsilankę bibliotekoje, privalo gauti maksimalaus spektro paslaugas: operatyvią, išsamią informaciją, spaudinius, mokamas/nemokamas paslaugas, poilsį.

Siekis

Biblioteka-skaitykla padeda įgyvendinti bendrus gimnazijos veiklos tikslus ir uždavinius.

Biblioteką sudaro: abonemento skyrius ir kompiuterizuota skaitykla. Teikiamos kopijavimo, spausdinimo, skenavimo paslaugos.

Bibliotekos ir skaityklos fondas – vadovėliai, grožinė, metodinė, informacinė literatūra, periodiniai leidiniai bei kitokio pobūdžio dokumentai. Skaitykloje ir bibliotekoje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos paminėti valstybės ir kalendorines šventes, rašytojų jubiliejus, rengiami renginiai, vedamos tradicinės ir netradicinės pamokos. Kaupiama kraštotyrinė medžiaga apie gimnaziją ir Mosėdžio miestelį. Skaitykloje yra penkios kompiuterizuotos vartotojų ir dvi darbuotojų darbo vietos.

Bibliotekoje veikia (LIBIS) skaitytojų aptarnavimo posistemė, todėl skaitytojai aptarnaujami  greitai ir kokybiškai.

Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema (LIBIS)

Kiekvienas bibliotekos lankytojas gali savarankiškai matyti savo užsakymus bibliotekose, kuriose yra pasiskolinęs knygas. Tai galima padaryti užsiregistravus internetinėje bibliotekoje: 

iBiblioteka

 

 

 

 

 

NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

Šią savaitę (2023.04.24 – 2023.04.29) Lietuvoje vyksta Nacionalinė bibliotekų savaitė. Tema „Kartu įveikiant krizes“. Bibliotekos organizuoja vienokius ar kitokius renginius. Mosėdžio gimnazijos biblioteka savaitę pradėjome susipažindami ką reiškia šis ženkliukas©️ ? Antrokai, pirmokai, ketvirtokai ir trečiokai aktyviai atsakinėjo į užduodamus klausimus. Sužinojo, kad visose knygose yra šis ženklas, kad jų autorinės teisės saugomos. Tokių knygų negalima nei kopijuoti, nei platinti, be autorių leidimo.
Susipažinę su ženkliuko istorija, mokiniai klijavo lipdukus „Skaitykis su knyga“ ant bibliotekoje esančių knygų. Knygų papuoštu lipduku – beveik šimtas.
Skaitėme kartu iš turimų knygelių po vieną sakinį ir visų nuostabai iš atskirų tekstų gavosi vientisas, gražus ir įdomus tekstas. Vaikams labai patiko gauta informacija ir skaitymas.
Septintokės Faustina Valinskytė ir Skaistė Pladaitė padarė kūrybišką plakatą.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė.

GERŲ, ŠILTŲ ŠV. VELYKŲ!

Štai ir baigėsi gimnazijos velykinio margučio marginimas. Aktyviai įsijungus visai gimnazijos bendruomenei, margutis tapo ypatingai gražus. Šiandien pradinių klasių mokiniams buvo užduotis- viktorina. Kahoot programėlėje teko atsakyti į klausimus apie šv. Velykas. Buvo reikalingos ne tik žinios, bet ir greitis. Daugiausiai taškų surinkę mokiniai (po vieną iš klasės) buvo apdovanoti dideliais šokoladiniais kiaušiniais, o paguodos prizus gavo visi dalyviai – po maža šokoladinį kiaušinuką. Nugalėtojai: Samanta Skersytė – 1 b klasė, Arielė Kinčiūtė ir Ligita Pudžmytė – 2 klasė, Saulė Vyšniauskaitė – 3 a klasė, Gustas Bertulis – 3 b klasė, Arina Kontrimaitė – 4 a klasė, Brigita Limontaitė – 4 b klasė.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė.

BIBLIOTEKOJE GIMNAZIJOS VELYKINIS KIAUŠINIS JAU PUOŠIASI

Smagu, kai margutis jau po truputį puošiasi. Ateikite, puoškite, juk smagu matyti bendrą darbą. Margutis su lyg kiekviena pamoka gražėja. Į akciją įsijungus visa gimnazijos bendruomenė. darbo ir veiklos užteko visai savaitei. Margučio puošyba baigta. Liko tik pradinių klasių mokiniams sudalyvauti viktorinoje, kuri vyks 2023. 04. 07 dieną kahoot.it programėlės pagalba.

Nuotraukas žiūrėkite čia

ARTĖJA ŠV. VELYKOS

Kokios šv. Velykos be margučio? Ogi liūdnos ir be pavasario margumo džiaugsmo. Tad biblioteka kviečia marginti margutį. Bibliotekoje yra didžiulis margutis, bet labai dar liūdnas, tad kiekvienas gimnazijos bendruomenės narys turi ateitį į biblioteką, atsinešti savo marginimo priemonę ką tik sumąsto ar randa namuose ir prisideda prie marginimo. Iki atostogų margutis turi pasipuošti!
Mes už tvarumą. Antrines žaliavas panaudojam antram gyvenimui.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

KNYGŲ KALĖDOS – NAUJOS KNYGOS!

Sugrįžo per akciją Knygų Kalėdos dovanotos knygos. Dėl tam tikrų priežasčių jos užsilaukė eilėje kol bus sutvarkytos ir galės keliauti pas skaitytojus. Dar gamta leidžia vakarus leisti su knyga rankoje, tad kviečiame užsukti į gimnazijos biblioteką, išsirinkti knygą ir mėgautis skaitymu.
Dėkojame knygas dovanojusiems bendruomenės nariams: Dovydui Daržinskui (priešmok. grupė), Dovydui Baužiui (1b klasė), Samantai Skersytei (1a klasė), Mantui Skruibiui (1a klasė), Ligitai Pudžmytei (2 klasė), Saulei Veisaitei (3b klasė), Gustui Bertuliui (3b klasė), Martynui Baužiui (4b klasė), Nijolei Prialgauskienei, Liudai Alšauskaitei, Eugenijai Macevičienei, Daivai Višinskienei, Daivai Stonkuvienei, 1b klasei, 2 klasei, 3a klasei, 5 klasei.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

PASAULINĖ POEZIJOS DIENA

Nuo 2000 m. kovo 21-ąją minima Pasaulinė poezijos diena. Šią dieną yra skaitomos eilės, susitinkama su poetais, pristatomos knygos. Gimnazijos bibliotekoje tą proga buvo pristatyta bibliotekininkės Daivos Stonkuvienės antroji poezijos knyga. Popietės metu eiles skaitė ne tik pati autorė, bet ir dalyviai. Kad neskambėtų vien žodžiai, gitaros akordais dalyvių širdis virpino Vaidas Minelga. Kaip pats sako, jam dainuojamoji poezija yra kažkas tokio nežemiško.
Nejučia prabėgo popietės valanda, besiklausant eilių, dainų, gitaros skambesio. Visiems dalyviams autorė padovanojo po savo eilių knygutę.
Po renginio dalyviai vaišinosi kvapnia pušų spyglių, pagardinta citrina ir medumi, arbata, bei naminiais sausainiais ir užkandukais.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

KOVO 16-OJI KNYGNEŠIŲ DIENA

2023-03-16 dieną gimnazijos bibliotekoje pertraukų metu buvo rodomi filmai KNYGNEŠIO DIENAI PAMINĖTI.
Knygnešystė – XIX a. Lietuvos istorijos fenomenas, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 metų, pasireiškęs lietuviškų leidinių spausdinimu užsienyje, daugiausiai tuometinėje Prūsijoje, Mažojoje Lietuvoje bei Amerikoje, nelegaliu gabenimu per sieną ir platinimu. Persekiotas rusų valdžios. Knygnešystės muziejai yra Ustronės sodyboje bei Bistrampolio knygnešių koplyčioje (Panevėžio rajonas).
2004 m. UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų.

SVEČIAI IŠ MOSĖDŽIO LOPŠELIO DARŽELIO

Mosėdžio lopšelio darželio patys mažiausieji vaikučiai, kuriems vos po du metukus, aplankė mūsų gimnazijos biblioteką. vaikučiai ir juos lydėjusios auklėtojos, padovanojo nuostabų paveikslą „piešta“ mažais delniukais. Darželinukai jau mini vasario 16-ąją. Pasikalbėjom, pasižiūrėjom šešėlių teatrą ir atsisveikinome.
Bibliotekos vedėjai pavyko susidraugauti su vaikučiais ir jie pažadėjo, kai sulauks šešių metukų, tapti mūsų gimnazijos mokinukais.

SKAITĖM IR VAIDINOM ŠEŠĖLIŲ TEATRĄ

2023-01-27 d. bibliotekoje 1a klasės mokiniai skaitė pasaką ir patys buvo aktoriai. Vaikai sužinojo kas yra šešėlių teatras ir noriai patys vaidino bei skaitė pasaką „Trys paršiukai“. Smagu kai knygutes myli nuo mažų dienų, o, kad nenustotų skaitę ir tai taptu įpročiu, vaikams reikia sudaryti tokias galimybes, kad juos tiesiog ta veikla traukte trauktų.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

AKCIJA „IŠ RANKŲ Į RANKAS“

2023-01-26 d. Skuodo R. Granausko viešoji biblioteka suorganizavo akciją „Iš rankų į rankas“. Tai knygų perdavimo akcija, kurios metu knygos atkeliavo į naująją rajono viešąją biblioteką. Nuotaika vyravo puiki. Mūsų penktokai ir mokytoja Laima Kaupienė su dideliu entuziazmu įsijungė į knygų perdavimo akciją. Akcijoje dalyvavo apie 800 dalyvių iš ugdymo įstaigų, įmonių, organizacijų. Biblioteka persikraustė į puikią, naujovišką biblioteką, kurioje taip ir norisi užsibūti užsimiršus laiką, kai paimi knygą į rankas.
Gimnazijos bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė.

NAUJOS KNYGOS JAU BIBLIOTEKOJE

Kviečiame užsukti ir pasiimti knygą, ilgiems žiemos vakarams.
Laukiame didelių ir mažų.

BIBLIOTEKŲ KNYGŲ KALĖDŲ EGLUTĖ ĮŽIEBTA!

Prasideda akcija „Bibliotekų knygų kalėdos“. Mūsų gimnazijoje iš miegų pakelta meškutė (bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė) su pirmokais ir gimnazijos administracia, nuotaikingai įžiebė knygų Kalėdų eglutę. Direktorė paskaitė pasakaitę, kaip Kalėdų senelis tikrina vaikų sąrašą ir kaip dalina dovanėles visiems vaikams. Šventė pakvipo kalėdinių sausainių ir mandarinų kvapu, kuris maloniai nuteikė artėjančioms šventėms.
Kviečiame įsijungti į akciją ir pradžiuginti biblioteką naujomis knygutėmis.

KNYGA – MOKYTOJA IR DRAUGĖ

Tradicija tapo skaitymo skatinimo renginys tarp Skuodo rajono mokyklų, kurį organizuoja Skuodo rajono mokyklų bibliotekininkių metodinis būrelis. Šiemet, po poros metų pertraukos (dėl pandemijos trukdžių) organizuoti renginį teko Mosėdžio gimnazijai, tai rajoninis renginys.
Šventėje dalyvavo Skuodo rajono švietimo skyriaus specialistė Aldona Jasienė, kuri pasidžiaugė skaitančių vaikų gausa ir noru draugauti su knyga. Gimnazijos direktorė Audronė Šverienė linkėjo, kad draugystė su knyga neišblėstų niekada. Anot bibliotekos vedėjos Daivos Stonkuvienės, knygas ne tik skaitome, bet galima ir dainuoti, tad šventiniame koncerte tai įrodė, puikus duetas, penktokas Vitalijus S. ir Vaidas Minelga (Skuodo amatų mokyklos dėstytojas), gimnazistė Brigita K., ir ketvirtokė Kotryna Z. Džiugu, kad aktyviai dalyvaujama tokiuose renginiuose. Mokiniai buvo apdovanoti „Metų skaitytojo“ DIPLOMAIS. Atranka buvo vykdoma taip – iš kiekvienos klasės po geriausią skaitytoją. Kad nebūtų nuobodu, vaikai narpliojo viktorinos klausimus, pristatė perskaitytas knygas. Visą triūsą vainikavo – diplomai, padėkos, karšta arbata ir saldžios dovanėlės.
Skuodo rajono mokyklų bibliotekininkių vardu Mosėdžio gimnazijos bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

ŠVENČIŲ LAUKIMAS

2022-11-24 d. su penktokais ir jų auklėtoja Lina Sėlenienę, klasės valandėlės metu, kalbėjome apie artėjančias šv. Kalėdas, gaminome angeliukus iš ore džiūstančio modelino. Darbas virte virė, o smagiausia, kad į popietę atėjo ir penktokų mamytės.
Edukacijos metu, parodžiau ir papasakojau, kaip ir iš ko galima pasidaryti eglutės papuošalų. Juk rankų darbo žaisliukai patys mieliausi. Šios edukacijos metu naudojome sausainių metalines formeles. Tai taip paprasta ir nesudėtinga technika išspaudžiant norimą figūrėlę.
Mosėdžio gimnazijos bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

NAUJOS KNYGELĖS!

Labdaros ir paramos fondas „ŠVIESKIME VAIKUS“, kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, remia bibliotekas naujais leidiniais. Dalis iš jų yra visiškai nauji tiražai, dalis atnaujinti.
Smagu, kai yra neabejingų žmonių besirūpinančių skaitymo skatinimu.
Kviečiame ateiti į gimnazijos biblioteką ir pasinerti į knygose esančias istorijas.

SPAUDOS KONFERENCIJA „PROFESIJA – BIBLIOTEKININKAS“

2022-10-14 d. šeštokai ir jų auklėtoja Jurgita Beniušienė, aplankėme Plungės viešąją biblioteką.
Mus pasitiko bibliotekininkas Saulius.
Tikslas – bibliotekininko profesija. Spaudos konferencijos metu bibliotekininkai: Kristina, Daiva ir Saulius atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus, taip pat pasidalijo bibliotekininko karjeros patirtimi.
pasiklausėme augalų muzikos, aplankėme laikrodinėje įsikūrusią suaugusių biblioteką, iš Kristinos išgirdome legendą apie verkiančią liepą, susipažinome su seniausio parko ąžuolo istorija.
Daug įspūdžių ir emocijų palikusi išvyka.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

TĘSIASI SPALIS TARPTAUTINIS MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO

2022-10-13 d. Mosėdžio gimnazijos penktokai ir jų auklėtoja Lina Sėlenienė įsijungė į spalį tarptautinį mokyklų mėnesį „Skaitydami kuriame taikų ir harmoningą pasaulį“.
Vaikai buvo nekantrūs ir teiravosi ką veiksime bibliotekoje. Kiek spėliojo tiek nepataikė. Kaip juokavo bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė, po trijų netikslių spėjimų bus blokuojami klausimai ir teks laukti kas tas bus.
Aptarę ką reiškia tas iššūkio pavadinimas, perskaitėme ištrauką iš „Mažojo princo“ lapės mintį apie prijaukinimą, su penktokais kibome į darbą. Gaminome skirtukus.
Net nepajutome kaip pralėkė pamoka. Geros emocijos atsakė į visus klausimus, kurie buvo iškilę prieš užsiėmimą. Ačiū penktokams ir jų auklėtojai.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

DOVANOS UŽ DALYVAVIMĄ AKCIJOJE „VASARA SU KNYGA“

Pralėkė vasara, kaip vėjas. Bibliotekos kvietė įsitraukti į akciją vasara su knyga „Įkvėpk knygų magijos“. Šiemet pirmą kartą prisidėti prie akcijos buvo pakviestos ir šalies mokyklos. Dalyvavo ir mūsų gimnazijos bibliotekos skaitytojai. Šiemet gan negausiai, bet žingsnelis į priekį. Dėkoju drąsiausiems skaitytojams: Martynui B. 4b klasė, Arui M. 2 klasė, mokytojoms Liudai A., Linai S., Daivai V.,
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

SPALIS – TARPTAUTINIS MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo
Tai kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė, kurios
2022 metų tema: „Skaitydami kuriame taikų ir harmoningą pasaulį“.
Gimnazijos pirmokai tapo pačiais jauniausiais bibliotekos skaitytojais. Tėveliai sutiko, kad jų atžalos lankytųsi bibliotekoje ir išsirinkę knygutę, ją skaitytų. Taip nuo mažumės išmokstame pamilti knygą, kurioje surandame harmoniją su taikiu pasauliu. Skaitymas, tai savęs tobulinimas viskame kame: žiniose, mąstyme, suvokime apie mus supančią aplinką ir mūsų pačių esybe toje aplinkoje.
Mažiausiems skaitytojams sėkmės, jų mokytojoms Raimondai ir Aldonai kantrybės, o bibliotekai – skaitymo džiaugsmo suteikimo lankytojams.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

Ukrainiečių kalba knygų rasite čia


Privalomų ir rekomenduojamų knygų sąrašai 1-12 klasėms. 2021-2022 m.m.

Sąrašą rasite čia


Privalomos literatūros sąrašas

I klasė

programiniai_kuriniai_9

II klasė

programiniai_kuriniai_10

III – IV klasė

programiniai_kuriniai_11-12

1 – 8 klasė

Rubinaicio-priedas

Privaloma perskaityti literatūra