Mosėdžio gimnazija
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas


  2016-02-26

2016-02-12


STUDIJOS 2016

  Vasario 5 dieną mūsų gimnazijos vyresnių klasių mokiniai, kurių didžioji dalis buvo 3a ir 3b gimnazistai, buvo išvykę į sostinę, kur vyko kasmetinė XIV tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2016 . Mokiniai parodų ir kongresų centre „Litexpo“ aplankė, jiems rūpimų, aukštųjų ir profesinių mokyklų paviljonus, bendravo su žmonėmis atstovaujančiais tas mokymo įstaigas. Kam iš apsilankiusių  parodoje padėjo apsispręsti kokią profesiją pasirinkti pamatysime tik tada kai mokiniai baigs gimnaziją, bet daugeliui parodos mastas paliko neišdildomus įspūdžius. Po to visi vykome į Vilniaus centrą, kur aplankėme Vilniaus Katedrą, užlipome į Gedimino kalną ir nuo jo apžvelgėme gražią miesto panoramą. Paskui pasivaikščiojome Pilies gatve, kai kurie nukeliavome iki prezidentūros rūmų. Vėliau vykome į Kauną. Ten Kauno mažajame teatre žiūrėjome komišką dramą su kriminaliniu atspalviu  „Barakudų medžioklė žaliems“. Tai buvo mono spektaklis skirtas jaunimui ir ne tik. Po spektaklio, kuris visus užbūrė, mums buvo galimybė pabendrauti su šio spektaklio aktoriumi Luku Alsiu. Mokiniai bemaž valandą aktorių klausinėjo apie teatralų gyvenimą ir patys dalinosi įspūdžiais. Išvyka manome buvo naudinga ir sėkminga. Už išvyką labai norėtume padėkoti gimnazijos direktorei Audronei Šverienei.

3a ir 3b gimnazinių klasių auklėtojai Marytė ir Virgilijus

2016-02-11


2016-02-092016-02-04


2016-02-04


SVEIKINAME!

Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajono etape, kuris vyko Skuodo muziejuje, tarp 5- 8 klasių dalyvių Rytis Gliožeris (8 kl. mokinys) užėmė I-ąją vietą. SVEIKINIME Rytį ir jo mokytoją Eleną Petrauskienę.

Informacija parengė Daiva Stonkuvienė

 2016-02-02


„KNYGŲ KALĖDOS 2015“

2016-02-01


SVEIKINAME!

 2016-01-22 d. Skuodo P. Žadeikio gimnazijoje vykusiame Lietuvos mokinių 54 - osios chemijos olimpiados rajono etape užėmusius:

9 klasių grupėje:

DEIVYDĄ SKRIDAILĄ (1a gimn. kl.) — III-ąją vietą,

10 klasių grupėje:

 INGRIDĄ LITVINAITĘ (2b gimn. kl.) — II-ąją vietą,

IEVĄ SKARAITĘ (2b gimn. kl.) —III-ąją vietą

 Ir jų mokytoją IEVĄ LEBEDYTĘ

11 klasių grupėje:

ŠARŪNĄ PETRAUSKĄ (3a gimn. kl.) —III-ąją vietą,

12 klasių grupėje:

VALDĄ VILUCKĄ (4a gimn. kl.) —III-ąją vietą.  

Ir jų mokytoją VILMĄ GAILIENĘ. 

2016-01-25


RAJONINĖSE 3X3 KREPŠINIO VARŽYBOSE – PERGALĖS!

2016-01-19 Ylakių gimnazijoje vyko rajoninės 3x3 krepšinio varžybos, kuriose sėkmės fortūna užtikrintai buvo mūsų komandų pusėje. Vaikinų komanda laimėjo I-ą vietą, o merginų – II-ą vietą.

Sveikiname merginas:

  •  Skaraitė Ieva 2b gimn. kl.,
  • Narbutaitė Rasa 2b gimn. kl.,
  • Bagdonaitė Laura 2b gimn. kl.,
  • Vyšniauskaitė Gintarė 2b gimn. kl.,
  •  Vitkutė Viktorija 8 kl.

Sveikiname vaikinus:

  •  Budrikis Edvinas 2b gimn. kl.,
  • Vasiliauskas Erikas 2b gimn. kl.,
  • Kelneris Rytis 1a gimn. kl.,
  •  Mikalauskis Vilius 1a gimn. kl.

Ir jų mokytoją Sigitą Matulevičių.

2016-01-20


SVEIKINAME!

 2016-01-15 Skuodo P. Žadeikio gimnazijoje vykusioje Lietuvos mokinių 49 - osios biologijos olimpiados  rajono etape 11 klasių grupėje RUGILĖ ARMALYTĖ (3b gimn. kl.)  ir ŠARŪNAS PETRAUSKAS (3a gimn. kl.), surinkę po vienodą balų skaičių, iškovojo I-ąją vietą. 10 klasių grupėje  INGRIDA LITVINAITĖ (2b gimn. kl.) taip pat I- ą vietą ir jų mokytoją VILMĄ GAILIENĘ!

 2016-01-19


SVEIKINAME!

2016-01-13 Skuodo P. Žadeikio gimnazijoje vykusioje Lietuvos mokinių anglų k. olimpiados 11 klasių rajono etape Šarūnas Petrauskas (3a gimn. kl.) iškovojo II-ąją vietą. Sveikiname Šarūną ir jo mokytoją Liną Klovienę!

 2016-01-14


SVEIKINAME!

2016-01-12 Skuodo meno mokykloje įvyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ savivaldybės etapas. Sveikiname Redą Vaškytę patekus į antrąjį etapą. Dėkojame jai padėjusiam Juliui Jonkui ir ruošusiai mokytojai Alinai Gadeikienei, o Redai linkime sėkmės antrame etape, kuris vyks Kretingoje!

2016-01-14 2016-01-08


2015-12-16

Pilietiškumo-tautiškumo projekto tąsa.

      Mosėdžio gimnazijos Pilietiškumo-tautiškumo projektą  įgyvendinanti grupė (vadovė Lina Sėlenienė) gruodžio 11-12 d. suorganizavo pažintinę-edukacinę kelionę į Latviją. Į ekskursiją vyko  projekto veikloje dalyvaujantys mokiniai iš 6 ir 1a gimn.  klasių   (iš viso 42 mokiniai). Juos lydėjo projekte dalyvaujantys mokytojai. Jie lankėsi ir gerąja patirtimi dalijosi Rygos lietuvių mokykloje, susipažino su porceliano gamybos istorija Rygos porceliano muziejuje, gėrėjosi kalėdinėmis Rygos eglutėmis Domo aikštėje, nakvojo viešbutyje „At Liberty“, apžiūrėjo Siguldos viduramžių pilis ir Bobslėjaus trasas.

Lietuvių kalbos mokytoja Rasma Staškuvienė 

Ekskursijos nuotraukas rasite čia

2015-12-14


"Amatai ir tradicijos Lietuvoje seniau ir dabar"

      Mosėdžio gimnazijos Pilietiškumo-tautiškumo projektą  įgyvendinanti grupė (vadovė Lina Sėlenienė) gruodžio 4 d. suorganizavo rajoninį renginį „Tradicijų ir amatų kalvė“. Į renginį  atvyko Skuodo Bartuvos progimnazijos mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Ritos Lukošienės, Skuodo rajono Lenkimų Simono Daukanto pagrindinės mokyklos Daukšių pradinio ugdymo skyriaus mokiniai ir jų istorijos mokytojas Liudas Gikaras, Notėnų pagrindinės mokyklos mokiniai su technologijų mokytoja Dalia Šveriene. Po nuotaikingo liaudies dainų ir šokių   pasveikinimo salėje dalyviai darbą tęsė sekcijose: gamino lietuviškas trobas (vadovas technologijų mokytojas Linas Šverys), iš molio lipdė vazas ir švilpynes (vadovas geografijos mokytojas Virgilijus Pajarskas), kūrė savo giminės medžius (vadovė lietuvių kalbos mokytoja Rasma Staškuvienė), dainavo liaudies dainas ir žaidė žaidimus (vadovė Vita Pajarskienė). Svečiai ir mokytojai, atlydėję mokinius į renginį, lydimi pradinių klasių mokytojos Aldonos Kleivienės, lankėsi R. Jankauskienės juodosios keramikos dirbtuvėse Šauklių km.  Vėliau  mokiniai pristatė padarytus darbus, dalinosi dovanas ir padėkas, vaišinosi tautiškais advento valgiais.

