,,Viskas apie žuvis, su žuvimis ir iš žuvų mūsų artimiausioje aplinkoje“

Išvyka pagal Pažintinės žuvininkystės programą „IŠAUGINTA ES“

          2022 m. vėl su 5-8 kl. dalyvaujame Pažintinės žuvininkystės programoje „Išauginta ES“. Gegužės 30 d. programos dalyviai, penktokai, keliavo į Žuvininkystės praktinio mokymo centrą, įsikūrusi Žemaičių Naumiestyje. Ten mokiniai buvo supažindinti su žuvų augintojo profesija ir akvakultūra Lietuvoje, ES ir pasaulyje. Ypač sudomino pažintis su Žuvininkystės praktinio mokymo centre įdiegta įranga, technologijomis bei auginamomis žuvimis. Mokiniai su dideliu entuziazmu dalyvavo praktinėse užduotyse, kur reikėjo perkelti žuvis iš vienos talpos į kitą. Dauguma pirmą kartą  savo rankose laikė tokias dideles žuvis.
Atlikę mokomąją programos dalį, keliavome plačiau susipažinti su Šilutės kraštu. Apsilankėme Ventės Rago ornitologinėje stotyje ir susipažinome su paukščių žiedavimo istorija bei metodologija. Vėliau užsukome į Kintus ir Vydūno muziejuje dalyvavome edukacijoje ,,Žuvininkai“, kur kiekvienas dalyvis nusispalvino po žuvį – suvenyrą.
Dėkojame ŽŪM už puikią ,,Pažintinės žuvininkystės programą“, kuri mums suteikia neribotas pažinimo ir kūrybiškumo galimybes.

Programos koordinatorė V. Jonkuvienė

Daugiau foto žiūrėkite čia


 ,,Viskas apie žuvis, su žuvimis ir iš žuvų mūsų artimiausioje aplinkoje“

   Mes, I klasės gimnazistai, dalyvavome Pažintinės žuvininkystės projekte ,,Išauginta Europos sąjungoje“ , kurio įgyvendinimo metu atlikome daug įvairių veiklų ir susipažinome su žuvų pasauliu. Dar vasarą iš projekto lėšų mums buvo suorganizuota pažintinė ekskursija į Žemaičių  Naumiesčio  Žuvininkystės mokymų centrą, kur veisiamos žuvys rezervuaruose. O rugsėjo mėnesį iš to paties projekto lėšų mes vykome į kitą žuvininkystės mokymų centrą, kuris įsikūręs Vytauto didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos skyriuje. Ten mums vyko mokymai apie www.pornxxxmobile.netžuvų rūšių paplitimą pasaulyje, o po to mus vedžiojo po centrą ir parodė žuvų veisimo rezervuarus  bei supažindino su moksliniu darbu laboratorijose.
        Vėliau iš projekto koordinatorių gavome užduotį – atlikti kūrybinius darbus. Nusprendėme padaryti keletą darbelių iš žuvininkystės pasaulio ir viską sujungti po bendru pavadinimu ,,Viskas apie žuvis, su žuvimis ir iš žuvų mūsų artimiausioje aplinkoje“. Pirmiausia kūrėme knygutę, į kuria sudėjome maisto patiekalų, gaminamų iš žuvų namų sąlygomis, receptus. O antrojoje knygutės dalyje sudėjome žvejų – mėgėjų paslaptis, t. y. žvejybos prietarus bei individualius žuvų masalo aprašus.
          Kita  šio projekto kūrybinė veikla buvo – pagaminti akvariumus. Berniukai pjaustėme žuveles, o mergaitės jas nuspalvino. Tada berniukai išpjaustė ir sukalė akvariumus, o mergaitės juos užpildė natūraliomis ir dirbtinėmis medžiagomis (kerpės, kriauklės, akmenukai ir visokie augaliukai).  Mes pagaminome tris akvariumus –  vieną iš jų jau išsiuntėme į žuvininkystės konkursą, o du padovanojome mūsų gimnazijos priešmokyklinių grupių vaikučiams.
           Už sudarytas sąlygas pažinti žuvininkystės pasaulį iš arčiau ir už atvertas kūrybines galimybes esame dėkingi projekto kuratoriams – LR Žemės ūkio ministerijai ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai.
                                                                                I kl. gimnazistai ir auklėtoja V. Jonkuvienė

Daugiau info rasite čia


Mūsų gimnazijos 6, 7 ir I klasių mokinių grupelė dalyvauja ŽŪM Pažintinės žuvininkystės projekte ,,Išauginta ES“ (vadovė V. Jonkuvienė). Programos dalyviai žiemą kūrybiškai piešė žuvis ant sniego. Pasidžiaukime jų darbais pavasarį.

Video žiūrėkite čia