Mosėdžio gimnazijos

Biblioteka

BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS

I   8.00– 16.30
II  8.00 – 16.30
III 8.00 – 16.30
IV 8.00 – 16.30
V   8.00 – 15.30
(paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena)

Bibliotekos vedėja

Daiva Stonkuvienė

 

Bibliotekos taisyklės

 

Misija

  Glaudus bendradarbiavimas ugdymo procese,  nenutrūkstamas  Mosėdžio gimnazijos bendruomenės informacinių poreikių tenkinimas, atnaujinant bibliotekos darbuotojų žinias, ugdant informacinę kultūrą.

Vizija

Siekti tapti mokyklos bendruomenės susitelkimo, turiningo laisvalaikio praleidimo, saviugdos centru. Vartotojai, apsilankę bibliotekoje, privalo gauti maksimalaus spektro paslaugas: operatyvią, išsamią informaciją, spaudinius, mokamas/nemokamas paslaugas, poilsį.

Siekis

Biblioteka-skaitykla padeda įgyvendinti bendrus gimnazijos veiklos tikslus ir uždavinius.

Biblioteką sudaro: abonemento skyrius ir kompiuterizuota skaitykla. 

Bibliotekos ir skaityklos fondas – vadovėliai, grožinė, metodinė, informacinė literatūra, periodiniai leidiniai bei kitokio pobūdžio dokumentai. Skaitykloje ir bibliotekoje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos paminėti valstybės ir kalendorines šventes, rašytojų jubiliejus, rengiami renginiai, vedamos tradicinės ir netradicinės pamokos. Kaupiama kraštotyrinė medžiaga apie gimnaziją ir Mosėdžio miestelį. Skaitykloje yra penkios kompiuterizuotos vartotojų ir dvi darbuotojų darbo vietos.

Bibliotekoje veikia (LIBIS) skaitytojų aptarnavimo posistemė, todėl skaitytojai aptarnaujami  greitai ir kokybiškai.

Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema (LIBIS)

Kiekvienas bibliotekos lankytojas gali savarankiškai matyti savo užsakymus bibliotekose, kuriose yra pasiskolinęs knygas. Tai galima padaryti užsiregistravus internetinėje bibliotekoje:

iBiblioteka

 

 

 

 

 

MOKINIŲ SKAITYMO MOTYVAVIMO, MENTORYSTĖS ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMO VEIKLA SU 6 KLASE „SKAITAU SAU IR TAU“

Įgyvendinant ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo r. sav. švietimo pažangos plano 47.2 veiklą, birželio 4 d. aktų salėje vyko netradicinė skaitymo pamoka, kurios metu 6 klasės mokiniai kūrybiškai pristatė perskaitytas knygas. Prieš tai pamokų metu jie skaitė įvairių žanrų tekstus, juos aptarė kartu su mokytoja. Tada pasiskirstę į 3 grupes rengė kūrinių inscenizacijas. Grupėms vadovavo „režisieriai“ Vitalijus S., Gabija C. Ir Auksė V. I grupė nuotaikingai suvaidino P. Cvirkos pasaką „Kupriukas muzikantas“. II grupė taip pat parengė vaidinimą – savaip interpretavo A. Liobytės pjesę-pasaką „Kuršiukas“. Abiejų pristatymų metu skambėjo pačių šeštokų atliekami muzikiniai intarpai. III grupė pasirinko kitokį kūrinio pristatymo būdą – sumontavo filmą pagal M. Vainilaičio eilėraštį „Kupriukas muzikantas“. Šeštokai nors ir labai jaudinosi, bet buvo patenkinti savo rezultatais ir norėtų, kad tokia diena taptų tradicija. Mokiniams tokia veikla skatina skaityti, atskleidžia kūrybiškumą, individualius gebėjimus, padeda formuoti bendravimo, bendradarbiavimo, mentorystės įgūdžius, padeda nugalėti scenos baimę.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Kaupienė ir bibliotekos vedėja D. Stonkuvienė

APIE KNYGAS IR MUS PAČIUS

 Įgyvendindami ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo r. sav. švietimo pažangos plano 47.2 veiklą – literatūrinės kūrybinės dirbtuvės ,,Apie knygas ir mus pačius“ I d.,  gimnazistams organizavome skaitymo skatinimo renginį, skirtą rašytojo Romualdo Granausko 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Taip įsijungėme ir į akciją ,,10 metų – Lietuva skaito. 120 metų spaudos atgavimo sukaktis“.
     Renginį, kurį suplanavome iš trijų dalių, pradėjome aktų salėje. Čia savo įspūdžiais dalijosi buvusi R. Granausko mokinė pedagogė, literatė Danutė Dunauskaitė ir laikraščio „Mūsų žodis“ korespondentė, literatūros ir meno puoselėtoja Laima Sendrauskienė. Viešnios nuoširdžiai pasakojo apie jų gyvus susitikimus su rašytoju, kalbėjo apie jo pamokas Mosėdžio mokykloje ir emocingai pasidalijo kitais patirtais įspūdžiais. Antrajai renginio daliai pakvietėme dalyvius išeiti į lauką.  Mosėdžio akmenų parke prie paminklinio akmens R. Granauskui mokiniai ir mokytojos skaitė ištraukas iš jo knygų. O trečioji dalis vainikavo renginį kūrybinėmis užduotimis mokiniams. Jiems buvo išdalintos užduotys surasti „Dingusį Mosėdį“ pagal rašytojo knygose aprašytas Mosėdžio vietas. Renginį 8a, 8b, I – III klasėms organizavo lietuvių kalbos mokytojos Elena Petrauskienė, Laima Kaupienė ir bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

AŠ IR KITAS AŠ

Įgyvendinant ,,Tūkstantmečio mokyklos II“ Skuodo rajono savivaldybės švietimo pažangos plano 47.2 veiklą kartu su @tūkstantmečiomokyklos,  gegužės 17 d. pradinių klasių mokiniams buvo organizuota įsikūnijimo į literatūrinį personažą, ugdymo diena ,,AŠ ir kitas AŠ“. Mokiniai skaitė knygas, aptarė jas su klase ir rengė kūrybines interpretacijas, kurias pristatė aktų salėje. Renginį vedė bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė,  įsikūnijusi į Katinėlį juodį (Rob Scotton „Katinėlis Juodis. Saldžių sapnų“), o knygų pristatymai „keliavo“ Mažojo Princo planetomis. Kai kurių klasių mokiniai knygas pristatė individualiai, o kitų – visa klasė kartu. Buvo malonu klausyti ir gražu žiūrėti, kaip kūrybiškai mokiniai geba įsikūnyti į personažą bei perteikti jo emocijas. Nustebino 3 kl.  pristatoma kygutė „Raudonkepuraitė“. Pasaka klasikinė, bet Raudonkepuraitė ėjo pas senelę dainuodama ,,luktelk, luktelk dar truputį luktelk“, tad salėje ovacijų netrūko. Visi klasių pristatymai buvo savitai įdomūs, kūrybingi ir išradingi. Džiugu, kad knygų skaitymas mažiesiems nelieka vien skaitymu, o stengiamasi pasiekti mokinių kūrybiškumo, vidinių emocijų ir įsikūnijimo į personažus dermę. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

GEGUŽĖS 7 D. – NETRADICINIO SKAITYMO PAMOKOS

Įgyvendindami TŪM programos „Mokinių skaitymo motyvavimo, mentorystės įgūdžių formavimo veiklą ,,Skaitau sau ir Tau“ (47, 4), organizavome 5-7 kl. mokiniams skaitymo pamokas netradicinėse erdvėse. Taip minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną (gegužės 7 d.) įsijungėme į akciją ,,10 metų – Lietuva skaito. 120 metų spaudos atgavimo sukaktis“. Netradicinės skaitymo skatinimo pamokos „Skaitymo maratonas „30×3“ vyko keliose erdvėse. Pirmiausia bibliotekoje mokiniams buvo pristatytas akcijos tikslas ir akcentuota knygų skaitymo prasmė. Bibliotekoje 6 kl. mokiniams buvo pasiūlyta pasiimti po 3 atsitiktines knygas ir eiti į koridorių. Ten pagal pasirinktos knygos pavadinimą turėjo sustoti į eilutę abėcėlės tvarka (tai reikėjo padaryti nesikalbant). Po žaidimo visi dalyviai keliavo į gimnazijos muziejų skaityti knygų. 5 ir 7 kl. mokiniai taip pat rinkosi po 3 knygas, kurių pavadinimo ar autoriaus raidės sutaptų su jų vardo ar pavardės inicialais. O tada prasidėjo garsinis knygos skaitymas pagal nurodytą puslapį ir eilutę. Taip buvo kuriamas naujas, netikėtas pasakojimas. Reflektuojant reikėjo iš pasiimtų knygų pavadinimų sudėlioti sakinius. Pamokos bibliotekoje, koridoriuje ir muziejuje buvo pilnos netikėtumų ir intriguojančių atradimų.
Skaitymo veiklas vedė bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Laima Kaupiene ir Vida Šopagaite.
TŪM programos kultūrinio ugdymo koordinatorė V. Jonkuvienė

KVIEČIAME PRISIJUNGTI – RESPUBLIKINIS VIRTUALUS FOTOGRAFIJŲ KONKURSAS „AŠ, KNYGA IR PAVASARIS“

Pavasarį, balandžio 2-ą dieną, minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Pavasarį daugiau laiko norisi praleisti gamtoje. Tegul buvimas gamtoje ir skaitymas palieka  neišblėstančių įspūdžių, kuriuos galime ne tik įamžinti fotografijose, bet ir pasidalinti su visais. Daugiau informacijos kreiptis į gimnazijos bibliotekos vedėją Daivą Stonkuvienę.

Nuostatus rasite čia 👇

„AŠ, KNYGA IR PAVASARIS“

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija organizavo respublikinį mokinių fotografijų konkursą (2024-04-22-29), kuriame reikėjo kūrybiškai atskleisti knygų skaitymą fotografijose. Mūsų gimnazijos III klasės mokinė Skaistė Kryžiūtė gavo padėka už dalyvavimą šiame konkurse. Ačiū Skaistei.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

DOVANOS

Dar praeitų metų lapkričio mėnesį LRT paskelbė akciją „Dovanojame skaitymo džiaugsmą!“. „Leidykla „Misteris Pinkmanas“, jos bendraįkūrėjas rašytojas Marius Marcinkevičius, literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“ ir „LRT vaikai“ skelbia akciją, kurios metu padovanosime 160 rinkinių (t.y. 800 knygų!) naujausių rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus knygų vaikams!“ (tekstas ištrauka iš LRT skelbto projekto) .
Labai džiugu, kad yra skelbiamos tokios akcijos, kurių metu yra skatinamas skaitymas. Ačiū organizatoriams.

„PAVASARIS – POETIŠKAI IŠTIŠKO PLUKĖJ…“

Kai artėja didžioji pavasario šventė, taip ir norisi prieš tai šventinio sielos peno. 2024-03-29 dienos popietę gimnazijos bibliotekoje būtent ir buvo toks renginys. Gražiomis dainomis ir eilėmis dalijosi mokytoja lituanistė Regina Miežetienė, jai porino gimnazijos bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė. Ačiū dalyviams ir Reginai už suteiktą gerą, nuoširdžią prieššventinę nuotaiką.

KNYGNEŠIŲ DIENAI „KNYGOS ŠVIESA“

Prasmingai praleista diena „Knygos šviesa“ paminint knygnešių dieną, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje. 6 klasės mokiniai ne tik apžiūrėjo bibliotekos erdves, bet tapo ir detektyvais. Ačiū Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos jaunimo edukacijos erdvės vyr. bibliotekininkei Ingai Mažeikienei už puikiai suorganizuotą dieną bibliotekoje.
Šeštokų auklėtoja L. Sėlenienė
Bibliotekos vedėja D. Stonkuvienė

LABDAROS IR PARAMOS FONDAS „ŠVIESKIME VAIKUS“

 Glaudus bendradarbiavimas su Skuodo R. Granausko VB, rajono mokyklų bibliotekoms suteikia galimybę savo fondus papildyti naujomis, labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“, knygutėmis.  Ačiū steigėjams Andriui Mamontovui ir Ramūnui Karbauskiui.
Užsukite į biblioteką, pasirinkite tinkamiausią ir laisvalaikį leiskite su knyga.

TAPYBOS PARODA „TEPTUKO IR MINČIŲ ŠOKIS“

Tapyba, tai savo minčių išlaisvinimas jas dėliojant ant drobės. Spalvų žaismas – nuotaikos atspindys. Laikas tapybai – kai visi jau ramiai miega ir paskęsta į sapnų karalystę. Bibliotekos vedėjai Daivai Stonkuvienei piešimas, tapyba neatsiejama nuo gyvenimo malonumų. Dar ketvirtoje klasėje, jos piešinys buvo išsiųsta į TV laidelę vaikams „Labanakt vaikučiai“ ir sulaukė padėkos iš laidos vedėjos Tetos Betos.

Nuotraukas žiūrėkite čia

KNYGŲ KALĖDOS 2023!

Ačiū visiems, kurie neabejingi knygai, kurie akcijos metu padovanojo džiaugsmą skaityti. Šiemet gimnazijos bendruomenės nariai, klasės, padovanojo 47 vienetus gražių, naudingų, prasmingų knygų.

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

LIETUVIŲ KALBOS PAMOKA KITAIP

Šiandien su trečiokais diskutavome apie bibliotekų knygų Kalėdas. Mokiniai noriai diskutavo, uždavinėjo klausimus ir atsakinėjo į juos. Pasigardžiuodami kvapnia arbata, pasidalijome mintimis apie namuose turimus augintinius, jų vardus.
Kiekviena dovanota knyga – tai džiaugsmas skaityti, lavinti mintis, turtinti savo žodyną.

BIBLIOTEKŲ KNYGŲ KALĖDŲ RYTMETYS

Žiemiškai gražų rytą į gimnazijos biblioteką sugūžėjo pirmokai, priešmokyklinės grupės „Pagrandukai“ vaikai jų mokytojos, gimnazijos direktorė Audronė Šverienė, direktorės pavaduotoja Nijolė Prialgauskienė. Juos nelabai svetingai pasitiko Eglutė (Daiva Višinskienė) ir nykštukas Pykštukas (Daiva Stonkuvienė). Jiedu taip užsižaidė šaškėmis, kad nepamatė atbildėjusių svečių. Kai pagaliau žaidimą baigė lygiosiomis, o tai jų manymų, reiškia, kad bus Kalėdos ir Naujieji Metai, pamatė pilną biblioteką svečių. Eglutė ir nykštukas Pykštukas svečiams uždavinėjo daug klausimų, vaišino kalėdiniais sausainiais, obuoliais, vaišino kvapnia imbierine arbata, o direktorė visiems dalino saldainius, prieš tai įžiebę Knygų Kalėdų Eglutę.
Visą dieną bibliotekoje tvyrojo Kalėdų laukimo atmosfera. Imbierine arbata vaišinosi visi atėję į biblioteką. Pasimėgauti arbata užeikit bet kurią dieną, esat laukiami.
Bibliotekų knygų Kalėdų šūkis „Dovanok skaitymą“, o mes dar pridėjome „Dovaną“.
Laukia gimnazijos biblioteka dovanų, kurios virsta knygomis, o knygos dovanoja skaitymą.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

