Mūsų gimnazijoje vyko regioninė valančiukų konferencija  ,,M. Valančiaus idėjų aktualumas šiandien“, skirta Kuopos registracijos 20-mečiui paminėti. Buvo smagu, kad į šventę atvyko ilgamečiai mūsų draugai: Lazdijų r. Šventežerio mokyklos valančiukai (mokyt. V. Tumasonienė ir A. Sujetienė), kurie atstovavo dzūkams, ir aukštaičių atstovai – Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos valančiukai (mokyt. D. Remeikienė). Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Mosėdžio bažnyčioje, o vėliau – gimnazijoje. Konferencijoje pranešimą žalingų įpročių prevencine tema skaitė lektorius A. Šiukšta, kuris kėlė klausimus, kada iš tiesų žmogus būna laimingas? Konferenciją užbaigė Šv. Kazimiero ordino dovana (pirm.. K. Alminas) – Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos tarptautinių konkursų laureatų koncertas
      Po pietų valančiukams edukacijas vedė Skuodo viešosios R. Granausko bibliotekos darbuotojos: Vaikų literatūros skyriaus vedėja D. Pušinskaitė ir bibliotekininkės G. Rubinienė ir A. Narmontienė. Vėliau renginio dalyviai keliavo susipažinti su Mosėdžiu ir Skuodo rajono žymiausiomis vietomis. Buvo aplankytas Apuolės piliakalnis, Šmitos šaltinėlis, Barstyčių akmuo ir kt.
      Regioninis renginys organizuotas pagal Mosėdžo valančiukų kuopos projektą ,,Atrask save vis iš naujo“, kurį finansavo Skuodo r. sav. Kultūros ir turizmo skyrus. Liekame dėkingi mūsų renginio partneriams ir rėmėjams: M. Valančiaus Blaivystės sąjūdžiui (pirm. V. Jakubonis), Šv. Kazimiero ordinui (pirmnk. K. Alminas), Mosėdžio gimnazijai (dir. A. Šverienė), Mosėdžio akmenų muziejus (dir. G. Sakalauskienė) ir UAB ,,Mittet“ (dir. J. Kabalinienė). Nuoširdžiausiai dėkojame visiems, padėjusiems surengti šį projektinį renginį.

Kuopos vadovė V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia