Skip to content

    Vienas iš dabar keliamų gimnazijos tikslų yra mokyti moksleivius tvarumo. Nuo 2022 metų mūsų gimnazijoje organizuojama projektinė – patyriminė diena ,,Kuriame tvariai ateičiai”, kurios tikslas gilintis į tvarumo reikšmę žmonėms ir gyvenamai aplinkai. Nuo 2014 m. Mosėdžio gimnazijos bendruomenė dalyvauja nacionaliniame aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam”. Be to, Mosėdžio gimnazija prisijungė prie LINEŠA organizuojamo respublikinio projekto „Tvari mokykla 2030“. Taip mokykla skinasi kelią tvarumo link.
Tačiau tvarumo sąvoka yra žymiai platesnė, apimanti ne tik atliekų mažinimą ir perdirbimą, bet ir tvarią energetiką, atsakingą vartojimą, socialinį teisingumą bei ekonominį stabilumą.
Todėl Mosėdžio gimnazija siekia tvarumo temą integruoti į ugdymo procesą, įtraukiant ją į įvairių dalykų pamokas bei kasdieninį mokyklos gyvenimą.
Parašytas tarptautinis ERASMUS+ mobilumo projektas „Tvarumas ugdyme“ 2025 m. birželio 1 d. – 2026 m. lapkričio 30 d. laikotarpiui gavo finansavimą. Skirta 28 526,00 eur. dotacija.
Projekto tikslai:

  • Plėsti žinias apie tvarumą ir jo svarbą, įsisavinti naujus metodus, skatinančius domėtis tvarumo ir atsakingo vartotojiškumo temomis.
  • Vystyti užsienio kalbos ( anglų k.) įgūdžius bendraujant ir bendradarbiaujant tvarumo temomis su kolegomis, bendraamžiais.

Projekto metu vyksiančios veiklos:

  • Mokymosi kursai mokytojams „Projektais grįstas tvarumo ugdymas pamokose“ (Barselona, Ispanija);
  • Mokymosi kursai mokytojams „Tvarumo pristatymas per žaidimais grįstą mokymą ir žaidimus“ (Atėnai, Graikija);
  • Mokinių grupinis mobilumas į Italijos turizmo mokyklą (Roma, Italija).

Laukiamas rezultatas:

  • Projekto metu vykstančiuose mokymuose mokytojai įgis išsamų supratimą apie tvaraus gyvenimo būdus ir jų svarbą; tvarių įpročių formavimą mokykloje, skatinant atsakingą išteklių naudojimą ir atliekų mažinimą kasdienėje veikloje. Išmoks sukurti strategijas, padedančias suprasti, kaip sumažinti vandens, popieriaus ir energijos suvartojimą klasėse ir už jos ribų; gaus žinių apie tvarumo projektų kūrimą ir įgyvendinimą, įskaitant ilgalaikę priežiūrą, stebėseną ir rezultatų vertinimą. Svarbiausia, tikimasi pamatyti „gyvų“ praktinių pavyzdžių, kaip mokymo procese nagrinėjama bei kaip kuriami projektai tvarumo tema, kaip motyvuoti moksleivius atsakingai vartoti, gilintis į tvarumo sąvoką.
  • Projekto veiklų metu mokiniai aktyviai dalyvaus grupinėse diskusijose tvarumo tema anglų kalba. Tokiu būdu mokiniai patobulins savo kalbinius, komunikacinius, socialinius įgūdžius, kas suteiks jiems daugiau pasitikėjimo savo jėgomis bei įgytos žinios motyvuos gyventi tvariau.
lt_LTLietuvių kalba
Powered by TranslatePress