Spalio 10-11 d., įgyvendinant „Tūkstantmečio mokyklų programą” (Pažangos plano veikla Nr. 52, STEAM) mūsų gimnazijos mokiniams suorganizuota ekskursija į Estiją. Pirmą dieną aplankėme šiauriausią ir seniausią Baltijos šalių sotinę – Taliną. Pažinimo kompetencijas plėtėme vaikščiodami viduramžiškame senamiestyje, kur stebėjome jo architektūrą ir grožėjomės garsiomis bažnyčiomis. Džiaugiamės, jog Rotušės aikštėje galėjome pamatyti visus penkis Talino senamiesčio bokštus.
Vėliau apsilankėme „Kultūros kilometro“ pakrantės alėjoje, kurioje stovi unikalus Hidroplanų muziejus. Čia mokiniai ugdėsi patirtines kompetencijas, nes galėjo ne tik pamatyti, bet ir išbandyti, kas yra laivyba, pabūti jūreiviu. Vaikštant čia buvo galima rasti net kelis šimtus įdomių eksponatų. Pozityviam pažinimui mus nuteikė čia atgaivinta Žiulio Verno eros atmosfera ir daugybė to amžiaus simboliais tapusių išradimų. Dienos įspūdžius visapusiškai papildė nakvynė viduramžiškame viešbutyje.
Antrąją dieną išvykome į jauniausią Estijos miestą -Tartu. Pirmiausia apsilankėme didžiausiame Baltijos šalių mokslo centre „Ahhaa“, kur visi tapome mokslininkais ir įdomiausių eksperimentų liudininkais. Gamtos salėje stebėjome skruzdėlių gyvenimą ir jūros gyvūnijos pasaulį.
Vėliau išvykome į pažintinę ekskursiją Tartu senamiestyje, kur emocingai fotografavomės prie fontano „Besibučiuojantys studentai“. Vedami smalsaus pažinimo aplankėme Rotušės aikštę, Tartu universiteto pastatų kompleksą, Šv. Jono bažnyčią, „Velnių“ ir „Angelų“ tiltus. Vakarop kupini naujų patirčių išvykome namo. Už suorganizuotą šaunią patirtinę kelionę mokiniai ir mokytojai dėkoja gimnazijos direktorei A. Šverienei. O visi kartu liekame dėkingi ,,Tūkstantmečio mokyklų projekto“ koordinatoriams už suteiktas galimybes keliauti pažinimo – patyrimo keliais.
@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
TŪM kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė