Mosėdžio gimnazijos

Biblioteka

BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS

I   8.00– 16.30
II  8.00 – 16.30
III 8.00 – 16.30
IV 8.00 – 16.30
V   8.00 – 15.30
(paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena)

Bibliotekos vedėja

Daiva Stonkuvienė

 

Bibliotekos taisyklės

 

Misija

  Glaudus bendradarbiavimas ugdymo procese,  nenutrūkstamas  Mosėdžio gimnazijos bendruomenės informacinių poreikių tenkinimas, atnaujinant bibliotekos darbuotojų žinias, ugdant informacinę kultūrą.

Vizija

Siekti tapti mokyklos bendruomenės susitelkimo, turiningo laisvalaikio praleidimo, saviugdos centru. Vartotojai, apsilankę bibliotekoje, privalo gauti maksimalaus spektro paslaugas: operatyvią, išsamią informaciją, spaudinius, mokamas/nemokamas paslaugas, poilsį.

Siekis

Biblioteka-skaitykla padeda įgyvendinti bendrus gimnazijos veiklos tikslus ir uždavinius.

Biblioteką sudaro: abonemento skyrius ir kompiuterizuota skaitykla. 

Bibliotekos ir skaityklos fondas – vadovėliai, grožinė, metodinė, informacinė literatūra, periodiniai leidiniai bei kitokio pobūdžio dokumentai. Skaitykloje ir bibliotekoje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos paminėti valstybės ir kalendorines šventes, rašytojų jubiliejus, rengiami renginiai, vedamos tradicinės ir netradicinės pamokos. Kaupiama kraštotyrinė medžiaga apie gimnaziją ir Mosėdžio miestelį. Skaitykloje yra penkios kompiuterizuotos vartotojų ir dvi darbuotojų darbo vietos.

Bibliotekoje veikia (LIBIS) skaitytojų aptarnavimo posistemė, todėl skaitytojai aptarnaujami  greitai ir kokybiškai.

Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema (LIBIS)

Kiekvienas bibliotekos lankytojas gali savarankiškai matyti savo užsakymus bibliotekose, kuriose yra pasiskolinęs knygas. Tai galima padaryti užsiregistravus internetinėje bibliotekoje:

iBiblioteka

 

 

 

 

 

TŪM 5 IR 19 VEIKLŲ PRISTATYMAS

 Baigiantis metams prasminga atsigręžti atgal ir pažvelgti į nuveiktus darbus. Vieni jų įveikti be didesnių vargų, kiti reikalavo ypatingesnio dėmesio, tačiau visų įgyvendinimui buvo reikalinga  ir partnerių pagalba. 2024-12-13 d. buvo pristatytos TŪM 5 ir 19 veiklos, t. y. bibliotekos remontas, baldų ir fondo papildymas nauja literatūra. Į pristatymą atvyko savivaldybės atstovai: V. Pitrėnas – statybos, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas, R. Rancas – statybos, investicijų ir turto valdymo vyresnysis specialistas,  A. Jasienė – švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, E. Bertašienė – viešųjų pirkimų skyriaus vedėja, Skuodo Bartuvos progimnazijos bibliotekininkės S. Dabrienė ir B. Domarkienė, R. Granausko VB Mosėdžio filialo vedėja N. Vyniautienė.
     Susirinkusius į salę kalėdinėmis dainomis ir šokiu pasveikino nykštukai. Direktorė A. Šverienė trumpai apžvelgė projekto veiklų tikslus ir pasiektus rezultatus, o bibliotekos vedėja D. Stonkuvienė skaidrėse palygino, kokia biblioteka buvo prieš remontą bei kaip pasikeitė po jo. Tada visi buvo pakviesti apžiūrėti atsinaujinusią biblioteką. kurioje kartu su nykštukais pasidžiaugėme bendro darbo rezultatais. Įžiebę Knygų Kalėdų 2024 eglę. parašėme Seneliui Kalėdai laiškus ir palinkėjome vieni kitiems gražaus bendradarbiavimo bei prasmingų darbų ateinančiais metais.
@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.                                                     Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia:

PROJEKTAS „GALIMYBIŲ MOKYKLA“

Skuodo rajono Mosėdžio gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis
Šio projekto tikslas – stiprinti ugdymo, atliepiančio mokinių amžių ir poreikius, kokybę.
Projekto įgyvendinimas – nuo 2024 m. balandžio mėn. iki 2027 m. liepos mėn.
Projekto vykdytojas – Nacionalinė švietimo agentūra.
Projektas įgyvendinamas su daugiau nei 800 partnerių.
Bendras projekto biudžetas – 19 187 021,64 Eur
Projekte numatytos veiklos:

  • inovatyvaus, personalizuoto ugdymo turinio ir priemonių kūrimas priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme;
  • didelį mokymosi potencialą turinčių mokinių ugdymo turinio turtinimas;
  • vadovėlių, skirtų tautinėms mažumoms gimtosioms kalboms mokytis, parengimas;
  • vadovėlių bendrojo ugdymo mokykloms įsigijimas įtraukiant ir profesinio mokymo įstaigas, vykdančias bendrojo ugdymo programas;
  • visuomeninio ugdymo ir gamtos mokslų nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų (NMPP) 4 ir 8 kl. rengimas.

Projekto tikslinė grupė: mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, mokyklų vadovai, mokyklos bendruomenė, mokiniai ir ugdytiniai, tyrėjai, Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai.
Projektas Nr. 10-072-P-0001 įgyvendinamas pagal 2021–2030 m. švietimo plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-03 „Užtikrinti visiems prieinamą šiuolaikinį ugdymo turinį“.
Daugiau informacijos apie projektą galima rasti projekto vykdytojo Nacionalinės švietimo agentūros tinklapyje: https://www.nsa.smm.lt/projektai/vykdomi-projektai/projektas-galimybiu-mokykla/

2024 metais gimnazijai projektinių lėšų buvo skirta 10 008,38 Eur. Projekto lėšos įsisavintos 100%.

PIRMOKAI BIBLIOTEKOJE

     Gimnazijos patys mažiausi mokiniai, tai yra pirmokai, jau yra tikri skaitytojai. Atnešę tėvelių pasirašytus sutikimus, gavo skaitytojo pažymėjimą. Mokiniai buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis, su skaitytojo pažymėjimo naudojimo tvarka, bibliotekos fondo išdėstymu. Mokytojų Aldonos Kleivienės ir Liudos Petrošienės paraginti, pasiėmė knygutes ir pažadėjo jas perskaitę, papasakoti ką sužinojo, apie ką buvo rašoma.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

KNYGŲ FURŠETAS

Lapkričio 6 d. gimnazijos bibliotekoje vyko kitokia lietuvių kalbos ir literatūros pamoka 5 klasei. Bibliotekos vedėja D. Stonkuvienė mokiniams pristatė knygų fondą, pamokė, kaip išsirinkti knygą pagal amžiaus grupes. Mokytoja L. Kaupienė organizavo viktoriną „Ką simbolizuoja piešinys ant bibliotekos sienos?“ Mokiniai smagiai atliko ir praktinę užduotį – išsirinko labiausiai patikusią knygą ir argumentuotai paaiškino pasirinkimą. Tai vienas iš pasirengimo pristatyti draugams savarankiškai perskaitytą knygą etapų.
Šį mėnesį penktokų laukia smagi kelionė po pasirinktos knygos puslapius.

PAŽINK, RASK, SUPRASK

     202-10-15 dieną gimnazijos bibliotekoje svečiavosi 2b klasės mokiniai ir jų mokytoja Elida Daniuvienė. Vaikai susipažino su bibliotekoje esančiomis knygomis apie gamtą, gyvūnus, žuvis, grybus. Sužinojo kokia informacija yra LIETUVOS RAUDONOJOJE KNYGOJE. Su dideliu smalsumu nagrinėjo šią knygą. Ne mažiau įspūdžių paliko ir žurnalas vaikams apie gamtą „LUTUTĖ“.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

MOKYTOJU IR MOKINIŲ ŽINIAI,

Leidykla „Baltos lankos“ siūlo vadovėlių platformą https://www.opiq.lt/Search/Kits . Atsidarę svetainę, nesiregistruokite, taip patarė leidyklos vadybininkė, nes bus daugiau įvairių atnaujinimų ir panašiai. Platforma dabar nemokama , kaip bus ateityje neaišku.
Pasinaudokite šią vadovėlių platforma, kol nemokama.

