2019-04-18 d. sukanko 80 metų kai gimė iškilios atminties rašytojas, vaikystę ir paauglystę praleidęs Šaukliuose, dirbęs matematikos mokytoju tuometinėje Mosėdžio vidurinėje mokykloje, Skuode laikraščio „Mūsų žodis“ redakcijoje. Čia tik keli epizodai iš rašytojo gyvenimo puslapių, bet Mosėdžio miesteliui palikę neįkainojamą istorijos vertę….
Tą dieną paminėjome ir gimnazijoje. Laimutė Kaupienė su I gimnazinės klasės mokiniais paskaitė rašytojo genealias mintis apie žemaičių kalbą. „…šonkaule, no kap tai gali kėtep soprastė je ne šonėis kauls… no a gali valgytė, kad i kap alkans būtom…“ „…žiuogspėra, tep i nuorės matytė, kap po pėiva šuokinie žiuogele ė laida spėras…bettai jog tik pjuvenas, tik žemaite saka „žiuogspėra“.
Laimutė Sendrauskienė viena iš nedaugelių, kuriai teko gyvai bendrauti su R. Granausku. Jos vaizdingas pasakojimas paliko gerą įspūdį. Mosėdžio miestelio bibliotekininkė Nijolė Vyniautienė taip pat pasidalino savo mintimis. Gimnazijos direktorė Audronė Šverienė taikliai pritaikydama rašytojo gyvenimo knygos puslapius, išsakė mintis apie gyvenimą ir nuveiktus kiekvieno žmogaus darbus, kurie vienaip ar kitaip palieką žymą kitų gyvenimuose…
„Išplėšęs iš savo gyvos širdies, kūrėjas meta kūrinį – kaip kūdikį – tiesiai į pražiotus laiko žvėries nasrus, tarp geltonų jo ilčių, į negailestingai raudoną jo gerklę – ir užsidengia delnais akis…“ (R. Granauskas)
Info ir foto bibliotekos vedėjos Daivos Stonkuvienės.

Nuotraukas rasite čia