Mosėdžio gimnazijos
BibliotekaBIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS
I 8.00– 16.30
II 8.00 – 16.30
III 8.00 – 16.30
IV 8.00 – 16.30
V 8.00 – 15.30
(paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena)
Misija
Glaudus bendradarbiavimas ugdymo procese, nenutrūkstamas Mosėdžio gimnazijos bendruomenės informacinių poreikių tenkinimas, atnaujinant bibliotekos darbuotojų žinias, ugdant informacinę kultūrą.
Vizija
Siekti tapti mokyklos bendruomenės susitelkimo, turiningo laisvalaikio praleidimo, saviugdos centru. Vartotojai, apsilankę bibliotekoje, privalo gauti maksimalaus spektro paslaugas: operatyvią, išsamią informaciją, spaudinius, mokamas/nemokamas paslaugas, poilsį.
Siekis
Biblioteka-skaitykla padeda įgyvendinti bendrus gimnazijos veiklos tikslus ir uždavinius.
Biblioteką sudaro: abonemento skyrius ir kompiuterizuota skaitykla.
Bibliotekos ir skaityklos fondas – vadovėliai, grožinė, metodinė, informacinė literatūra, periodiniai leidiniai bei kitokio pobūdžio dokumentai. Skaitykloje ir bibliotekoje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos paminėti valstybės ir kalendorines šventes, rašytojų jubiliejus, rengiami renginiai, vedamos tradicinės ir netradicinės pamokos. Kaupiama kraštotyrinė medžiaga apie gimnaziją ir Mosėdžio miestelį. Skaitykloje yra penkios kompiuterizuotos vartotojų ir dvi darbuotojų darbo vietos.
Bibliotekoje veikia (LIBIS) skaitytojų aptarnavimo posistemė, todėl skaitytojai aptarnaujami greitai ir kokybiškai.
Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema (LIBIS)
Kiekvienas bibliotekos lankytojas gali savarankiškai matyti savo užsakymus bibliotekose, kuriose yra pasiskolinęs knygas. Tai galima padaryti užsiregistravus internetinėje bibliotekoje:
TŪM 5 IR 19 VEIKLŲ PRISTATYMAS
Baigiantis metams prasminga atsigręžti atgal ir pažvelgti į nuveiktus darbus. Vieni jų įveikti be didesnių vargų, kiti reikalavo ypatingesnio dėmesio, tačiau visų įgyvendinimui buvo reikalinga ir partnerių pagalba. 2024-12-13 d. buvo pristatytos TŪM 5 ir 19 veiklos, t. y. bibliotekos remontas, baldų ir fondo papildymas nauja literatūra. Į pristatymą atvyko savivaldybės atstovai: V. Pitrėnas – statybos, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas, R. Rancas – statybos, investicijų ir turto valdymo vyresnysis specialistas, A. Jasienė – švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, E. Bertašienė – viešųjų pirkimų skyriaus vedėja, Skuodo Bartuvos progimnazijos bibliotekininkės S. Dabrienė ir B. Domarkienė, R. Granausko VB Mosėdžio filialo vedėja N. Vyniautienė.
Susirinkusius į salę kalėdinėmis dainomis ir šokiu pasveikino nykštukai. Direktorė A. Šverienė trumpai apžvelgė projekto veiklų tikslus ir pasiektus rezultatus, o bibliotekos vedėja D. Stonkuvienė skaidrėse palygino, kokia biblioteka buvo prieš remontą bei kaip pasikeitė po jo. Tada visi buvo pakviesti apžiūrėti atsinaujinusią biblioteką. kurioje kartu su nykštukais pasidžiaugėme bendro darbo rezultatais. Įžiebę Knygų Kalėdų 2024 eglę. parašėme Seneliui Kalėdai laiškus ir palinkėjome vieni kitiems gražaus bendradarbiavimo bei prasmingų darbų ateinančiais metais.
@tūkstantmečiomokyklos, projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra. Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė
PROJEKTAS „GALIMYBIŲ MOKYKLA“
Skuodo rajono Mosėdžio gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis
Šio projekto tikslas – stiprinti ugdymo, atliepiančio mokinių amžių ir poreikius, kokybę.
Projekto įgyvendinimas – nuo 2024 m. balandžio mėn. iki 2027 m. liepos mėn.
Projekto vykdytojas – Nacionalinė švietimo agentūra.
Projektas įgyvendinamas su daugiau nei 800 partnerių.
Bendras projekto biudžetas – 19 187 021,64 Eur
Projekte numatytos veiklos:
- inovatyvaus, personalizuoto ugdymo turinio ir priemonių kūrimas priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme;
- didelį mokymosi potencialą turinčių mokinių ugdymo turinio turtinimas;
- vadovėlių, skirtų tautinėms mažumoms gimtosioms kalboms mokytis, parengimas;
- vadovėlių bendrojo ugdymo mokykloms įsigijimas įtraukiant ir profesinio mokymo įstaigas, vykdančias bendrojo ugdymo programas;
- visuomeninio ugdymo ir gamtos mokslų nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų (NMPP) 4 ir 8 kl. rengimas.
Projekto tikslinė grupė: mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, mokyklų vadovai, mokyklos bendruomenė, mokiniai ir ugdytiniai, tyrėjai, Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai.
Projektas Nr. 10-072-P-0001 įgyvendinamas pagal 2021–2030 m. švietimo plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-03 „Užtikrinti visiems prieinamą šiuolaikinį ugdymo turinį“.
Daugiau informacijos apie projektą galima rasti projekto vykdytojo Nacionalinės švietimo agentūros tinklapyje: https://www.nsa.smm.lt/projektai/vykdomi-projektai/projektas-galimybiu-mokykla/
2024 metais gimnazijai projektinių lėšų buvo skirta 10 008,38 Eur. Projekto lėšos įsisavintos 100%.
PIRMOKAI BIBLIOTEKOJE
KNYGŲ FURŠETAS
PAŽINK, RASK, SUPRASK
MOKYTOJU IR MOKINIŲ ŽINIAI,
VASARA SU KNYGA BUKANTĖS DVARELYJE
MOKINIŲ SKAITYMO MOTYVAVIMO, MENTORYSTĖS ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMO VEIKLA SU 6 KLASE „SKAITAU SAU IR TAU“
APIE KNYGAS IR MUS PAČIUS
Įgyvendindami ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo r. sav. švietimo pažangos plano 47.2 veiklą – literatūrinės kūrybinės dirbtuvės ,,Apie knygas ir mus pačius“ I d., gimnazistams organizavome skaitymo skatinimo renginį, skirtą rašytojo Romualdo Granausko 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Taip įsijungėme ir į akciją ,,10 metų – Lietuva skaito. 120 metų spaudos atgavimo sukaktis“.
Renginį, kurį suplanavome iš trijų dalių, pradėjome aktų salėje. Čia savo įspūdžiais dalijosi buvusi R. Granausko mokinė pedagogė, literatė Danutė Dunauskaitė ir laikraščio „Mūsų žodis“ korespondentė, literatūros ir meno puoselėtoja Laima Sendrauskienė. Viešnios nuoširdžiai pasakojo apie jų gyvus susitikimus su rašytoju, kalbėjo apie jo pamokas Mosėdžio mokykloje ir emocingai pasidalijo kitais patirtais įspūdžiais. Antrajai renginio daliai pakvietėme dalyvius išeiti į lauką. Mosėdžio akmenų parke prie paminklinio akmens R. Granauskui mokiniai ir mokytojos skaitė ištraukas iš jo knygų. O trečioji dalis vainikavo renginį kūrybinėmis užduotimis mokiniams. Jiems buvo išdalintos užduotys surasti „Dingusį Mosėdį“ pagal rašytojo knygose aprašytas Mosėdžio vietas. Renginį 8a, 8b, I – III klasėms organizavo lietuvių kalbos mokytojos Elena Petrauskienė, Laima Kaupienė ir bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė
AŠ IR KITAS AŠ
Įgyvendinant ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo rajono savivaldybės švietimo pažangos plano 47.2 veiklą kartu su @tūkstantmečiomokyklos, gegužės 17 d. pradinių klasių mokiniams buvo organizuota įsikūnijimo į literatūrinį personažą, ugdymo diena ,,AŠ ir kitas AŠ“. Mokiniai skaitė knygas, aptarė jas su klase ir rengė kūrybines interpretacijas, kurias pristatė aktų salėje. Renginį vedė bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė, įsikūnijusi į Katinėlį juodį (Rob Scotton „Katinėlis Juodis. Saldžių sapnų“), o knygų pristatymai „keliavo“ Mažojo Princo planetomis. Kai kurių klasių mokiniai knygas pristatė individualiai, o kitų – visa klasė kartu. Buvo malonu klausyti ir gražu žiūrėti, kaip kūrybiškai mokiniai geba įsikūnyti į personažą bei perteikti jo emocijas. Nustebino 3 kl. pristatoma kygutė „Raudonkepuraitė“. Pasaka klasikinė, bet Raudonkepuraitė ėjo pas senelę dainuodama ,,luktelk, luktelk dar truputį luktelk“, tad salėje ovacijų netrūko. Visi klasių pristatymai buvo savitai įdomūs, kūrybingi ir išradingi. Džiugu, kad knygų skaitymas mažiesiems nelieka vien skaitymu, o stengiamasi pasiekti mokinių kūrybiškumo, vidinių emocijų ir įsikūnijimo į personažus dermę. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė
GEGUŽĖS 7 D. – NETRADICINIO SKAITYMO PAMOKOS
KVIEČIAME PRISIJUNGTI – RESPUBLIKINIS VIRTUALUS FOTOGRAFIJŲ KONKURSAS „AŠ, KNYGA IR PAVASARIS“
„AŠ, KNYGA IR PAVASARIS“
DOVANOS
„PAVASARIS – POETIŠKAI IŠTIŠKO PLUKĖJ…“
KNYGNEŠIŲ DIENAI „KNYGOS ŠVIESA“
LABDAROS IR PARAMOS FONDAS „ŠVIESKIME VAIKUS“
TAPYBOS PARODA „TEPTUKO IR MINČIŲ ŠOKIS“
Tapyba, tai savo minčių išlaisvinimas jas dėliojant ant drobės. Spalvų žaismas – nuotaikos atspindys. Laikas tapybai – kai visi jau ramiai miega ir paskęsta į sapnų karalystę. Bibliotekos vedėjai Daivai Stonkuvienei piešimas, tapyba neatsiejama nuo gyvenimo malonumų. Dar ketvirtoje klasėje, jos piešinys buvo išsiųsta į TV laidelę vaikams „Labanakt vaikučiai“ ir sulaukė padėkos iš laidos vedėjos Tetos Betos.
Ukrainiečių kalba knygų rasite čia
Privalomų ir rekomenduojamų knygų sąrašai 1-12 klasėms. 2021-2022 m.m.
Privalomos literatūros sąrašas
I klasė
II klasė
III – IV klasė
1 – 8 klasė
Privaloma perskaityti literatūra