Nesvarbu, kad dabar karantinas, kad daug apribojimų, daugiau negalima nei galima, tačiau skaityti knygas bet kokiu oru ir bet kokiu laiku ne tik galima, bet ir būtina.
Lietuvos nacionalinės bibliotekos (LNB) Vaikų ir jaunimo departamento suorganizuotame virtualiame protmūšyje, kuriame dalyvauti buvo užsiregistravusios 28 komandos (500 mokinių) iš visos Lietuvos, mūsų gimnazijos ketvirtokų komanda sudalyvavo užtikrintai ir po trijų įveiktų etapų atsidūrė finale, kur varžytis liko 5 komandos (74 mokinai). Viskas vyko per „Kahoot“ programėlę.
Kiekviename etape buvo po 32 klausimus, kur buvo galima pasirinkti atsakymus iš dviejų ar keturių galimų variantų. Žinios ir greitis lėmė gaunamus asmeninius ir komandinius taškus. Žaidimo pabaigoje buvo išrinkti 3 geriausią rezultatą pasiekę mokiniai ir apdovanoti knygomis „1000 klausimų ir atsakymų. Lietuvos tūkstantmečio vaikai“.
Finale pirmųjų trijų vietų laimėtojų komandos (klasės), turės galimybę susitikti su vaikų knygų autoriumi nuotoliniu būdu lapkričio ar gruodžio mėnesį. Taip pat vaikai dovanų gaus stalo žaidimus. Bibliotekos, kurių klasės pateko į finalą, taip pat bus apdovanotos konkurso „Metų knyga“ vaikų ir paauglių knygų rinkiniais.
Mūsų ketvirtokai, kad ir neužėmė prizinių vietų, tačiau šauniai dalyvavo ir pademonstravo savo žinias, sukauptas perskaičius knygas. Labai džiaugiuosi Airida, Ryčiu, Povilu, Austėja, Stasiu, Rugile, Airidu, Elisa, Mante, Ugne. Jūs šaunuoliai! Skaitykit ir semkitės žinių. Ačiū mokytojoms Laimai ir Jūratei už vaikų skatimą skaityti ir drąsinimą dalyvauti skaitymo skatinimo renginiuose.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė