Mūsų gimnazijos penktokai dalyvauja ŽŪM ,,Šviečiamosios gyvulininkystės“ projekte. Jiems buvo organizuota ugdymo karjerai išvyka į gyvulininkystės ūkius su medaus edukacija bitininko sodyboje.
     Išvyką pradėjome nuo pažinties su Vidos ir Roberto Narkų gyvulininkystės ūkiu (Mosėdis), kur  mūsų laukė pažintis su kalakutais ir kitokia vištų rūšimi – pentardomis (perlinės vištelės, patarškos). O apsilankę Irenos Lekstutienės pienininkystės ūkyje (Mikulčių k.), susipažinome ne tik su karvėmis, telyčaitėmis ir veršeliais, bet ir pasiklausėme kvarksinčių pilkųjų ančių.
Išvykos pabaigoje dalyvavome bitininkystės edukacijoje, kurią mums suorganizavo 5 kl. auklėtoja Lina Sėlenienė savo tėvelių sodyboje (Daukšių k.). Esame dėkingi bitininkui Liudui Gikarui, kuris mus vaizdžiai supažindino su bičių gyvenimo būdu ir bitininko darbo specifika. Praktinėje edukacijos dalyje visi pasigaminome suvenyrines vaško žvakutes. Norime padėkoti ir bitininko žmonai Danutei Gikarienei už vaišes bitininko namelyje, kur gėrėme žolelių arbatą ir skanavome medų ir su agurkais, ir su sūriu. Tad į gimnaziją grįžome ne tik daug sužinoję bei pamatę, bet ir gardžiai pavaišinti. Sugrįžę siunčiame didelį ,,ačiū“ visiems ūkininkams, padėjusiems mums įgyvendinti projektines veiklas.

Ugdymo karjerai specialistė
Virgina Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia