2023 metai

PROJEKTINĖ PAŽINTINĖ IŠVYKA

PAŽINTINĖ PROJEKTINĖ DIENA KAUNE

         Mūsų gimnazijos 6-8 kl. valančiukai kartu su 8a ir 8b kl. draugais  (kl. vad. R. Bugailiškis, R. Dargienė) vyko į projektinę išvyką. Ekskursija į Kauną organizuota pagal Valančiukų kuopos projektą ,,Atrask save vis iš naujo“, kurį finansuoja Skuodo r. sav. Kultūros ir turizmo skyrius. Pirmiausia apsilankėme Švietimo istorijos muziejuje, kur turėjome edukacijas. Vėliau aplankėme Kristaus Prisikėlimo bažnyčią ir, pasikėlę ant jos stogo, stebėjome Kauno panoramą. Po to smagiai pasivėžinome Žaliakalnio funikulieriumi, kuris yra seniausias Europoje veikiantis keltuvas. O labiausiai visiems buvo smalsu T. Ivanausko zoo muziejuje. Žinoma, tądien smagiai pramogavome  ir ,,Akropolyje“. Pakeliui namo pagal Šviečiamosios gyvulininkystės programą užsukome į kailinių gyvulėlių ūkį Ariogaloje. Netradicinio  ūkio šeimininkė supažindino su audinių auginimo specifika ir parodė jų išdirbtus kailiukus. Grįžome vėlai, tačiau pilni įspūdžių ir naujų potyrių.

Pavaduotoja V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia


8a ir 8b kl. mokiniai, dalyvaujantys Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, lankėsi Liudo Augaičio žirgyne Klausgalvų kaime (Kretingos r.). Šeimininkas noriai rodė savo mažus arkliukus ir didelius žirgus bei papasakojo apie čia organizuojamas jaunųjų raitelių stovyklas ,,Raitija“. Buvo smagu šioje sodyboje, nes čia dar sutikome ir ančių, žąsų ir juodų kiaulaičių. Ypač maloniai galėjome pabendrauti su ožkytėmis ir nors iš tolo pasisveikini su baukščiomis avytėmis. Esame dėkingi šeimininkui už galimybę susipažinti su įvairiausiais naminiais gyvuliais.                                                                                                                                                                                                                                                   
 Pavaduotoja V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

 

 

 


                                         EDUKACIJA BITININKYSTĖS ŪKYJE

     Mūsų gimnazijos 8a ir 8b kl. mokiniai, pagal ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programą, vyko į bitininkystės ūkį Mikulčių k. Bitininkas P. Pušinskas išsamiai supažindino su bitininkystės specifika. Jis papasakojo apie bičių šeimos pasiskirstymą veiklomis, pristatė pagrindinius bitininko darbo įrankius ir aprodė avilius iš vidaus bei išorės. Supažindino mus ir su augalais, kuriuos auginti pravartu sodyboje bitėms dėl medaus rinkimo. Edukacijos pabaigoje smagiai vaišinomės medumi ir naminiu sūriu. Ypač skani buvo bitininko Petro žolelių arbata. Liekame dėkingi už nuoširdų priėmimą ir motyvuojančią edukaciją.
  Karjeros specialistė V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia


PROJEKTINIŲ VEIKLŲ AKIMIRKOS

 
Mūsų gimnazijos 7 kl., dalyvaujanti ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, užbaigdama mokslo metus peržiūrėjo savo darbelius gyvulininkystės tema. Čia būta ir piešimo, ir pjaustymo iš kartono, ir darbas su kailinėmis medžiagomis. Geriausiai pasisekusius piešinukus demonstravome stende, prie kurio ir nusifotografavo drąsiausieji. O džiaugdamiesi savo piešiniais, visi nusifotografavome ant laiptų. Sukūrėme ir įdomių naminių gyvulių figūrų, kurias aprengėme kailiais. Tad mokslo metus pabaigę, išnešėme juos į gimnazijos kiemą, nusprendę paleisti pasiganyti vasarai… Dėkojame dailės ir technologijų mokytojai J. Petrauskienei už kūrybinę pagalbą. Sutarėme, kad rudenį susirinkę į gimnaziją, dar kūrybiškai padirbėsime.
Projekto vadovė V. Jonkuvienė
 