VASARA SU KNYGA BUKANTĖS DVARELYJE

Vakar t.y. 2024-07-16 d., Žemaitės memorialiniame muziejuje vyko jubiliejinės akcijos „Vasara su knyga“ paminėjimas. Akcijai – 10 metų ir kasmet Bukantės dvarelyje vyksta popietė/piknikas. Dalyviai dalijasi mintimis apie knygas, apie perskaitytas knygas, apie knygos reikšmę jų gyvenime.
Džiugu, kai vaikai vasaros atostogas leidžia drauge su knyga. Kadangi Mosėdžio gimnazijos biblioteka glaudžiai bendradarbiauja su kitomis bibliotekomis, tai į popietę vyko bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė ir aktyvi skaitytoja Saulė Veisaitė su tėveliais Daiva Veisiene ir Gintautas Veisas. Pasidalinę mintimis, pristatę skaitomas knygutes, pažaidę judrius žaidimus, papiknikavę, su gera nuotaika visi dalyviai prisiekė skaityti knygas ir niekada jų neapleisti, o jei nevykdys priesaikos apžels liežuviai, iš akių bėgs pienas ir dar keletą negerų dalykų nutiks 😃
Ačiū organizatorėms Margaritai, Aušrai ir Algiui.

MOKINIŲ SKAITYMO MOTYVAVIMO, MENTORYSTĖS ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMO VEIKLA SU 6 KLASE „SKAITAU SAU IR TAU“

Įgyvendinant ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo r. sav. švietimo pažangos plano 47.2 veiklą, birželio 4 d. aktų salėje vyko netradicinė skaitymo pamoka, kurios metu 6 klasės mokiniai kūrybiškai pristatė perskaitytas knygas. Prieš tai pamokų metu jie skaitė įvairių žanrų tekstus, juos aptarė kartu su mokytoja. Tada pasiskirstę į 3 grupes rengė kūrinių inscenizacijas. Grupėms vadovavo „režisieriai“ Vitalijus S., Gabija C. Ir Auksė V. I grupė nuotaikingai suvaidino P. Cvirkos pasaką „Kupriukas muzikantas“. II grupė taip pat parengė vaidinimą – savaip interpretavo A. Liobytės pjesę-pasaką „Kuršiukas“. Abiejų pristatymų metu skambėjo pačių šeštokų atliekami muzikiniai intarpai. III grupė pasirinko kitokį kūrinio pristatymo būdą – sumontavo filmą pagal M. Vainilaičio eilėraštį „Kupriukas muzikantas“. Šeštokai nors ir labai jaudinosi, bet buvo patenkinti savo rezultatais ir norėtų, kad tokia diena taptų tradicija. Mokiniams tokia veikla skatina skaityti, atskleidžia kūrybiškumą, individualius gebėjimus, padeda formuoti bendravimo, bendradarbiavimo, mentorystės įgūdžius, padeda nugalėti scenos baimę.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Kaupienė ir bibliotekos vedėja D. Stonkuvienė

APIE KNYGAS IR MUS PAČIUS

 Įgyvendindami ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo r. sav. švietimo pažangos plano 47.2 veiklą – literatūrinės kūrybinės dirbtuvės ,,Apie knygas ir mus pačius“ I d.,  gimnazistams organizavome skaitymo skatinimo renginį, skirtą rašytojo Romualdo Granausko 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Taip įsijungėme ir į akciją ,,10 metų – Lietuva skaito. 120 metų spaudos atgavimo sukaktis“.
     Renginį, kurį suplanavome iš trijų dalių, pradėjome aktų salėje. Čia savo įspūdžiais dalijosi buvusi R. Granausko mokinė pedagogė, literatė Danutė Dunauskaitė ir laikraščio „Mūsų žodis“ korespondentė, literatūros ir meno puoselėtoja Laima Sendrauskienė. Viešnios nuoširdžiai pasakojo apie jų gyvus susitikimus su rašytoju, kalbėjo apie jo pamokas Mosėdžio mokykloje ir emocingai pasidalijo kitais patirtais įspūdžiais. Antrajai renginio daliai pakvietėme dalyvius išeiti į lauką.  Mosėdžio akmenų parke prie paminklinio akmens R. Granauskui mokiniai ir mokytojos skaitė ištraukas iš jo knygų. O trečioji dalis vainikavo renginį kūrybinėmis užduotimis mokiniams. Jiems buvo išdalintos užduotys surasti „Dingusį Mosėdį“ pagal rašytojo knygose aprašytas Mosėdžio vietas. Renginį 8a, 8b, I – III klasėms organizavo lietuvių kalbos mokytojos Elena Petrauskienė, Laima Kaupienė ir bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

AŠ IR KITAS AŠ

Įgyvendinant ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo rajono savivaldybės švietimo pažangos plano 47.2 veiklą kartu su @tūkstantmečiomokyklos,  gegužės 17 d. pradinių klasių mokiniams buvo organizuota įsikūnijimo į literatūrinį personažą, ugdymo diena ,,AŠ ir kitas AŠ“. Mokiniai skaitė knygas, aptarė jas su klase ir rengė kūrybines interpretacijas, kurias pristatė aktų salėje. Renginį vedė bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė,  įsikūnijusi į Katinėlį juodį (Rob Scotton „Katinėlis Juodis. Saldžių sapnų“), o knygų pristatymai „keliavo“ Mažojo Princo planetomis. Kai kurių klasių mokiniai knygas pristatė individualiai, o kitų – visa klasė kartu. Buvo malonu klausyti ir gražu žiūrėti, kaip kūrybiškai mokiniai geba įsikūnyti į personažą bei perteikti jo emocijas. Nustebino 3 kl.  pristatoma kygutė „Raudonkepuraitė“. Pasaka klasikinė, bet Raudonkepuraitė ėjo pas senelę dainuodama ,,luktelk, luktelk dar truputį luktelk“, tad salėje ovacijų netrūko. Visi klasių pristatymai buvo savitai įdomūs, kūrybingi ir išradingi. Džiugu, kad knygų skaitymas mažiesiems nelieka vien skaitymu, o stengiamasi pasiekti mokinių kūrybiškumo, vidinių emocijų ir įsikūnijimo į personažus dermę. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

GEGUŽĖS 7 D. – NETRADICINIO SKAITYMO PAMOKOS

Įgyvendindami TŪM programos „Mokinių skaitymo motyvavimo, mentorystės įgūdžių formavimo veiklą ,,Skaitau sau ir Tau“ (47, 4), organizavome 5-7 kl. mokiniams skaitymo pamokas netradicinėse erdvėse. Taip minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną (gegužės 7 d.) įsijungėme į akciją ,,10 metų – Lietuva skaito. 120 metų spaudos atgavimo sukaktis“. Netradicinės skaitymo skatinimo pamokos „Skaitymo maratonas „30×3“ vyko keliose erdvėse. Pirmiausia bibliotekoje mokiniams buvo pristatytas akcijos tikslas ir akcentuota knygų skaitymo prasmė. Bibliotekoje 6 kl. mokiniams buvo pasiūlyta pasiimti po 3 atsitiktines knygas ir eiti į koridorių. Ten pagal pasirinktos knygos pavadinimą turėjo sustoti į eilutę abėcėlės tvarka (tai reikėjo padaryti nesikalbant). Po žaidimo visi dalyviai keliavo į gimnazijos muziejų skaityti knygų. 5 ir 7 kl. mokiniai taip pat rinkosi po 3 knygas, kurių pavadinimo ar autoriaus raidės sutaptų su jų vardo ar pavardės inicialais. O tada prasidėjo garsinis knygos skaitymas pagal nurodytą puslapį ir eilutę. Taip buvo kuriamas naujas, netikėtas pasakojimas. Reflektuojant reikėjo iš pasiimtų knygų pavadinimų sudėlioti sakinius. Pamokos bibliotekoje, koridoriuje ir muziejuje buvo pilnos netikėtumų ir intriguojančių atradimų.
Skaitymo veiklas vedė bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Laima Kaupiene ir Vida Šopagaite.
TŪM programos kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė

KVIEČIAME PRISIJUNGTI – RESPUBLIKINIS VIRTUALUS FOTOGRAFIJŲ KONKURSAS „AŠ, KNYGA IR PAVASARIS“

Pavasarį, balandžio 2-ą dieną, minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Pavasarį daugiau laiko norisi praleisti gamtoje. Tegul buvimas gamtoje ir skaitymas palieka  neišblėstančių įspūdžių, kuriuos galime ne tik įamžinti fotografijose, bet ir pasidalinti su visais. Daugiau informacijos kreiptis į gimnazijos bibliotekos vedėją Daivą Stonkuvienę.

