Tūkstantmečio mokyklos II

Projekto Nr. 10-012-P-0001
Projekto trukmė: 2024 m. sausio 31 d. – 2026 m. balandžio 30 d.

Projekto finansavimo suma – 120 020 428,53 Eur.
Tinkamų finansuoti lėšų suma – 120 077 883,61 Eur.

Projekto aprašymas

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“ vykdomas pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-01 „Įgyvendinti „Tūkstantmečio mokyklų“ programą“. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
    Projekto „Tūkstantmečio mokyklos II“ tikslas – projekte dalyvaujančiose Lietuvos savivaldybėse sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(si) sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti. Šiuo projektu įgyvendinama dalis „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programos: vykdomos veiklos 36 Lietuvos savivaldybėse (II srautas).
 
Projekto veiklos:

1)  mokyklų vadovų ir kitų pedagoginių darbuotojų kompetencijų stiprinimas;
2)  infrastruktūros kūrimas, plėtra ir atnaujinimas;
3)  mokyklų veiklos tobulinimas keturiose srityse: lyderystė veikiant, įtraukusis ugdymas, kultūrinis ugdymas, STEAM ugdymas;
4)  konsultavimas, rekomendacijų ir analizių rengimas;
5)  projekto veiklų sklaida (viešinimo ir komunikacijos veiklos). Projekto tikslinė grupė – bendrojo ugdymo mokyklų mokytojai.
    Projekto tikslinės grupės – bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojai, jų vadovai, mokiniai ir mokyklų bendruomenės. Skuodo rajono savivaldybė yra projekto partnerė ir įgyvendina 1–3 punkte numatytas veiklas.
Mosėdžio gimnazija įgyvendins praktinę – patyriminę mokinių ugdymo kryptį: įrengs patyriminį ugdymo taką, metodinį-konsultacinį patirčių – refleksijų centrą, atnaujins robotikos laboratoriją, įsigys šiuolaikiškų priemonių ir įrangos. Skatins mokyklos ir verslo bendradarbiavimą, formuojant inovacijų kultūrą bei siekiant geresnių mokinių pasiekimų STEAM srityje. Vyks įvairios patyriminės veiklos mokiniams. Taip pat bus įgyvendinama integruota kultūrinio ugdymo programa „Kultūros patirčių paieškos ir pažinimo keliai“, skaitymo motyvacijos didinimo ir gebėjimų lavinimo programa, ilgalaikis projektas psichologiniam mokinių atsparumui ugdyti. Šių programų ir projektų įgyvendinimą lydės infrastruktūros atnaujinimo darbai, nauja įranga ir priemonės bei netradicinis ir motyvuojantis mokinių ugdymas.
 Skuodo rajono savivaldybės Mosėdžio gimnazijai TŪM pažangos planui įgyvendinti iš viso skirta 398 056,27 eurai.
Projekto veiklos tęsis iki 2026 m. balandžio 30 d.
Europos socialinio fondo agentūra yra projekto vykdytoja, kuri įgyvendina konsultavimo, rekomendacijų ir analizių rengimo bei komunikacijos veiklas (įvardintas 4-5 punkte).
 
Siekiami rezultatai

  1. Padidėjusi pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) metu bent pagrindinį lietuvių kalbos mokymosi pasiekimų lygį pasiekusių mokinių dalis
  2. Padidėjusi PUPP metu bent pagrindinį matematikos mokymosi pasiekimų lygį pasiekusių mokinių dalis
  3. Sumažėjusi bendrojo ugdymo mokyklų 1–8 klasių komplektų, kurie yra jungtiniai, dalis
  4. Padidėjęs vienai sąlyginei mokytojo pareigybei tenkančių mokinių skaičius bendrojo ugdymo mokyklose
  5. Sumažėję mokinių pasiekimų atotrūkiai tarp projekte dalyvavusių savivaldybių teritorijose esančių mokyklų
  6. Sumažėjusi švietimo įstaigų, kuriose nėra nuolatinio vadovo daugiau kaip 12 mėnesių, dalis nuo bendro švietimo įstaigų skaičiaus
  7. Padidėjusi neformaliojo švietimo veikloje dalyvaujančių mokinių dalis
  8. Padidėjęs švietimo pagalbos specialistų, tenkančių 100 mokinių, skaičius.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.esf.lt/veiklos…/tukstantmecio-mokyklos-ii/1394 


MOSĖDŽIO GIMNAZIJOS TŪM PROJEKTO PLANAS. GEGŪŽĖS MĖN.

 

 

 

 

 

 

2024-12

2024-12-13

TŪM 5 IR 19 VEIKLŲ PRISTATYMAS

          Baigiantis metams prasminga atsigręžti atgal ir pažvelgti į nuveiktus darbus. Vieni jų įveikti be didesnių vargų, kiti reikalavo ypatingesnio dėmesio, tačiau visų įgyvendinimui buvo reikalinga  ir partnerių pagalba. 2024-12-13 d. buvo pristatytos TŪM 5 ir 19 veiklos, t. y. bibliotekos remontas, baldų ir fondo papildymas nauja literatūra. Į pristatymą atvyko savivaldybės atstovai: V. Pitrėnas – statybos, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas, R. Rancas – statybos, investicijų ir turto valdymo vyresnysis specialistas,  A. Jasienė – švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, E. Bertašienė – viešųjų pirkimų skyriaus vedėja, Skuodo Bartuvos progimnazijos bibliotekininkės S. Dabrienė ir B. Domarkienė, R. Granausko VB Mosėdžio filialo vedėja N. Vyniautienė. Susirinkusius į salę kalėdinėmis dainomis ir šokiu pasveikino nykštukai. Direktorė A. Šverienė trumpai apžvelgė projekto veiklų tikslus ir pasiektus rezultatus, o bibliotekos vedėja D. Stonkuvienė skaidrėse palygino, kokia biblioteka buvo prieš remontą bei kaip pasikeitė po jo. Tada visi buvo pakviesti apžiūrėti atsinaujinusią biblioteką. kurioje kartu su nykštukais pasidžiaugėme bendro darbo rezultatais. Įžiebę Knygų Kalėdų 2024 eglę. parašėme Seneliui Kalėdai laiškus ir palinkėjome vieni kitiems gražaus bendradarbiavimo bei prasmingų darbų ateinančiais metais.
@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia:


2024-12-11

„NORIU PRABILTI…“

           Įgyvendindama Skuodo r. sav. švietimo pažangos plano (TŪM II,47) veiklas, Skuodo P. Žadeikio gimnazija pakvietė rajono mokyklų atstovus dalyvauti renginyje ,,Noriu prabilti“. Renginio tikslas buvo suburti kuriančius (rašančius, piešiančius,  muzikuojančius ir kt.) rajono mokinius bendradarbiavimo dialogui ir paskatinti bendram kūrybiniam veiksmui. Renginio pradžioje buvo pristatyti atskirų sričių kūrėjai, o vėliau dalyviai kūrė angelo tematika atskirose kūrybinėse dirbtuvėse. Mūsų gimnazijai šauniai atstovavo 7-12 kl. kūrybiškų mokinių grupė, tarp kurių ypač išsiskyrė abiturientė Radvilė Gadeikytė, pristačiusi savo dailės ir muzikinius  gebėjimus. Liekame dėkingi P. Žadeikio gimnazijai už puikų rajono mokyklų tinklaveikos renginį, kupiną kūrybiškumo ir šventinių emocijų.
@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
 Pavaduotoja V. Jonkuvienė,  TŪM kultūrinio ugdymo koordinatorė

Nuotraukas žiūrėkite čia:
 

 


2024-12-06

TŪM IŠVYKA Į KAUNĄ

          Įgyvendinant  „Tūkstantmečio mokyklų programą”   gruodžio 6 d. mūsų gimnazijos mokslo pirmūnams, seniūnams ir jų pavaduotojams bei aktyvistams buvo dovanota kelionė į Kauną (TŪM III, 49,6  ,,Išvykos į kultūrines erdves, stimuliuojančias vaikų kūrybiškumą, profesionalaus meno pažinimą, socialinius įgūdžius). Iš ryto turėjome literatūrines edukacijas Maironio muziejuje. Po to vykome į KTU, kur susipažinome su  Elektros energetikos sistemų, Elektronikos inžinerijos ir Automatikos katedromis (TŪM, 44, 3 ,,Vizitai į ugdymo įstaigas bei įmones). O gyvenimo įgūdžius stiprinome pietaudami ir pramogaudami ,,Akropolyje“.  Vakare apsilankėme Kauno kameriniame teatre, kur žiūrėjome spektaklį ,,Superherojai“. Išvykdami iš Kauno, dar aplankėme Kauno ,,Kalėdinį miestelį“.
@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra. TŪM III kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia:


2024-11

2024-11-29

AŠ NEŽINAU, KO NORIU

     Įgyvendindami Skuodo rajono savivaldybės švietimo pažangos plano, TŪM II programos ugdymo karjerai veiklas (Nr.44) 5-8 klasių mokiniams organizavome karjeros mokymus ,,Aš nežinau, ko noriu“. Karjeros specialistas L. Pečkaitis įtaigiais pavyzdžiais kėlė jaunųjų klausytojų motyvaciją domėtis savo karjera ir kvietė svajoti. Įvairių metodų pagalba lektorius mokė, kaip jauni žmonės turėtų keltis savo gyvenimo tikslus bei uždavinius ir kaip kryptingai jų reikėtų siekti.
@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Pavaduotoja V. Jonkuvienė, TŪM kultūrinis ugdymas koordinatorė

