2023 metai

IŠVYKA Į GYVULININKYSTĖS ŪKIUS

        Mūsų gimnazijos 7 kl. mokiniai,  įgyvendindami ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programą, lankėsi net keliuose gyvulių ūkiuose. Pirmiausia nuvykome į A. Domarko ūkį (Mikulčių km.) ir susipažinome su melžiamomis karvėmis bei mažais veršeliais. Po to užsukome pas ūkininkę I. Lekstutienę (Mikulčių km.) pasižiūrėti vištų ir gražių ančių, kurių retai kaime besutiksi. Vėliau pakeliui apsilankėme dviejuose individualiuose ūkeliuose, kur leido mums susipažinti su keliomis avytėmis (Igarių km.). Avys buvo labai baikščios, tad klausydamiesi šeimininkės pasakojimų, tik iš toliau tegalėjome į jas pasižiūrėti. Tą dieną dar apsilankėme R. Kavaliauskienės paukštininkystės ūkyje (Udralių km.) ir plačiau susipažinome su ekologine paukštininkyste. Liekame dėkingi visiems ūkininkams, priėmusiems mus savo ūkiuose.

Pavaduotoja V. Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

 

    

 


5 kl.  ,,Šviečiamosios gyvulininkystės“ projekte

Mūsų gimnazijos penktokai dalyvauja ŽŪM ,,Šviečiamosios gyvulininkystės“ projekte. Šiandien jiems buvo organizuota ugdymo karjerai išvyka į gyvulininkystės ūkius su medaus edukacija bitininko sodyboje.
Išvyką pradėjome nuo pažinties su Vidos ir Roberto Narkų gyvulininkystės ūkiu (Mosėdis), kur  mūsų laukė pažintis su kalakutais ir kitokia vištų rūšimi – pentardomis. O apsilankę Irenos Lekstutienės pienininkystės ūkyje (Mikulčių k.), susipažinome ne tik su karvėmis, telyčaitėmis ir veršeliais, bet ir pasiklausėme kvarksinčių pilkųjų ančių.
Išvykos pabaigoje dalyvavome bitininkystės edukacijoje, kurią mums suorganizavo 5 kl. auklėtoja Lina Sėlenienė savo tėvelių sodyboje (Daukšių k.). Esame dėkingi bitininkui Liudui Gikarui, kuris mus vaizdžiai supažindino su bičių gyvenimo būdu ir bitininko darbo specifika. Praktinėje edukacijos dalyje visi pasigaminome suvenyrines vaško žvakutes. Norime padėkoti ir bitininko žmonai Danutei Gikarienei už vaišes bitininko namelyje, kur gėrėme žolelių arbatą ir skanavome medų ir su agurkais, ir su sūriu. Tad į gimnaziją grįžome ne tik daug sužinoję bei pamatę, bet ir gardžiai pavaišinti. Sugrįžę siunčiame didelį ,,ačiū“ visiems ūkininkams, padėjusiems mums įgyvendinti projektines veiklas.

Ugdymo karjerai specialistė                                           Virgina Jonkuvienė

Nuotraukas žiūrėkite čia

 


 

Startuoja Šviečiamosios gyvulininkystės programa
 
 
Mūsų gimnazijoje jau trečią kartą vėl startuoja nauja ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programa ,,Gyvulininkystė ir aš“. III modulio programoje dalyvaus 5-8 klasių mokiniai. Programos dalyviai, susipažinę su programa, jau atliko pirmuosius kūrybinius darbus. Su 5 ir 7 klasių mokiniais gimnazijos kieme, tarp medžių, iš kankorėžių kūrybiškai išdėliojome net 6 naminius gyvulėlius: triušį, gaidį, žąsį, kiaulę, karvę ir arklį. Ekspertais pasikvietėme 4a ir 4b klasės mokinukus, kurie turėjo atpažinti mūsų kūrybinius darbelius. Džiaugėmės, kad visi gyvūnai buvo atpažinti – reiškia mūsų kūrybiniai sprendimai buvo teisingi…
Projekto vadovė V. Jonkuvienė
 

Graži savanoriška iniciatyva


 

           Mes, I gimnazinė klasė, praktine veikla užbaigė ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programos įgyvendinimą. Projekto ,,Augink. Rūpinkis. Mylėk.“ metu mokėmės rūpintis naminiais gyvuliais, tad jo veiklas vainikavo graži savanorystės akcija ,,Padėk mažajam draugui“. Savo idėją – suteikti paramą gyvūnėlių prieglaudai – pristatėme gimnazijos mokiniams bei mokytojams ir sulaukėme pritarimo bei palaikymo. Už paaukotus pinigus nupirkome maisto, kraiko, šampūnų, pavadėlių ir kitų gyvūnėlių priežiūrai reikalingų priemonių. Nupirktas dovanas nuvežėme į Vakarų Lietuvos gyvūnėlių priežiūros centrą. Darbuotojai maloniai sutiko aprodyti centro patalpas ir supažindino su augintinių gyvenimo sąlygomis. Mes vaišinome gyvūnėlius atvežtais skanėstais, o su mažais šuniukais mums leido net pažaisti. Grįžome pilni neapsakomų įspūdžių.

             Dėkojame gimnazijos direktorei už autobusiuką, su kuriuo galėjome nuvežti dovanas, ir visiems mokiniams bei mokytojams, prisidėjusiems prie šios gerumo akcijos.

                     I klasės gimnazistai ir auklėtoja Virgina Jonkuvienė

Daugiau info rasite čia


 

PROJEKTAS UŽBAIGTAS SĖKMINGAI
 
Užbaigę ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės projekto veiklas, susirinkome į aktų salę pažiūrėti mūsų veiklas įamžinusio filmuko, kurį išsiuntėme konkursui. Džiaugėmės, kad projekte dalyvavusi 5 klasė aplankė ypač daug gyvulininkystės ūkių, o kai kurie penktokai dar padedami tėvelių susipažino individualiai su atskiromis gyvulininkystės sritimis. Pasigėrėjome projekte dalyvavusiųjų aštuntokų ypač kruopščiais kūrybiniais darbais. Susitikimo pabaigoje išsidalijome projektines dovanėles: penktokams atiteko kelioniniai maišeliai, o aštuntokams gertuvės. Ir išsiskirstėme į klases su viltimi sulaukti sėkmingų konkurso rezultatų.
Projekto koordinatorė V. Jonkuvienė
 

Nuotraukas žiūrėkite čia

Veiklų video žiūrėkite paspaudę nuorodą


 

 

Šviečiamosios gyvulininkystės programa

,,Augink. Rūpinkis. Mylėk“

       Mūsų gimnazijos mokiniai jau keletą metų iš eilės dalyvauja Žemės ūkio ministerijos Šviečiamosios gyvulininkystės programoje. Šios programos dalyviai, penktokai, (kl. vadovė  J. Beniušienė) keliavo po Platelių apylinkes ir lankėsi bent keliuose gyvulininkystės ūkiuose. Pirmiausia apsilankėme D. Abručio bitininkystės ūkyje, kur mums leido, užsidėjus bitininko skrybėlę, pasijusti bitininkais ir sužinoti visas avilio paslaptis.  Vėliu vykome į Vaivos ir Giedriaus ekologinį biodinaminį ūkį, kur susipažinome su įvairiausių rūšių vištomis bei jų auginimo sąlygomis. Po to tikslingai užsukome į G. Kuliešiaus ūkį, kur susipažinome su žirgininkystės ypatumais. Besisukiodami tarp žemaitukų patyrėme begales puikių emocijų,    o kai kurie drąsesnieji net pajodinėjo. Ypatingo smagumo suteikė ir čia besisukinėjančios lamos. Pažintinės dienos įspūdžius vainikavo galimybė užlipti į apžvalgos bokštą ir iš viršaus pasižvalgyti po Platelių apylinkes. Dėkojame gimnazijai už suteiktus net du geltonuosius autobusiukus šiai mūsų projektinei kelionei.

Projekto vadovė  pavaduotoja V. Jonkuvienė

Daugiau foto žiūrėkite čia


Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių išvyka

      Mes, ŽŪM Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviai, vykome į Kauną ir lankėmės VDU  Žemės ūkio akademijoje. Buvo įdomu supažinti su šios aukštosios mokyklos žemės ūkio specialybių fakultetais, jų biblioteka ir kita mokymosi baze. O labiausiai sudomino praktinio mokymosi auditorijos su žemės ūkio technikos pristatymu bei laboratorijos,  kur net patys galėjome atlikti tyrimus. Užsiėmimų pabaigoje buvome pavaišinti pietumis, tad vėliau galėjome susipažinti su Kauno lankytinomis vietomis. Apsilankėme T. Ivanausko zoologijos muziejuje, pakilome ant Prisikėlimo bažnyčios stogo, iš kur apžvelgėme Kauno panoramą, bei smagiai pasivažinėjome funikulieriumi.                                                         Projekto vadovė V. Jonkuvienė

Daugiau foto žiūrėkite čia


SVEIKINAME IR DIDŽIUOJAMĖS!