MOKYKLOS BIBLIOTEKA – VIETA, KUR SKLEIDŽIASI KŪRYBIŠKUMAS IR VAIZDUOTĖ

Gimnazijos bibliotekoje niekada netrūksta lankytojų. Čia ateina ir maži ir dideli – pasikalbėti, pabūti, ruošti namų darbus, prie kompiuterių, pažaisti šaškėmis, šachmatais, paskaityti knygą, pasiimti knygą ar tiesiog tyliai pasėdėti tarp lentynų ir pabūti su pačiu savimi.
Šiemet, per spalį tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį, buvo organizuojama daug įvairių veiklų visai gimnazijos bendruomenei.
2023.10.03 į gimnazijos biblioteka sugūžėjo priešmokyklinių grupių vaikučiai. Susipažinome ir sužinojome kas tai yra biblioteka, ką galime rasti atėjus, kokias paslaugas galima gauti. Skaitėme apie emocijas, biblioterapinę Tuulos Korlainen ir Christel Ronns knygutę „Katulis ir pykčio maišelis“. Vaikučiai sutiko, kad pykti yra negražu ir pažadėjo būti draugiški, o savo pyktį pūtėme į balionus.
Nuotraukas žiūrėkite čia
2023.10.10 gimnazijoje lankėsi puikios rašytojos, edukatorės Adelė Daukantaitė ir Daiva Rudelytė. Viešnios susitiko su 2-4 klasių mokiniais ir jiems papasakojo daug gražių istorijų. Papasakojo kaip gimsta knyga, parodė net 1927 metais spalio 9 dieną išleistą ir auksinėmis raidėmis atspausdinta laikraštį „Žemaičių prietelius“. Pamokino žemaitiškų žodžių bei žaidimų. Adelė parodė knygos „Gaidys Pypkė“ originalius piešinių eskizus. Vaikai noriai įsigijo ir autorių knygutes. Vienos buvo parašytos žemaitiškai, kitos bendrine kalba, trečios tiesiog spalvinimo knygutės. Užsiėmimai vyko žemaičių tarme. Likome patenkinti ir dėkingi viešnioms, o viešnios džiaugėsi mūsų mokinukais, jų mandagumu, gražumu, aktyvumu ir žiniomis. 
Nuotraukas žiūrėkite čia
2023-10-12 5 klasės mokiniai vyko į Simono Daukanto gimtinę Kalvių kaime Skuodo rajone. Tai buvo ir literatūros, (mokytoja Laima Kaupienė), bei istorijos, (mokytoja Lina Sėlenienė) integruota pamoka. Apie S. Daukanto gyvenimą, sodyboje esantį pažintinį taką, Lenkimų kaime esančias skulpturas, skirtas žymiam istorikui, prozininkui, daugelio knygų autoriui, pasakojo Skuodo R. Granausko VB Lenkimų skyriaus bibliotekos vedėja Gražina Daukantienė, bei Lenkimų bendruomenės pirmininkas Kazys Viršilas. Sužinojome, kad S. Daukanto mama yra palaidota Lenkimo bažnyčios šventoriuje.

2023-10-17 į gimnazijos aktų salę rinkomės susitikimui su aktoriumi, rašytoju, piligrimu, dainų kūrėju ir atlikėju Juozu Gaižausku. Susitikti su neeilinių gabumų žmogumi atvyko ir Salantų gimnazijos gimnazistai lydimi mokytojų Adelės Žeimytės ir Ainos Stonkuvienės. Renginio metu aktorius pasidalino savo piligriminių kelionių nuotykiais, šmaikštavo apie tai kaip jam būnant vaiku, nepatiko jo vardas ir pavardė. Atliko savo kūrybos dainas. Buvo galimybė įsigyti J. Gaižausko knygų, kurių jis yra parašęs penkias.
Laikas neprailgo, o geros emocijos palietė kiekvieną esantį renginyje.
2023-10-25 pirmokams žaismingai buvo pristatyti Vaivos Rutkauskaitės knygutė „Nepasaka arba pasaka apie NE“. Su vaikais diskutavome kokie žodžiai yra patys seniausi, kokie – naujausi. Ar žodelis „NE“ yra reikalingas. padarėme išvada, kad visi žodžiai yra reikalingi, tik juos reikia laiku ir vietoje naudoti.
2023-10-26 suorganizuotas piešinių ir nuotraukų konkursas „Mėgstamiausias mano knygos herojus“. Apdovanoti konkurso dalyviai diplomais ir dovanėlėmis. Džiaugiuosi, kad gimnazijos bendruomenė noriai jungiasi į bibliotekos organizuojamas veiklas.
2023-10-30 sekiau pasaką Kretingos lopšelo-darželio „Ąžuoliukas” „Kiškučių” ir „Žiogelių” grupių vaikams. Pasaką buvo sekama kitaip tai šešėlių teatro pagalba. Vaikučiai tikri smalsučiai, jiems viskas įdomu. Ačiū grupių auklėtojoms Ritai ir Birutei už pakvietimą.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