2024-11-24

TINKLAVEIKOS RENGINYS „MAŽAIS ŽINGSNELIAIS DIDELIŲ POKYČIŲ LINK“

Lapkričio 21 d. gimnazijoje vykusiame TŪM programos renginyje „Mažais žingsneliais didelių pokyčių link“ pristatyta įtraukiojo ugdymo programa, skirta fiziniam ir emociniam mokinių atsparumui ugdyti. Renginyje praktines judumo veiklas išbandė 29 švietimo pagalbos specialistai (specialieji pedagogai, logopedai, socialiniai pedagogai), specialiųjų klasių mokytojai, mokinio padėjėjai iš visų rajono mokyklų. Juk taip svarbu tiek vaikui, tiek suaugusiam išmokti, kaip išlikti savimi patiriant stresą ar susidūrus su sunkumais. Vienas iš geriausių fizinio atsparumo ugdymo būdų – sportinės veiklos. Fizinis atsparumas gimnazijoje stiprinamas išbandant naujas sporto, judumo veiklas, panaudojant įsigytas naujas priemones. Viena iš jų – Kangoo batai, su kuriais išmoko šokinėti ir ypatingų poreikių turintys mokiniai. Renginio dalyviai kartu su treneriu Mantu Jonkumi išbandė mankštą su Kangoo batais. Gimnazijos judesio korekcijos specialistė Gabrielė Šateikytė pristatė fizinių pratimų poveikį sveikatai, jų taikymo galimybes įvairių poreikių mokiniams. Taikomojo fizinio aktyvumo metodai išbandyti atliekant pratimus. Po aktyvių fizinių veiklų renginys apibendrintas ragaujant įvairias vaistažolių arbatas ir sveikuoliškus desertus.

@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

TŪM įtraukiojo ugdymo srities koordinatorė N. Prialgauskienė


2024-11-22 

METODINĖ DIENA „UGDYMAS KARJERAI: PLANAVIMAS, INTEGRAVIMAS Į GYVENIMO ĮGŪDŽIUS IR DORINĮ UGDYMĄ “            

         Įgyvendindami TŪM II programos ugdymo karjerai veiklas, tinklaveikos principu rajono mokyklų ugdymo karjerai, etikos ir gyvenimo įgūdžių mokytojų metodinei grupei organizavome metodinę dieną Klaipėdoje. Lankėmės Klaipėdos E. Galvanausko profesinio mokymo centre, kur išklausėme net 6 pranešimus apie karjeros veiklų planavimą, apie bendradarbiavimą gyvenimo įgūdžių pamokose ir kt. Vaikščiodami po netradicines ugdymo erdves, susipažinome su kūrybiniais mokinių darbais. Po to vykome į Vytauto Didžiojo gimnaziją, kuri savo istoriją pristatė trumpoje ekskursijoje po gimnazijos muziejų ir kitas erdves. Čia klausėmės pranešimų apie minėtų trijų dalykų integraciją bei dalijomės ir savo gerosiomis patirtimis. Metodinę dieną užbaigėme Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre, kur stebėjome integruotų pamokų vedimo galimybes kultūrinėse ir kitose netradicinėse erdvėse.
#NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
            UK, etikos ir gyvenimo įgūdžių mokytojų  metodinio ratelio pirmininkė V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia:

 


2024-11-07

,,TU ESI YPATINGAS“

Taip vadinosi spektaklis, kurį mūsų gimnazijoje parodė Klaipėdos Vydūno gimnazijos gimnazistai ir Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Klaipėdos viltis“ atstovai. Po spektaklio grupelei mūsų gimnazistų buvo surengta diskusija kartu su aktoriais. Tai TŪM 49 veikla. Tiek spektaklio kūrėjai, tiek diskusijos dalyviai gvildeno mintis, kaip sunkiai visuomenė priima ,,kitokius žmones“, kaip dažnai tarp gausios statistikos  darbų mes pamirštame nuoširdumą ir nebeturime laiko pastebėti aplink esančiųjų  ar pasakyti  tuos nuostabius žodžius ,,Tu esi ypatingas“. Buvo prasminga kalbėtis šiomis temomis pasitinkant tarptautinę Tolerancijos dieną lapkričio 16-ąją. Už šį kilnų vizitą ir kartu išgyventas gilias emocijas liekame dėkingi Vydūno gimnazijos 9t klasei ir jos vadovei V. Šaulienė, teatro mokytojai K. Remeikienei, bendrijos ,,Klaipėdos viltis“ vadovei J. Tulabienei ir šios bendrijos teatro ,,Drugelis“ režisierei L. Šakurskytei – Žilienei.                                                                                                                                                       @tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra. 

Pavaduotoja V. Jonkuvienė,  TŪM kultūrinis ugdymas koordinatorė


2024-10-17

SAVĘS IR SAVO GALIŲ PAŽINIMO LINK

     Spalio 17 d. mūsų gimnazijoje, įgyvendinant „Tūkstantmečio mokyklų programą” (Pažangos plano veikla Nr. 44, ugdymas karjerai), organizavome rajoninį ugdymo karjerai renginį ,,Savęs ir savo galių pažinimo link“. Tinklaveikos principu mokymuose dalyvavo visos Skuodo r. mokyklos: Skuodo P. Žadeikio gimnazija, Ylakių gimnazija, Skuodo Bartuvos progimnazija, Skuodo Amatų ir paslaugų mokykla. I dalį – ugdymo karjerai mokymus vedė karjeros konsultantė Edita Mačiulskė, kuri žaismingais metodais žadino mokinių kūrybiškumą ir kėlė jų savivertę. Po arbatos pertraukos II-oje dalyje mokiniams buvo organizavome kūrybinės dirbtuvės, kuriose ugdymas karjerai buvo integruojamas su dailės, technologijų ir gamtos mokslais.
@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
TŪM kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė

2024-10-10-11

PAŽINTINĖ – PATYRIMINĖ KELIONĖ

       Spalio 10-11 d., įgyvendinant „Tūkstantmečio mokyklų programą” (Pažangos plano veikla Nr. 52, STEAM) mūsų gimnazijos mokiniams suorganizuota ekskursija į Estiją. Pirmą dieną aplankėme šiauriausią ir seniausią Baltijos šalių sotinę – Taliną. Pažinimo kompetencijas plėtėme vaikščiodami viduramžiškame  senamiestyje, kur stebėjome jo architektūrą ir  grožėjomės garsiomis bažnyčiomis. Džiaugiamės, jog Rotušės aikštėje galėjome pamatyti visus penkis Talino senamiesčio bokštus.
Vėliau apsilankėme „Kultūros kilometro“ pakrantės alėjoje, kurioje stovi unikalus Hidroplanų muziejus. Čia mokiniai ugdėsi patirtines kompetencijas, nes galėjo ne tik pamatyti, bet ir išbandyti, kas yra laivyba, pabūti jūreiviu. Vaikštant čia buvo galima rasti net kelis šimtus įdomių eksponatų. Pozityviam pažinimui mus nuteikė čia atgaivinta Žiulio Verno eros atmosfera ir daugybė to amžiaus simboliais tapusių išradimų. Dienos įspūdžius visapusiškai papildė nakvynė viduramžiškame viešbutyje.
Antrąją dieną išvykome į jauniausią Estijos miestą -Tartu. Pirmiausia apsilankėme didžiausiame Baltijos šalių mokslo centre „Ahhaa“, kur visi tapome mokslininkais ir įdomiausių eksperimentų liudininkais. Gamtos salėje stebėjome skruzdėlių gyvenimą ir jūros gyvūnijos pasaulį.
Vėliau išvykome į pažintinę ekskursiją Tartu senamiestyje, kur emocingai fotografavomės prie  fontano „Besibučiuojantys studentai“. Vedami smalsaus pažinimo aplankėme Rotušės aikštę, Tartu universiteto pastatų kompleksą, Šv. Jono bažnyčią, „Velnių“ ir „Angelų“ tiltus. Vakarop kupini naujų patirčių išvykome namo. Už suorganizuotą šaunią patirtinę kelionę mokiniai ir mokytojai dėkoja gimnazijos direktorei A. Šverienei. O visi kartu liekame dėkingi ,,Tūkstantmečio mokyklų projekto“ koordinatoriams už suteiktas galimybes keliauti pažinimo – patyrimo keliais.
@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
TŪM kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia:


2024-09-13

PAŽINTINĖ IŠVYKĄ Į VENTSPILIO INOVACIJŲ IR MOKSLO CENTRĄ „VIZIUM“
Šių metų rugsėjo 13 dieną įgyvendinant „Tūkstantmečio mokyklų programą” (Pažangos plano veikla Nr. 52, STEAM) 45 Mosėdžio gimnazijos mokiniai vyko į pažintinę išvyką į Ventspilio inovacijų ir mokslo centrą „VIZIUM“. Mokslo centro parodų salė suskirstyta į septynias skirtingas galerijas: išmaniųjų technologijų, simuliatorių, geografijos ir pasaulio, žmogaus ir savęs suvokimo, fizikos ir matematikos, sveikos gyvensenos ir vaikų. Jose eksponuojama daugiau nei 80 edukacinių ir interaktyvių eksponatų, kurie skatino vaikus domėtis informatikos ir gamtos mokslais, geriau suprasti fizikos, inžinerijos ir technologinių procesų raidą gamtoje. Visi mokiniai dalyvavo „mokslo šou“, kur romantiškas vedėjos pasakojimas anglų kalba pynėsi su įspūdingais cheminiais ir fizikiniais bandymais. Ant stogo įrengta terasa ir 30 metrų aukščio apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis Ventspilio vaizdas.
Kelionės metu mokiniai susipažino su Ventspilio istorija ir architektūra, aplankė didžiausią fontaną, garvežiu išbandė siaurabėgį geležinkelį “Mazbanitis”. Galiausiai nuvyko į nuotykių parką, kuriame laukė labai įdomi pramoga – nusileidimas rogučių trasa. Mokinių veidai tiesiog švytėjo nuo teigiamų emocijų. Namo visi grįžo su pačiais geriausiais įspūdžiais.
Dėkojame gidei Jolantai Ažondenienei už pagalbą organizuojant išvyką.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

2024-06-28

TRIJŲ DIENŲ ROBOTIKOS STOVYKLA

 Mosėdžio gimnazija dalyvauja „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje ir birželio 19-21 dienomis 5 klasės mokiniai buvo pakviesti į trijų dienų robotikos stovyklą.
Pirmąją stovyklos dieną mokiniai aktyviai konstravo robotukus ir išbandė juos greičiausio robotuko varžybų metu. Buvo labai gera matyti, kaip mokiniai ugdė komunikavimo, kūrybiškumo, bendradarbiavimo kompetencijas, padėjo vienas kitam, jei kam nors nesisekė. Po varžybų aptarė, kaip galėtų patobulinti robotą, kad jis važiuotų dar greičiau. Vėliau visi lankėsi Vaclovo Into Akmenų muziejaus edukacijoje „Aukso karštinė“, kurios metu buvo ieškoma aukso. Teigiamos emocijos liejosi per kraštus ir mokiniai nenorėjo jos baigti, kol nesurado visų spalvų akmenukų. Ši edukacija skatino išsikeltų tikslų siekimą nepaisant kliūčių ir sunkumų. Po šios edukacijos vykome į svečių namus “Kaštonas” pietauti, mokėmės mandagaus elgesio prie stalo. Grįžę į gimnaziją mokiniai dar tobulino savo robotukus ir vėl juos bandė.
     Antrąją dieną mokiniai nekantriai laukė, kol galės išbandyti savo jau patobulintus robotus. Buvo atvykęs treneris, kuris pravedė mokiniams treniruotę su Kangoo jumps batais. Tai buvo nauja patirtis, kurios metu mokiniai sportavo, juokėsi, bendravo ir padėjo vienas kitam. Mokiniai susidomėję šiuo sportu klausinėjo, kada vėl galės išbandyti. Po treniruotės ėjome pietauti į svečių namus “Kaštonas”. Po pietų vėl vyko konstravimo darbai ir varžybos.
     Trečioji diena taip pat buvo labai turininga. Lankėmės verslo įmonėje „UAB Deltrian“, su kuria gimnazija glaudžiai bendradarbiauja. Mokiniams buvo pravesta ekskursija, kurios metu mokiniai buvo supažindinti su įmonės veikla, naujų technologijų panaudojimu filtrų gamybos įmonėje. Ekskursijos metu mokiniams buvo suteikta galimybė patiems pagaminti filtrą ir pasijausti tikrais darbo rinkos dalyviais. Stovyklą vainikavo išvyka į Platelių Šaltojo karo muziejų. Grįžtant namo mokiniai reflektavo savo patirtį ir visos stovyklos įspūdžius ir visi vienbalsiai teigė, jog jie sužinojo labai daug ir tai buvo be galo smagus laikas kartu.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Stovyklai vadovavo mokytojai Linas Šverys ir Diana Zubė.
Vadovams talkino mokytojų padėjėja Gabrielė Šateikytė ir mokytojas Giedrius Kova.

2024-06-21

FINANSINIO RAŠTINGUMO DIENA

Baigiantis mokslo metams organizuota netradicinio ugdymo diena (TŪM 44, 3. Ugdymo karjerai susitikimai). Gimnazijoje lankėsi Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovų komanda, kuri vedė finansinio raštingumo užsiėmimus 5-7 ir I-II klasėms. Gimnazistai buvo supažindinti su pagrindiniais Mokesčių sistemos reikalavimais, o jaunesniųjų klasių mokiniams teorija buvo iliustruota praktiškai ,,Pagalvių mūšio“ pagalba.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Ugdymo karjerai koordinatorė V. Jonkuvienė

 


2024-06-21

PAŽINTINĖ DIENA TELŠIUOSE

Įgyvendinant Skuodo rajono savivaldybės švietimo pažangos planą, mūsų gimnazijos 5 ir 7 klasėms buvo organizuota pažintinė išvyka į Telšius. Pirmiausia Telšiuose mus pasitiko VšĮ ,,Žemaitijos turizmo informacijos centras“, kuris pravedė pažintinę ekskursiją po Telšius su apsilankymu Katedroje ir jos požemiuose (TŪM, 49). Po to užsukome į Telšių regioninį Profesinio mokymo centrą, kur sužinojome, kokios čia mokymosi sąlygos po 8 ar 10 klasės ir kokių profesijų čia galima įgyti (TŪM, 44).Vėliau mus priėmė AB ,,Žemaitijos pienas“, kurios darbuotojai supažindino su keliomis čia reikalingomis specialybėmis, pravedė viktoriną su apdovanojimais ir visus pavaišino savo produkcija (TŪM,44). Pakeliui namo užsukome į UAB  ,,Auksinio elnio dvarą”, kur mums buvo organizuota pažintinė ekskursija (TŪM, 49).

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
TŪM kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė

2024-06-18

JAUNIEJI ATRADĖJAI
Mosėdžio gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo ,,Tūkstančio mokyklos II” veikloje, kur buvo organizuojama stovykla ,,Jaunieji atradėjai”. Į Šiaulių STEAM centrą išvyko 3-4 klasių mokiniai. Edukacijoje ,,Nepažintas mikropasaulis, pamatyk nematomą” dalyvavo 3kl. mokiniai su mokytoja J. Jonušiene. Veiklos metu mokiniai susipažino su mikroskopų sandara, jų rūšimis, mokėsi naudotis mikroskopu, praktiškai gamino didinimo sistemą. Stebėjo mikropreparatus ir kitus objektus pro skirtingus mikroskopus, analizavo ir lygino skirtingais mikroskopais gautus vaizdus. ,,Karšto oro gyvatėlė” edukacijoje 4a kl. mokiniai su mokytoja A. Kleiviene išaiškino, kas yra konvekcija, kodėl šildymo prietaisai statomi prie grindų, pasigamino „gyvatėlę“, stebėjo kaip ji juda dėl konvekcijos. 4b kl. mokiniai su mokytoja L. Petrošiene dalyvavo edukacijoje ,,Ar gali laimėti jėgos?“ Veiklos metu mokiniai sužinojo apie paprastuosius mechanizmus, jų panaudojimą, iš Lego kaladėlių konstravo statinį – kėlimo kraną, kuris naudoja net tris paprastuosius mechanizmus- skridinį, ratą su ašimi ir svirtį. Įsitikino, kad kilnojamuoju skridiniu galima padvigubinti kėlimo jėgą, pabuvo LEGO krano operatoriais.
Apsilankymas Dviračių muziejuje sužinojo dviračio atsiradimo istoriją ir susipažino su vieninteliu tokiu Lietuvoje esančiu specializuotu muziejumi.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

2024-06-12

IT INTEGRACIJA SU KITAIS MOKOMAISIAIS DALYKAIS
 Įgyvendinant ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo r. sav. švietimo pažangos plano 53 veiklą, 2024 – 06 – 11 mūsų gimnazijoje įvyko 7 klasės mokinių integruotų darbų pristatymo konferencija „IT integracija su kitais mokomaisiais dalykais“. Dar ankstyvą pavasarį mokiniai pasirinkę vieną iš mokomųjų dalykų kartu su mokytoju sugalvojo temas, paruošė integruotus darbų pristatymus. Konferencijos metu komisiją maloniai stebino temų įvairovė, mokinių kūrybiškumas pristatant savo parengtus projektinius darbus.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Informatikos ir matematikos mokytoja Diana Zubė

 


2024-06-12

TURININGA DIENA ŠIAULIUOSE

Birželio  12 d. mūsų I-II klasėms pagal TŪM projektą (49, 3- vizitai ugdymo įstaigose ir verslo įmonėse) organizuota UK išvyka į Šiaulius. I kl. gimnazistai lankėsi UAB ,,Hampidjan Baltic“, kur susipažino su virvių gamyba, o II A ir IIB klasės apsilankė UAB ,,Interscalit”, gaminančioje antklodes ir pagalves. Mokiniai turėjo galimybes ne tik pasižvalgyti po gamybinius scehus ir sužinoti, kur iškeliauja jų produkcija, bet ir konkrečiau pasiteirauti apie dirbančiųjų profesijų poreikį.
     Baigę vizitus įmonėse, vykome į VU Šiaulių akademiją, kuri priėmė mus atnaujintose patalpose. Be studijų programų pristatymo, mokiniams buvo pateikta  ir Kahoot viktorina, po kurios sulaukta prizų. Po to mus palydėjo į bibliotekos patalpas, kurioje mums buvo organizuota pažintinė ekskursija. Esame didžiai dėkingi akademijos atstovėms, kurios mums pasiūlė apsilankyti  VU ŠA Botanikos sode, kur galėjome susipažinti su daugybe augalų ir pasigrožėti gėlių žydėjimu.
      Išvyką vainikavo  tą savaitę Šiaulių dramos tetro organizujami ,,Teatrodromo renginiai“ (TŪM, 49 kultūros ir meno renginiai netradicinėse erdvėse). Mosėdžio gimnazijos delegacijai buvo rezervuotos vietos Didždvario gimnazijos kiemelyje vykusiam spektakliui ,,Dulkėti veidrodžiai“. Buvo įdomu stebėti, ksip neįprastais teatriniais sprendimais gvildenamos šiuolaikinės jaunų žmonių problemos. Diena buvo pilna pažinimo, karjeros, meninio ir kt. ugdymo kompetencijų.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
TŪM kultūrinio ugd. koordinatorė V. Jonkuvienė
Įgyvendinant ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo r. sav. švietimo pažangos plano 47.2 veiklą, birželio 4 d. aktų salėje vyko netradicinė skaitymo pamoka, kurios metu 6 klasės mokiniai kūrybiškai pristatė perskaitytas knygas. Prieš tai pamokų metu jie skaitė įvairių žanrų tekstus, juos aptarė kartu su mokytoja. Tada pasiskirstę į 3 grupes rengė kūrinių inscenizacijas. Grupėms vadovavo „režisieriai“ Vitalijus S., Gabija C. Ir Auksė V. I grupė nuotaikingai suvaidino P. Cvirkos pasaką „Kupriukas muzikantas“. II grupė taip pat parengė vaidinimą – savaip interpretavo A. Liobytės pjesę-pasaką „Kuršiukas“. Abiejų pristatymų metu skambėjo pačių šeštokų atliekami muzikiniai intarpai. III grupė pasirinko kitokį kūrinio pristatymo būdą – sumontavo filmą pagal M. Vainilaičio eilėraštį „Kupriukas muzikantas“. Šeštokai nors ir labai jaudinosi, bet buvo patenkinti savo rezultatais ir norėtų, kad tokia diena taptų tradicija. Mokiniams tokia veikla skatina skaityti, atskleidžia kūrybiškumą, individualius gebėjimus, padeda formuoti bendravimo, bendradarbiavimo, mentorystės įgūdžius, padeda nugalėti scenos baimę.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Kaupienė ir bibliotekos vedėja D. Stonkuvienė

 


