Mūsų gimnazijos 7-8 klasių mokiniai, dalyvaujantys žuvininkystės programoje ,,Išauginta ES“,  vyko į VDU ŽŪA, kur lankėsi Akvakultūros centre. Edukacinėje pamokoje mus supažindino su Akvakultūros vystymosi Lietuvoje istorija ir žuvų auginimui taikomais būdais, paplitusiais Lietuvoje, ES ir pasaulyje. Praktinės dalies metu susipažinome su Akvakultūros centro uždaromis apytakinėmis sistemomis bei jose auginamomis žuvimis ir jų gyvenimo ypatumais. Po to mus pavaišino pietumis kavinėje „Cafedemia“.
Pabaigę projektinę programą, dar savo iniciatyva Kaune aplankėme keletą žymių vietų. Lankydamiesi T. Ivanausko botanikos muziejuje atidžiai apžiūrinėjome žuvų ekspozicijas ir bandėme atpažinti žuvis bei pritaikyti edukacijoje įgytas žinias. Baigdami ekskursiją Kaune, aplankėme Prisikėlimo bažnyčią ir pasikėlėme ant jo stogo, norėdami pamatyti Kauno panoramą. Vėliau smagiai pasivažinėjome su funikulieriumi.
Pakeliui namo dar užsukome į Ariogalą, kur pagal Šviečiamosios gyvulininkystės programą lankėmės kailinių žvėrelių ūkyje ir susipažinome su jų auginimo ypatumais bei jo naujausiomis technologijomis.

Projektų vadovė pavaduotoja V. Jonkuvienė

Daugiau foto žiūrėkite čia