 

MOKYKLOS BIBLIOTEKA – VIETA, KUR SKLEIDŽIASI KŪRYBIŠKUMAS IR VAIZDUOTĖ

PRASIDĖJO SPALIS – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Tegu jis būna kupinas įspūdingų susitikimų, veiklų ir projektų. Juk mokyklos biblioteka – vieta kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė.
Skelbiame nuotraukų ir piešinių konkursą, kuriuose atsispindėtų mėgstamiausi herojai, vaizdai, kuriuos pamilote skaitydami knygas.
Nuotraukas siusti elpaštu daiva.st40@gmail.com., o piešinius atnešti į gimnazijos biblioteką iki 2023.10.15 d
Nuotraukų ir piešinių nugalėtojus, o jų bus po 3 iš kiekvienos kategorijos. Geriausius darbus rinks komisija. Visi darbai bus paskelbti gimnazijos facebook paskyroje.
Dalyviai:

  1. 1-4 klasių mokiniai:
  2. 5-8 klasių mokiniai;
  3. I-IV klasių mokiniai;
  4. Suaugusių (mokytojai, techninis personalas)grupė.

Piešimo techniką pasirenkame tą, kuri labiausiai patinka.
Prie darbų būtina parašyti darbo autoriaus vardą, pavardę, klasę, knygos pavadinimą.
Aktyviai įsijunkime į konkursą.
Gimnazijos biblioteka

GIMNAZIJOS BIBLIOTEKA

Biblioteka ta vieta, kur galima rasti ramybės kampelį, minčių šaltinį, bendravimą su draugais, pokalbius su bibliotekininkę, surasti knygą, kurios ieškojai. Bibliotekoje laukiami visi ir maži ir dideli. Visada esame pasiruošusios pagelbėti ieškant informacijos, pagelbėti IT subtilybėse ar tiesiog pasikalbėti. Dar praeitų mokslų metų pabaigoje direktorė pritarė minčiai – įsigyti stalo žaidimų, kad pertraukų metu mokiniai galėtų turiningai praleisti laiką. Idėja pasitvirtino.
Gimnazijos bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

Šią savaitę (2023.04.24 – 2023.04.29) Lietuvoje vyksta Nacionalinė bibliotekų savaitė. Tema „Kartu įveikiant krizes“. Bibliotekos organizuoja vienokius ar kitokius renginius. Mosėdžio gimnazijos biblioteka savaitę pradėjome susipažindami ką reiškia šis ženkliukas©️ ? Antrokai, pirmokai, ketvirtokai ir trečiokai aktyviai atsakinėjo į užduodamus klausimus. Sužinojo, kad visose knygose yra šis ženklas, kad jų autorinės teisės saugomos. Tokių knygų negalima nei kopijuoti, nei platinti, be autorių leidimo.
Susipažinę su ženkliuko istorija, mokiniai klijavo lipdukus „Skaitykis su knyga“ ant bibliotekoje esančių knygų. Knygų papuoštu lipduku – beveik šimtas.
Skaitėme kartu iš turimų knygelių po vieną sakinį ir visų nuostabai iš atskirų tekstų gavosi vientisas, gražus ir įdomus tekstas. Vaikams labai patiko gauta informacija ir skaitymas.
Septintokės Faustina Valinskytė ir Skaistė Pladaitė padarė kūrybišką plakatą.
Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė.

 

Ukrainiečių kalba knygų rasite čia


Privalomų ir rekomenduojamų knygų sąrašai 1-12 klasėms. 2021-2022 m.m.

Sąrašą rasite čia


Privalomos literatūros sąrašas

I klasė

programiniai_kuriniai_9

II klasė

programiniai_kuriniai_10

III – IV klasė

programiniai_kuriniai_11-12

1 – 8 klasė

Rubinaicio-priedas

Privaloma perskaityti literatūra