2024-05-22

APIE KNYGAS IR MUS PAČIUS

     Įgyvendindami ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo r. sav. švietimo pažangos plano 47.2 veiklą – literatūrinės kūrybinės dirbtuvės ,,Apie knygas ir mus pačius“ I d.,  gimnazistams organizavome skaitymo skatinimo renginį, skirtą rašytojo Romualdo Granausko 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Taip įsijungėme ir į akciją ,,10 metų – Lietuva skaito. 120 metų spaudos atgavimo sukaktis“.
Renginį, kurį suplanavome iš trijų dalių, pradėjome aktų salėje. Čia savo įspūdžiais dalijosi buvusi R. Granausko mokinė pedagogė, literatė Danutė Dunauskaitė ir laikraščio „Mūsų žodis“ korespondentė, literatūros ir meno puoselėtoja Laima Sendrauskienė. Viešnios nuoširdžiai pasakojo apie jų gyvus susitikimus su rašytoju, kalbėjo apie jo pamokas Mosėdžio mokykloje ir emocingai pasidalijo kitais patirtais įspūdžiais. Antrajai renginio daliai pakvietėme dalyvius išeiti į lauką.  Mosėdžio akmenų parke prie paminklinio akmens R. Granauskui mokiniai ir mokytojos skaitė ištraukas iš jo knygų. O trečioji dalis vainikavo renginį kūrybinėmis užduotimis mokiniams. Jiems buvo išdalintos užduotys surasti „Dingusį Mosėdį“ pagal rašytojo knygose aprašytas Mosėdžio vietas. Renginį 8a, 8b, I – III klasėms organizavo lietuvių kalbos mokytojos Elena Petrauskienė, Laima Kaupienė ir bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

 


2024-05-17

,, AŠ IR KITAS AŠ“

        Įgyvendinant ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo rajono savivaldybės švietimo pažangos plano 47.2 veiklą kartu su @tūkstantmečiomokyklos,  gegužės 17 d. pradinių klasių mokiniams buvo organizuota įsikūnijimo į literatūrinį personažą, ugdymo diena ,,AŠ ir kitas AŠ“. Mokiniai skaitė knygas, aptarė jas su klase ir rengė kūrybines interpretacijas, kurias pristatė aktų salėje. Renginį vedė bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė,  įsikūnijusi į Katinėlį juodį (Rob Scotton „Katinėlis Juodis. Saldžių sapnų“), o knygų pristatymai „keliavo“ Mažojo Princo planetomis. Kai kurių klasių mokiniai knygas pristatė individualiai, o kitų – visa klasė kartu. Buvo malonu klausyti ir gražu žiūrėti, kaip kūrybiškai mokiniai geba įsikūnyti į personažą bei perteikti jo emocijas. Nustebino 3 kl.  pristatoma kygutė „Raudonkepuraitė“. Pasaka klasikinė, bet Raudonkepuraitė ėjo pas senelę dainuodama ,,luktelk, luktelk dar truputį luktelk“, tad salėje ovacijų netrūko. Visi klasių pristatymai buvo savitai įdomūs, kūrybingi ir išradingi. Džiugu, kad knygų skaitymas mažiesiems nelieka vien skaitymu, o stengiamasi pasiekti mokinių kūrybiškumo, vidinių emocijų ir įsikūnijimo į personažus dermę.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

 


2024-05-10

EDUKACINĖ DIENA VILNIUJE

          Gegužės 10 d. mūsų 6 ir III klasių mokiniams buvo organizuota išvyka į Vilnių pagal TŪM III programos 6 punktą ,,Išvykos į kultūrines erdves, stimuliuojančias vaikų kūrybiškumą, profesionalaus meno pažinimą, socialinius įgūdžius. Pirmiausia 6 kl. mokiniai turėjo dvi edukacijas atskirai. Pirmoji buvo organizuojama Gedimino pilies bokšte „Edukacija ir  ekskursija Gedimino pilies bokšto ekspozicijoje” ( edukatorė Gytė Šimienė). O po to antroji edukacija vyko Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje  „Edukacija ir ekskursija Vilniaus gynybinės sienos bastėjos ekspozicijoje” (edukatoriai Adomas Gricius ir Virginija Rimkutė). Edukacijos buvo patrauklios vaikams, nes leido patiems viską išbandyti ir patirti.
         Vėliau abi klasės susitiko  Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, kur turėjo skirtingas edukacijas, atitinkančias jų amžiaus ypatumus. 6 kl. mokiai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje po teatrą ir kūrybines dirbtuvės ,,Drąsi klasė”  (TŪM 49,6), kur buvo skatinamas vaikų kūrybiškumas (edukatoriai: aktorė Jurga Kalvaitytė  ir režisierius, aktorius Paulius Tamolė). O III kl. gimnazistai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Kūrybinės teatro dirbtuvės“  (TŪM III, 49,6), kur buvo sudarytos sąlygos profesionalaus meno pažinimui (edukatoriai: aktorė  Kamilė Petruškevičiūtė ir režisierius, aktorius Paulius Tamolė).
           Racionaliai panaudojant išvykos lėšas ir laiką, kol 6 kl. dalyvavo edukacijose Gedimino pilyje,  mūsų III klasei buvo organizuotos išvykos į aukštąsias mokyklas (TŪM, 44 veikla, punktas 3 ,,Vizitai į ugdymo įstaigas bei įmones). Gimnazistai lankėsi Mykolo Romerio universitete, kur jiems buvo pristatytos šio universiteto studijų galimybės ir organizuota ekskursija po netradicines ugdymosi erdves (edukatorius – Saulius Bugailiškis – Mykolo Romerio universiteto Priėmimo ir rinkodaros skyriaus specialistas). Po to dar užsukome į Vilniaus kolegiją (TŪM III, 44, 3). Verslo fakultete mums buvo organizuotas pristatymas ir kūrybiškumo veikla laboratorijoje. Vėliau vyko edukacija ,,Reklamos laboratorijos galimybės ir inovatyvūs vizualiniai sprendimai“ (edukatorės: reklamos ir komunikacijos katedros lektorė Laimutė Fedosejeva ir Inovacijų vadybos katedros vedėja, lektorė Greta Gruodė. Gimnazistai turėjo galimybes tiesiogiai susipažinti su juos dominančiomis aukštosiomis mokyklomis ir išgirsti atsakymus į jiems rūpimus ugdymosi karjerai klausimus.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

TŪM III kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė

Daugiau nuotraukų rasite čia:


2024-05-07
GEGUŽĖS 7 D. – NETRADICINIO SKAITYMO PAMOKOS
Įgyvendindami TŪM programos „Mokinių skaitymo motyvavimo, mentorystės įgūdžių formavimo veiklą ,,Skaitau sau ir Tau“ (47, 4), organizavome 5-7 kl. mokiniams skaitymo pamokas netradicinėse erdvėse. Taip minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną (gegužės 7 d.) įsijungėme į akciją ,,10 metų – Lietuva skaito. 120 metų spaudos atgavimo sukaktis“. Netradicinės skaitymo skatinimo pamokos „Skaitymo maratonas „30×3“ vyko keliose erdvėse. Pirmiausia bibliotekoje mokiniams buvo pristatytas akcijos tikslas ir akcentuota knygų skaitymo prasmė. Bibliotekoje 6 kl. mokiniams buvo pasiūlyta pasiimti po 3 atsitiktines knygas ir eiti į koridorių. Ten pagal pasirinktos knygos pavadinimą turėjo sustoti į eilutę abėcėlės tvarka (tai reikėjo padaryti nesikalbant). Po žaidimo visi dalyviai keliavo į gimnazijos muziejų skaityti knygų. 5 ir 7 kl. mokiniai taip pat rinkosi po 3 knygas, kurių pavadinimo ar autoriaus raidės sutaptų su jų vardo ar pavardės inicialais. O tada prasidėjo garsinis knygos skaitymas pagal nurodytą puslapį ir eilutę. Taip buvo kuriamas naujas, netikėtas pasakojimas. Reflektuojant reikėjo iš pasiimtų knygų pavadinimų sudėlioti sakinius. Pamokos bibliotekoje, koridoriuje ir muziejuje buvo pilnos netikėtumų ir intriguojančių atradimų.
Skaitymo veiklas vedė bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Laima Kaupiene ir Vida Šopagaite.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
TŪM programos kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė

 


2024-05-06

UGDYMO KARJERAI SUSITIKIMAS

    Gegužės 6 d.  I-IV kl. gimnazistams pagal Lietuvos mokyklų tūkstantmečio programą (TŪM II, 44 veiklos, 3) organizavome ugdymo karjerai susitikimą su Užimtumo tarnybos prie LR SADM Klaipėdos regiono karjeros planavimo skyrius specialiste Monika Baužyte. Lektorė išsamiai pristatė Užimtumo tarnybos veiklos kryptis, akcentuodama teikiamas paslaugas mokiniams ir jaunimui. Dėkojame mūsų gimnazijos alumnei  Monikai  už vizitą ir informatyvų bei nuoširdų susitikimą su mūsų gimnazistais.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Karjeros specialistė V. Jonkuvienė


2024-04-12

KARJEROS MUGĖ „PASIRINKIMŲ LABIRINTAI“

  Įgyvendindami Skuodo rajono savivaldybės švietimo ,,Tūkstantmečio mokyklos II” pažangos plano pažangos plano 44 veiklą, š. m. balandžio 12 d. gimnazijoje organizavome karjeros mugę ,,Pasirinkimų labirintai“. Mugėje savo studijų programas ir praktines veiklas pristatė 14 šalies ugdymo įstaigų: 3 universitetai, 5 kolegijos ir 6 profesinio mokymo mokyklos. Mes pakvietėme bei sudarėme sąlygas apsilankyti ir kitų Skuodo rajono mokyklų ( P. Žadeikio ir Ylakių gimnazijų bei Bartuvos progimnazijos) mokiniams. Už šią puikią galimybę – organizuoti karjeros mugę mūsų rajono mokyklų mokiniams – esame dėkingi rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, kuris finansavo šį renginį. Už geranorišką bendradarbiavimą Skuodo žemės mokinių labui nuoširdžiausiai dėkojame šalies aukštojo ir profesinio mokymo įstaigoms: Vilniaus Gedimino technikos universitetui, Lietuvos sveikatos mokslų universitetui, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijai, Kauno technikos kolegijai, Lietuvos Policijos mokyklai, Klaipėdos universitetui, Klaipėdos valstybinė kolegijai, Lietuvos verslo kolegija, Socialinių mokslų kolegijai,  Klaipėdos technologijų verslo centrui, Klaipėdos E. Galvanausko profesinio mokymo centrui, Klaipėdos turizmo mokyklai,  Skuodo amatų ir paslaugų mokyklai ir Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centrui iš Palangos.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
TŪM II kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė
en_USEnglish
Powered by TranslatePress
Skip to content