,,Viskas apie žuvis, su žuvimis ir iš žuvų mūsų artimiausioje aplinkoje“

 ,,Viskas apie žuvis, su žuvimis ir iš žuvų mūsų artimiausioje aplinkoje“

   Mes, I klasės gimnazistai, dalyvavome Pažintinės žuvininkystės projekte ,,Išauginta Europos sąjungoje“ , kurio įgyvendinimo metu atlikome daug įvairių veiklų ir susipažinome su žuvų pasauliu. Dar vasarą iš projekto lėšų mums buvo suorganizuota pažintinė ekskursija į Žemaičių  Naumiesčio  Žuvininkystės mokymų centrą, kur veisiamos žuvys rezervuaruose. O rugsėjo mėnesį iš to paties projekto lėšų mes vykome į kitą žuvininkystės mokymų centrą, kuris įsikūręs Vytauto didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos skyriuje. Ten mums vyko mokymai apie www.pornxxxmobile.netžuvų rūšių paplitimą pasaulyje, o po to mus vedžiojo po centrą ir parodė žuvų veisimo rezervuarus  bei supažindino su moksliniu darbu laboratorijose.
        Vėliau iš projekto koordinatorių gavome užduotį – atlikti kūrybinius darbus. Nusprendėme padaryti keletą darbelių iš žuvininkystės pasaulio ir viską sujungti po bendru pavadinimu ,,Viskas apie žuvis, su žuvimis ir iš žuvų mūsų artimiausioje aplinkoje“. Pirmiausia kūrėme knygutę, į kuria sudėjome maisto patiekalų, gaminamų iš žuvų namų sąlygomis, receptus. O antrojoje knygutės dalyje sudėjome žvejų – mėgėjų paslaptis, t. y. žvejybos prietarus bei individualius žuvų masalo aprašus.
          Kita  šio projekto kūrybinė veikla buvo – pagaminti akvariumus. Berniukai pjaustėme žuveles, o mergaitės jas nuspalvino. Tada berniukai išpjaustė ir sukalė akvariumus, o mergaitės juos užpildė natūraliomis ir dirbtinėmis medžiagomis (kerpės, kriauklės, akmenukai ir visokie augaliukai).  Mes pagaminome tris akvariumus –  vieną iš jų jau išsiuntėme į žuvininkystės konkursą, o du padovanojome mūsų gimnazijos priešmokyklinių grupių vaikučiams.
           Už sudarytas sąlygas pažinti žuvininkystės pasaulį iš arčiau ir už atvertas kūrybines galimybes esame dėkingi projekto kuratoriams – LR Žemės ūkio ministerijai ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai.
                                                                                I kl. gimnazistai ir auklėtoja V. Jonkuvienė

Daugiau info rasite čia


Mūsų gimnazijos 6, 7 ir I klasių mokinių grupelė dalyvauja ŽŪM Pažintinės žuvininkystės projekte ,,Išauginta ES“ (vadovė V. Jonkuvienė). Programos dalyviai žiemą kūrybiškai piešė žuvis ant sniego. Pasidžiaukime jų darbais pavasarį.

Video žiūrėkite čia