Nuostatus rasite čia 👇

„AŠ, KNYGA IR PAVASARIS“

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija organizavo respublikinį mokinių fotografijų konkursą (2024-04-22-29), kuriame reikėjo kūrybiškai atskleisti knygų skaitymą fotografijose. Mūsų gimnazijos III klasės mokinė Skaistė Kryžiūtė gavo padėka už dalyvavimą šiame konkurse. Ačiū Skaistei.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

DOVANOS

Dar praeitų metų lapkričio mėnesį LRT paskelbė akciją „Dovanojame skaitymo džiaugsmą!“. „Leidykla „Misteris Pinkmanas“, jos bendraįkūrėjas rašytojas Marius Marcinkevičius, literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“ ir „LRT vaikai“ skelbia akciją, kurios metu padovanosime 160 rinkinių (t.y. 800 knygų!) naujausių rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus knygų vaikams!“ (tekstas ištrauka iš LRT skelbto projekto) .
Labai džiugu, kad yra skelbiamos tokios akcijos, kurių metu yra skatinamas skaitymas. Ačiū organizatoriams.

„PAVASARIS – POETIŠKAI IŠTIŠKO PLUKĖJ…“

Kai artėja didžioji pavasario šventė, taip ir norisi prieš tai šventinio sielos peno. 2024-03-29 dienos popietę gimnazijos bibliotekoje būtent ir buvo toks renginys. Gražiomis dainomis ir eilėmis dalijosi mokytoja lituanistė Regina Miežetienė, jai porino gimnazijos bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė. Ačiū dalyviams ir Reginai už suteiktą gerą, nuoširdžią prieššventinę nuotaiką.

KNYGNEŠIŲ DIENAI „KNYGOS ŠVIESA“

Prasmingai praleista diena „Knygos šviesa“ paminint knygnešių dieną, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje. 6 klasės mokiniai ne tik apžiūrėjo bibliotekos erdves, bet tapo ir detektyvais. Ačiū Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos jaunimo edukacijos erdvės vyr. bibliotekininkei Ingai Mažeikienei už puikiai suorganizuotą dieną bibliotekoje.
Šeštokų auklėtoja L. Sėlenienė
Bibliotekos vedėja D. Stonkuvienė

LABDAROS IR PARAMOS FONDAS „ŠVIESKIME VAIKUS“

 Glaudus bendradarbiavimas su Skuodo R. Granausko VB, rajono mokyklų bibliotekoms suteikia galimybę savo fondus papildyti naujomis, labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“, knygutėmis.  Ačiū steigėjams Andriui Mamontovui ir Ramūnui Karbauskiui.
Užsukite į biblioteką, pasirinkite tinkamiausią ir laisvalaikį leiskite su knyga.

TAPYBOS PARODA „TEPTUKO IR MINČIŲ ŠOKIS“

Tapyba, tai savo minčių išlaisvinimas jas dėliojant ant drobės. Spalvų žaismas – nuotaikos atspindys. Laikas tapybai – kai visi jau ramiai miega ir paskęsta į sapnų karalystę. Bibliotekos vedėjai Daivai Stonkuvienei piešimas, tapyba neatsiejama nuo gyvenimo malonumų. Dar ketvirtoje klasėje, jos piešinys buvo išsiųsta į TV laidelę vaikams „Labanakt vaikučiai“ ir sulaukė padėkos iš laidos vedėjos Tetos Betos.

Nuotraukas žiūrėkite čia

KNYGŲ KALĖDOS 2023!

Ačiū visiems, kurie neabejingi knygai, kurie akcijos metu padovanojo džiaugsmą skaityti. Šiemet gimnazijos bendruomenės nariai, klasės, padovanojo 47 vienetus gražių, naudingų, prasmingų knygų.

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

 

Ukrainiečių kalba knygų rasite čia


Privalomų ir rekomenduojamų knygų sąrašai 1-12 klasėms. 2021-2022 m.m.

Sąrašą rasite čia


Privalomos literatūros sąrašas

I klasė

programiniai_kuriniai_9

II klasė

programiniai_kuriniai_10

III – IV klasė

programiniai_kuriniai_11-12

1 – 8 klasė

Rubinaicio-priedas

Privaloma perskaityti literatūra

 

en_USEnglish
Powered by TranslatePress
Skip to content