Kai pavargstame nuo įprasto mokymosi, ieškome kitokių, netradicinių būdų. Viena iš jų – pažintinės kelionės. Šįkart pasirinkome vykti į Venspilį, tik šiemet atidarytą Mokslo ir inovacijų centrą „VIZIUM“ (svarbu paminėti, kad pastatą projektavo lietuviai). Čia turiningai praleidome laiką – turėjome progą išbandyti daugiau nei 80 eksponatų, kurie šiuolaikiškai (interaktyviu būdu), bet labai paprastai ir suprantamai supažindina su biologijos, fizikos, matematikos, inžinerijos ir technologijų mokslais. Daug įspūdžių paliko įvairūs simuliatoriai, kurie leidžia stebėti įvairius fizikinius reiškinius, patirti, pavyzdžiui, kas juntama žemės drebėjimo metu. Arba stovint priešais ekraną ir darant judesius galima aiškiai matyti, kokie raumenys dirba. Daug emocijų sukėlė lazerių kambarys. Be pagrindinės salės dar veikia 6 atskiros kūrybinės dirbtuvės.
Siūlome visiems nuvykti į Venspilį. Laikas mokslo centre nepailgo, o besidalindami įspūdžiais supratome, kad ne visi ir ne viską suspėjome pamatyti ar išbandyti. Be to, ir pats miestas gražus.
Mes, 8 ir II kl. mokiniai, esame dėkingi gimnazijos direktorei, auklėtojoms ir lydintiems mokytojams už kitokias spalio 4 dienos pamokas.