APLANKĖME IR SUSIPAŽINOME

7 kl. pagal ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programą, lankėsi net keliuose gyvulių ūkiuose Žebrokų ir Rukų kaimuose. Pirmiausia aplankėme nedidelį ūkelį, kur turėjome galimybę dar kartą pamatyti keltą avelių, kurių kaimuose mažai kur berasi…
Po to užsukome pas kitą ūkininkę, kurios ūkyje buvo proga pamatyti ypač daug naminių gyvuliukų, kaip antai: vištos, putpelės, viščiukai ir žąsiukai, pasidžiaugėme triušiais bei veršeliais. Įdomiausia čia buvo prie avių, kurias galėjome paglostyti ir net perkelti į kitą ganymosi vietą.
Vėliau vykome į Rukų kaimą, ir pirmiausia užsukome seną močiutę Oną, kuri daug metų laiko keletą ožkų ir ožių. O mums didžiausią įspūdį padarė  dideli senų ožių ragai. Po to dar apsilankėme dviejuose individualiuose ūkeliuose. Viename jų susipažinome su įspūdingai  didelėmis karvėmis. O kitame  mums parodė ir papasakojo apie savo reikmėms laikomas kiaules, kurių beveik nebėra kaimuose dėl įvairiausių ribojimų ryšium su plintančiomis ligomis.  Visoms mus priėmusioms ūkininkėms nuoširdžiausiai dėkojame.

                                                                                           Pavaduotoja V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia


PROJEKTINĖ KELIONĖ Į KAUNĄ

           7 kl. mokiniams, dalyvaujantiems ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, buvo suorganizuota pažintinė išvyka į Veterinarijos akademiją. Pirmiausia mums parodė keletą laboratorijų ir supažindino su jų veiklos specifika bei pristatė, kokius dažniausiai čia atlieka tyrimus. Įdomiausia buvo sužinoti, kaip tiria mūsų kasdieninio vartojimo maisto produktus, pvz.: kiaušinius, mėsos ir kitus produktus. Išsiaiškinome, kokių specialybių galima įgyti Veterinarijos akademijoje ir kur ją baigę dažniausiai įsidarbina žmonės. Bet pats smagiausias dalykas mūsų laukė vizito baigiamojoje dalyje. Tai buvo susitikimas su dresuotais šunimis ir jų šeimininkėmis. Po teorinės dalies auditorijoje išėjome į kiemą, kur mokiniams buvo leidžiama atlikti po keletą dresūros pratimų su šunimis. O ypač visus sužavėjo mažiukas šuniukas, kuris savo bendravimu su žmogumi dar atlieka ir gydomosios terapijos pratimus. Esame dėkingi programos organizatoriams už šią puikią kelionę ir nuostabius potyrius.

   Pavaduotoja V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia


IŠVYKA Į GYVULININKYSTĖS ŪKIUS

        Mūsų gimnazijos 7 kl. mokiniai,  įgyvendindami ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programą, lankėsi net keliuose gyvulių ūkiuose. Pirmiausia nuvykome į A. Domarko ūkį (Mikulčių km.) ir susipažinome su melžiamomis karvėmis bei mažais veršeliais. Po to užsukome pas ūkininkę I. Lekstutienę (Mikulčių km.) pasižiūrėti vištų ir gražių ančių, kurių retai kaime besutiksi. Vėliau pakeliui apsilankėme dviejuose individualiuose ūkeliuose, kur leido mums susipažinti su keliomis avytėmis (Igarių km.). Avys buvo labai baikščios, tad klausydamiesi šeimininkės pasakojimų, tik iš toliau tegalėjome į jas pasižiūrėti. Tą dieną dar apsilankėme R. Kavaliauskienės paukštininkystės ūkyje (Udralių km.) ir plačiau susipažinome su ekologine paukštininkyste. Liekame dėkingi visiems ūkininkams, priėmusiems mus savo ūkiuose.

Pavaduotoja V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

    

 


5 kl.  ,,Šviečiamosios gyvulininkystės“ projekte

Mūsų gimnazijos penktokai dalyvauja ŽŪM ,,Šviečiamosios gyvulininkystės“ projekte. Šiandien jiems buvo organizuota ugdymo karjerai išvyka į gyvulininkystės ūkius su medaus edukacija bitininko sodyboje.
Išvyką pradėjome nuo pažinties su Vidos ir Roberto Narkų gyvulininkystės ūkiu (Mosėdis), kur  mūsų laukė pažintis su kalakutais ir kitokia vištų rūšimi – pentardomis. O apsilankę Irenos Lekstutienės pienininkystės ūkyje (Mikulčių k.), susipažinome ne tik su karvėmis, telyčaitėmis ir veršeliais, bet ir pasiklausėme kvarksinčių pilkųjų ančių.
Išvykos pabaigoje dalyvavome bitininkystės edukacijoje, kurią mums suorganizavo 5 kl. auklėtoja Lina Sėlenienė savo tėvelių sodyboje (Daukšių k.). Esame dėkingi bitininkui Liudui Gikarui, kuris mus vaizdžiai supažindino su bičių gyvenimo būdu ir bitininko darbo specifika. Praktinėje edukacijos dalyje visi pasigaminome suvenyrines vaško žvakutes. Norime padėkoti ir bitininko žmonai Danutei Gikarienei už vaišes bitininko namelyje, kur gėrėme žolelių arbatą ir skanavome medų ir su agurkais, ir su sūriu. Tad į gimnaziją grįžome ne tik daug sužinoję bei pamatę, bet ir gardžiai pavaišinti. Sugrįžę siunčiame didelį ,,ačiū“ visiems ūkininkams, padėjusiems mums įgyvendinti projektines veiklas.

Ugdymo karjerai specialistė                                           Virgina Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


 

Startuoja Šviečiamosios gyvulininkystės programa
 
 
Mūsų gimnazijoje jau trečią kartą vėl startuoja nauja ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programa ,,Gyvulininkystė ir aš“. III modulio programoje dalyvaus 5-8 klasių mokiniai. Programos dalyviai, susipažinę su programa, jau atliko pirmuosius kūrybinius darbus. Su 5 ir 7 klasių mokiniais gimnazijos kieme, tarp medžių, iš kankorėžių kūrybiškai išdėliojome net 6 naminius gyvulėlius: triušį, gaidį, žąsį, kiaulę, karvę ir arklį. Ekspertais pasikvietėme 4a ir 4b klasės mokinukus, kurie turėjo atpažinti mūsų kūrybinius darbelius. Džiaugėmės, kad visi gyvūnai buvo atpažinti – reiškia mūsų kūrybiniai sprendimai buvo teisingi…
Projekto vadovė V. Jonkuvienė
 

Graži savanoriška iniciatyva


 

           Mes, I gimnazinė klasė, praktine veikla užbaigė ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programos įgyvendinimą. Projekto ,,Augink. Rūpinkis. Mylėk.“ metu mokėmės rūpintis naminiais gyvuliais, tad jo veiklas vainikavo graži savanorystės akcija ,,Padėk mažajam draugui“. Savo idėją – suteikti paramą gyvūnėlių prieglaudai – pristatėme gimnazijos mokiniams bei mokytojams ir sulaukėme pritarimo bei palaikymo. Už paaukotus pinigus nupirkome maisto, kraiko, šampūnų, pavadėlių ir kitų gyvūnėlių priežiūrai reikalingų priemonių. Nupirktas dovanas nuvežėme į Vakarų Lietuvos gyvūnėlių priežiūros centrą. Darbuotojai maloniai sutiko aprodyti centro patalpas ir supažindino su augintinių gyvenimo sąlygomis. Mes vaišinome gyvūnėlius atvežtais skanėstais, o su mažais šuniukais mums leido net pažaisti. Grįžome pilni neapsakomų įspūdžių.

             Dėkojame gimnazijos direktorei už autobusiuką, su kuriuo galėjome nuvežti dovanas, ir visiems mokiniams bei mokytojams, prisidėjusiems prie šios gerumo akcijos.

                     I klasės gimnazistai ir auklėtoja Virgina Jonkuvienė

Daugiau info rasite čia


PROJEKTAS UŽBAIGTAS SĖKMINGAI
 
Užbaigę ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės projekto veiklas, susirinkome į aktų salę pažiūrėti mūsų veiklas įamžinusio filmuko, kurį išsiuntėme konkursui. Džiaugėmės, kad projekte dalyvavusi 5 klasė aplankė ypač daug gyvulininkystės ūkių, o kai kurie penktokai dar padedami tėvelių susipažino individualiai su atskiromis gyvulininkystės sritimis. Pasigėrėjome projekte dalyvavusiųjų aštuntokų ypač kruopščiais kūrybiniais darbais. Susitikimo pabaigoje išsidalijome projektines dovanėles: penktokams atiteko kelioniniai maišeliai, o aštuntokams gertuvės. Ir išsiskirstėme į klases su viltimi sulaukti sėkmingų konkurso rezultatų.
Projekto koordinatorė V. Jonkuvienė
 

Nuotraukas žiūrėkite čia

Veiklų video žiūrėkite paspaudę nuorodą


 

 

Šviečiamosios gyvulininkystės programa

,,Augink. Rūpinkis. Mylėk“

       Mūsų gimnazijos mokiniai jau keletą metų iš eilės dalyvauja Žemės ūkio ministerijos Šviečiamosios gyvulininkystės programoje. Šios programos dalyviai, penktokai, (kl. vadovė  J. Beniušienė) keliavo po Platelių apylinkes ir lankėsi bent keliuose gyvulininkystės ūkiuose. Pirmiausia apsilankėme D. Abručio bitininkystės ūkyje, kur mums leido, užsidėjus bitininko skrybėlę, pasijusti bitininkais ir sužinoti visas avilio paslaptis.  Vėliu vykome į Vaivos ir Giedriaus ekologinį biodinaminį ūkį, kur susipažinome su įvairiausių rūšių vištomis bei jų auginimo sąlygomis. Po to tikslingai užsukome į G. Kuliešiaus ūkį, kur susipažinome su žirgininkystės ypatumais. Besisukiodami tarp žemaitukų patyrėme begales puikių emocijų,    o kai kurie drąsesnieji net pajodinėjo. Ypatingo smagumo suteikė ir čia besisukinėjančios lamos. Pažintinės dienos įspūdžius vainikavo galimybė užlipti į apžvalgos bokštą ir iš viršaus pasižvalgyti po Platelių apylinkes. Dėkojame gimnazijai už suteiktus net du geltonuosius autobusiukus šiai mūsų projektinei kelionei.

Projekto vadovė  pavaduotoja V. Jonkuvienė

Daugiau foto žiūrėkite čia


Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių išvyka

      Mes, ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviai, vykome į Kauną ir lankėmės VDU  Žemės ūkio akademijoje. Buvo įdomu supažinti su šios aukštosios mokyklos žemės ūkio specialybių fakultetais, jų biblioteka ir kita mokymosi baze. O labiausiai sudomino praktinio mokymosi auditorijos su žemės ūkio technikos pristatymu bei laboratorijos,  kur net patys galėjome atlikti tyrimus. Užsiėmimų pabaigoje buvome pavaišinti pietumis, tad vėliau galėjome susipažinti su Kauno lankytinomis vietomis. Apsilankėme T. Ivanausko zoologijos muziejuje, pakilome ant Prisikėlimo bažnyčios stogo, iš kur apžvelgėme Kauno panoramą, bei smagiai pasivažinėjome funikulieriumi.                                                         Projekto vadovė V. Jonkuvienė

Daugiau foto žiūrėkite čia


SVEIKINAME IR DIDŽIUOJAMĖS!