Lietuvių kalbos mokytoja Rasma Staškuvienė

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-12-14


Kitokia istorijos pamoka

       2015 gruodžio 03 dieną mūsų gimnazijoje vyko neeilinės istorijos pamokos. Pradinių klasių 2,3,4 ir 5,6 mokinukai su didžiuliu susižavėjimu dalyvavo edukacinėje- istorinėje  programoje  “Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“ .

      Tai  gyvai pristatytas viduramžių laikotarpis (XIII-XIV a.), kai formavosi Lietuvos valstybė. Šios pamokos metu vaikai istoriją išgyveno: pamatė, išgirdo, pačiupinėjo, užuodė ir net paragavo. Visais 5 pojūčiais gaunamą informaciją vaikams įsiminė ilgam. Edukacinės programos metu mokiniai susipažino  su senovės apranga, buitimi, maistu bei kario gyvenimu ir pramogomis. Kiekvienas pasipuošė  senovine sermėga, pamatė ir pasimatavo, kokius rūbus tuo metu vilkėjo vyrai ir moterys, kaip puošėsi ir kas padėjo žiemą saugotis nuo šalčio.  Vaikai paragavo  senovėje vartotus maisto produktus: girnomis pačių maltus grūdus, skaldytus riešutus... Iš rago, kaip tikri kariai, paskanavo pergalės šaltinio vandens. Valgydami iš senovinių indų mokėsi viduramžių etiketo taisyklių. Praktinių užduočių pagalba mokiniai vaizdžiai susipažino su to meto kario kasdienybe: turėjo galimybę pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti skydų sienos jėgą, pasimatuoti kario šarvus, šalmą, skydą, kariškai papramogauti.

 Istorijos ir pilietiškumo mokytoja Lina Sėlenienė.

Nuotraukos Daivos Stonkuvienės

2015-12-142015-12-09


Laureatai

      2015-11-26 d. Mosėdžio gimnazijos mokiniai dalyvavo Kauno tautinio kultūros centro, Respublikinio projekto „Giminės medis -2015“, skirto Etnografinių regionų metams paminėti baigiamajame renginyje. Apdovanojimai vyko istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Kaune. Renginyje dalyvavo ir sveikino Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos Kauno krašto bajorų vadas Kęstutis Ignatavičius, LBKS Kauno krašto bajorų įvaizdžio grupės vadovė Snieguolė Jurskytė, Kauno tautinio kultūros centro darbuotojai.
       Laureatais (iš 70 atsiųstų darbų) tapo: Renata Ereminaitė 1b gimn. kl. (šeimos istorija), Akvilė Sėlenytė 5 kl. (giminės herbas). Atminimo dovana apdovanotas - Brigimantas Kontrimas 8b kl.
      Mokytoja Lina Sėlenienė dėkoja vaikams ir jų tėveliams už dalyvavimą ir pagalbą ruošiant kraštotyrinius darbelius.

   Istorijos mokytoja Lina Sėlenienė

  2015-12-03


AUGINKIME GERUMĄ

      Lapkričio 30 d. visa gimnazijos bendruomenė buvo pakviesta į Advento rytmetį „AUGINKIME GERUMĄ“. Renginio organizatorės tikybos mokytojos Aldona ir Margarita trimis etapais suskirstytiems dalyviams (priešmokyklinio ugdymo grupėms ir pradinių klasių mokiniams, 5- 8 kl. mokiniams ir 1 – 4 gimn. kl. mokiniams bei mokytojams ir visiems darbuotojams) pristatė Advento laikotarpio programą, kurioje visi paraginti dalintis gerumu. Priartėjus prie šv. Kalėdų slenksčio, planuojama gimnazijos fojė sudėlioti SAULĘ, mat ant jos spindulių visą advento laiką, bendruomenės nariai žymės kitų padarytus gerus darbus.

       Adventas skirtas pamąstymui, kad  nuolat skubėdami, nepamirštume paprastų, bet tikrų, mus pačius supančių dalykų. 

        Mintimis pasidalinti apie advento prasmę buvo pakviestas Telšių vyskupijos ateitininkų valdybos pirmininkas Paulius Auryla. Svečias įtaigiu žodžiu, pasitelkęs video medžiagą, kvietė  susirinkusiuosius atpažinti tikrąją šv. Kalėdų prasmę. Kokias šventes švęsime?  – klausė svečias, - ar Kalėdas, kurios prasideda Maximoje, ar Jėzaus gimtadienį? Tai kiekvieno pasirinkimas, tačiau turime žinoti tiesą – jei nepriimsime Jėzaus - šv. Kalėdų nebus.... Dar yra laiko, dar nevėlu į  savo gyvenimą pakviesti pasaulio Išganytoją. Tik nurimkime, tyloje įsiklausykim – ar girdim? Jis stovi už mūsų širdies durų ir tyliai beldžia... Ar įsileisim?....  Ar šv. Kalėdų rytą, kartu su viso pasaulio keliaujančia Bažnyčia,  giedosim – Sveikas, Jėzau, gimusis... 

   Tikybos mokytojos Aldona Jonušienė ir Margarita Petrauskaitė

 Nuotraukos bibl. Vedėjos Daivos Stonkuvienės

2015-12-03


Susitikimas su A. Tapinu

2015-11-24 d. gimnazijoje lankėsi TV laidų vedėjas, žurnalistas, rašytojas Andrius Tapinas. Svečias paliko didelį įspūdį tiek vaikams tiek mokytojams. Jo dėstomos mintys apie sėkmes, nesėkmes siekiant užsibrėžto tikslo, požiūris į darbą, į siekius norom nenorom vedė prie diskusijų. A. Tapinas labai vaizdžiai papasakojo apie savo mokyklinį gyvenimą, apie tai kaip su klasiokais sugalvodavo visokiausių pramogų iš kurių net užsidirbdavo. Aišku „jaunuosius verslininkus“ lydėdavo ir nesėkmės, kurios tapdavo pamokomis ir dar didesnių impulsu naujiems planams. Papasakojo apie jo parašytų knygų „Vilko valanda“ ir „Maro diena“ rašymo istorija. Knyga  „Vilko valanda“ buvo išrinkta „2013 metų knyga“. Kalbėdamas apie skaitymą, akcentavo, kad nebūtina perskaityti kalną knygų, o reikia perskaityti tokią knygą, kuri verta skaitytojo dėmesio, juk neveltui sakoma, kad viena perskaityta knyga gali pakeisti žmogaus gyvenimą. Bet kokios užsienio kalbos mokėjimas anot svečio, vienas iš sėkmės prioritetų į verslą, gerą darbą ir pilnavertį gyvenimą. Po susitikimo A. Tapinas dar diskutavo su gimnazistais apie jiems rūpimus klausimus.

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

Nuotraukos eilučių autorės.

 2015-11-30


Mosėdžio gimnazistų viešnagė Vilniuje arba „vienu šūviu du zuikiai“

         Lapkričio 20-21 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai Karolina Kadišaitė, Reda Ruginytė, Kristijonas Charčiūnas, Dovydas Pladas ir Valdas Viluckis buvo išvykę į Vilnių, kur dalyvavo 26-ojoje Lietuvos mokinių jaunųjų geologų olimpiadoje. Olimpiada vyko Užupio gimnazijoje. Po to kai visi atlikę užduotis grįžo į nakvynės vietą, po trumpo poilsio, gausiu būriu – virš 70 žmonių patraukėme į Arklių gatvėje esantį Valstybinį jaunimo teatrą, kur visiems olimpiados dalyviams buvo išpirktas spektaklis „Širdis Vilniuje“ apie dviprasmiškai suvokiamas istorines asmenybes Juzefą Pilsudskį ir Feliksą Dzeržinskį.  Spektaklis ypač patiko mokytojams, nors ir mokiniai nebuvo labai nusivylę. Grįžtant iš spektaklio tradiciškai apsilankėme picerijoje.

        Naktis jauniesiems geologams neprailgo, nes kambariuose, iki paryčių, girdėjosi tylus šnaresys. Ryte po pusryčių įvyko rezultatų paskelbimas ir nugalėtojų, bei prizininkų apdovanojimas. Mūsų mokiniai nenuvylė. Jauniausių mokinių amžiaus grupėje (6-7 klasės) Karolina Kadišaitė tapo trečios vietos laimėtoje, 8-9 klasių grupėje Redai Ruginytei  iki trečios vietos pritrūko vos vieno taško – ji buvo ketvirta.  Vyriausiųjų (10-12 klasės) grupėje Dovydas Pladas taip pat laimėjo trečią vietą, o Kristijonas Charčiūnas ir Valdas Viluckis buvo netoli prizininkų pirmame dešimtuke. Sveikiname mūsų ŠAUNUOLIUS!

Geografijos mokytojas metodininkas   Virgilijus Pajarskas

2015-11-262015-11-25


Talentingiausieji atstovaus gimnazijai

Lapkričio 19-20 dienomis mūsų  mokiniai buvo pakviesti pristatyti savo ypatingus gebėjimus gimnazijos ,,Talentų šou“. Žiūrovai buvo maloniai nustebinti netikėtais dalyvių pasirodymais, tad negailėjo plojimų. Norime padėkoti visiems, kurie atsakingai ruošėsi ir nuoširdžiai  pasirodė mūsų šventėje. Kitais metais kviestume visus, kurie turi ypatingų pomėgių ar išskirtinių gebėjimų, drąsiai registruotis ir pademonstruoti tai savo draugams bei mokytojams. O šiais metais gimnazijai atstovauti rajoniniame konkurse buvo atrinkti du individualūs atlikėjai ir gimnazistų ansamblis.

 Jie vyks į rajoninį konkursą ,,Skuodo talentai -15“ :

1.Inesa Dvarionaitė – 2 kl. (mokytoja M. Donėlienė);

2.Kasparas Matulevičius – 7 kl. (klasės auklėtoja R. Dargienė);

3.Instrumentinis ansamblis  (muzikos mokytoja A. Gadeikienė):
       Brigita Kabalinaitė – 1b gimn. kl.,
      Odeta Baguckytė – 3 b gimn. kl.,

      Reda Vaškytė – 4a gimn. kl.,

      Margarita Endriuškaitė – 4a gimn. kl.,

      Indrė  Bernotaitė – 4a gimn. kl.,

      Julius Jonkus – 2b gimn.kl.

Sveikiname nugalėtojus ir linkime jiems sėkmės rajoniniame konkurse !!!

Pavaduotoja V. Jonkuvienė

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-11-23

,,SVEIKATIADOS“  ŽAIDYNĖS MOSĖDYJE

      Tai respublikinis projektas ,,Sveikatiada", kurį organizuoja ,,Maisto bankas". Dar rugsėjo mėnesį pateikus projektėlio paraišką, mūsų gimnazija buvo išrinkta šio projekto žaidynių organizatoriais arba šio projekto ambasadoriais Klaipėdos apskrityje.

      Lapkričio 18d. į mūsų gimnaziją atvyko organizuoti žaidynių projekto vadovė Margarita Čėglytė su savanoriais ir  10 dalyvių komandų, pasiruošusių linksmai parungtyniauti. Žaidynėse dalyvavo: Klaipėdos I. Simonaitytės pagrindinės mokyklos ir Šilutės r. Traksėdžių pagrindinės mokyklos komandos, Kretingos r. Salantų gimnazija (4 komandos), Klaipėdos M. Gorkio pagrindinė mokykla (2 komandos) ir mūsų gimnazija (2 komandos).  

     Komandos varžėsi demonstruodamos namų darbą - originalią mankštą, o vėliau rungtyniavo sportinėse estafetėse. Mūsų gimnazijos komandas ruošė kūno kultūros mokytojai A. Aklienė ir G. Kova kartu su klasių auklėtojomis A. Jonušiene bei L. Sėleniene.

,,Sveikatingumo žaidynių" nugalėtojais tapo:

,,Sveikatingumo žaidynių" nugalėtojais tapo:

I vieta - Mosėdžio gimnazijos ,,Akmenukų " komanda - 5 kl.;

II vieta - Klaipėdos M. Gorkio pagrindinė mokykla - komanda ,,Gorkio -2"  - 6 kl.;

III vieta - Mosėdžio gimnazijos ,,Mokoliukų" " komanda - 6 kl.

       Po žaidynių buvo užduotis ,,Lobio paieška "  gimnazijos erdvėse, kurioje teisę dalyvauti reikėjo išsikovoti dalyvaujant  mįslių ir linksmų minklių konkurse. Čia išmintingiausiais  pasirodė mosėdiškiai šeštokai - jie surinko daugiausiai taškų ir gavo teisę ieškoti lobio, kuris buvo paslėptas su nuorodomis net per tris gimnazijos aukštus... Tai buvo pilnas obuolių krepšelis, kaip ir tinka sveikos gyvensenos žaidynėse.

      O mūsų gimnazijai už šių žaidynių organizavimą buvo padovanota judėjimo skatinimo žaidimų aikštelė jaunesniųjų klasių mokiniams.

   Pavaduotoja V.Jonkuvienė
Renginio nuotraukas rasite čia.

2015-11-19


TOLERANCIJOS  DIENA

                Lapkričio 16-ąją gimnazijoje paminėjome tarptautinę Tolerancijos dieną. Šiais metais Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pakvietė iš gamtinių medžiagų išdėlioti ,,Tolerancijos mozaiką“. Todėl su seniūnais susitarėme,   kad klasės šiai akcijai atsineša kaštonų ir eglių bei pušų kankorėžių. Dėkojame pradinių klasių mokiniams,  nuoširdžiai pradėjusiems tolerancijos dėlionę, prie kurios vėliau prisijungė ir vyresnės klasės. Ši kaštoninė mozaika iš kiemo dar ilgai mums šypsosis žvelgiant pro gimnazijos langus.

              O apie toleranciją, apie tarpusavio supratimą, apie draugiškumą šią savaitę dar  pasiskaitykime retkarčiais sustodami prie įvairiaspalvių lapelių, iškabintų gimnazijos erdvėse. Dar pasikalbėkime apie tai klasės valandėlėse, dorinio ugdymo, pilietiškumo ir kitose pamokose...

Pavaduotoja ugdymui V. Jonkuvienė

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-11-18


 Pirmasis bandymas „Euroscola“ konkurse...

            Lapkričio 11 dieną dešimt 2b gimnazinės klasės mokinių dalyvavo „Euroscola“ konkurso finale Klaipėdoje. Tai buvo pirmasis mūsų gimnazijos bandymas laimėti nemokamą kelionę į Strasbūrą.  Nors konkurse buvome  naujokai, mes pasirodėme puikiai – mūsų komanda užėmė garbingą trečią vietą. Mes nugalėjome Šilutės pirmąją gimnaziją ir net Kretingos Pranciškonų gimnaziją, o mus aplenkė Palangos senoji gimnazija ir pirmąją vietą laimėjusi Ylakių gimnazija. Tiesa, Ylakių gimnazija šiame konkurse dalyvavo jau penktą kartą, o komandą sudarė dvyliktokai.
          Gimnazistai įgijo daug naujų patirčių, tokių kaip: jaudulio valdymas pasirodant prieš nepažįstamą auditoriją, mokėjimas susikoncentruoti, atidumas, darbas komandoje, bei praplėtė turimas žinias apie Europos sąjungą ir Europos valstybes. Manau, kad visa tai kitais metais padės komandai nugalėti. Konkurse dalyvavo: Kristijonas Charčiūnas, Dovydas Pladas, Eligija Eglinskaitė, Ieva Skaraitė, Deimantė Vyšniauskaitė, Edvinas Budrikis, Ingrida Litvinaitė, Kamilis Jonkus, Julius Jonkus ir Virmantas Vaškys.
         
Labai noriu padėkoti konkurse dalyvavusiems gimnazistams už jų įdėtą darbą, susitelkimą bei tvirtą charakterį siekiant rezultato.

Komandos vadovas  Virgilijus Pajarskas

 2015-11-17


SVEIKINAME

Š. m. lapkričio 17 dieną Bartuvos progimnazijoje įvyko rajono mokinių sporto olimpiados mergaičių (gim. 2003 – 2004) kvadrato varžybos.
Sveikiname merginų komandą ir mokytoją Aldona Aklienę iškovojusias III vietą!

Komandą sudarė:
·         Andrutytė Rimantė, 6 kl.;
·         Jonkutė Austėja, 6 kl.;
·         Petrauskaitė Deimantė, 6 kl.;
·         Petrauskaitė Ugnė, 6 kl.;
·         Šukytė Kamilė, 6 kl.;
·         Vyšniauskaitė Gintarė, 6 kl.;
·         Kontrimaitė Armantė, 6 kl.;
·         Rušinskytė Lina, 5 kl.;
·         Jurkutė Ugnė, 5 kl.;
·         Eitutytė Rasa, 5 kl.

2015-11-17


Vakariniai skaitymai, skirti rašytojui R. Granauskui

 „Pasivaikščiojimai po nebesančią gimtinę“

Lapkričio 13 d. 18 val. Į Mosėdžio gimnaziją rinkosi mokiniai ir svečiai, neabejingi literatūrai. Mokyklos aktų salėje vyko naktiniai skaitymai, skirti rašytojo R. Granausko atminimui įamžinti ir jo mirties metinėms pažymėti.

Vakarą pradėjo ,,Raiškiojo žodžio“ būrelio nariai kompozicija ,,Pasivaikščiojimas po nebesančią gimtinę“. Vėliau R. Granausko kūrinius ir jų ištraukas skaitė viešnios – S. Puškorienė, N. Jasienė, B. Lukošienė. Gimnazistai B. Kontrimas, K. Šakalys, G. Daugintytė, V. Daugintytė, I. Litvinaitė, V. Šedvydytė, O.  Baguckytė, A. Daukantas supažindino su rašytojo kūrybos tematika, artima mokiniams. Vakare skambėjo ir paties R. Granausko balsas – buvo panaudota LRT archyvo medžiaga iš laidos ,,Naktinis ekspresas“.

Skuodo viešosios R. Granausko bibliotekos direktoriaus pavaduotoja R. Griciūtė pristatė projektą, priminė jo renginius, vakaro pabaigoje apdovanojo visus dalyvius atminimo dovanomis. Dėkojame Skuodo r. savivaldybės merui P. Pušinskui, visai Mosėdžio šviesuomenei, penktadienio vakarą paskyrusiems kultūriniam renginiui. Tikimės, kad po jo rašytojas visiems pasidarė artimesnis.

Lietuvių kalbos mokytoja Elena Petrauskienė

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-11-17

Sveikiname nugalėtojus ir nominantę!

Lapkričio 6 d. Skuodo muziejuje įvyko žemaitiški skaitymai, skirti Simono Daukanto 220 - osioms gimimo metinėms paminėti.  Mosėdžio gimnazijai atstovavo keturi skaitovai ir visus juos lydėjo sėkmė. Penktokei  Agnei Jakučinskaitei (mokyt. Dalia Nreikienė) atiteko nominacija už skaitomo teksto organiškumą, nominaciją įsteigė Skuodo švietimo skyrius.

Patyrusi skaitovė Renata Ereminaitė (mokyt. Laima Kaupienė) 5 -9 klasių grupėje užėmė pirmąją vietą. Na, o priešmokyklinukai Kornelijus Petrauskas ir Gabrielė  Sirutytė (mokyt. Dalia Noreikienė) laimėjo trečią ir pirmą , vietas.     

   

2015-11-11


Informacinis/edukacinis susirinkimas 

Lapkričio 6 dieną  Mosėdžio gimnazijos šeštokų tėveliai rinkosi į informacinį-edukacinį  užsiėmimą  „Pyragų diena“.  Maloniai, prie kavos puodelio, ragaudami tėvelių atsineštus pyragus, diskutavome apie  vaikų  pasiekimus, aptarėme iškilusias klasės problemas. Naujovė šiame tėvelių susirinkime buvo edukacinis-kūrybinis užsiėmimas keramikos dirbtuvėse, kuriose „pyragus“ gaminome iš molio. Mums talkino keramikos dirbtuvių sumanytojas V. Pajarskas.  Džiugu, kad kiekvienas tėvelis rado sau mielą lipdymo formą iš kurios atsirado molio kūrinys/pyragas (eglutė, angeliukas, zodiako ženklas).

Mieli Tėveliai, jūsų palaikymas ir pritarimas gražiems norams, daromiems darbams yra pats didžiausias įvertinimas ir pagarba mūsų auklėtojų darbinei veiklai.  Nuoširdus ačiū už "Pyragų dienos" palaikymą ir atvykimą į kitokį nei įprastą tėvelių susirinkimą. Ačiū.

Šeštokų  auklėtoja Lina Sėlenienė

2015-11-10 2015-11-05


SVEIKINAME NACIONALINIO KONKURSO LAUREATĘ

Klaipėdos „Aukuro“ gimnazija organizavo nacionalinį projektą  „Kiekviena tauta, kiekvienu žmogumi žmonija kyla“ (Vydūnas), skirtą Etnografinių regionų metams. 6 klasės mokinė Kamilė Šukytė rašinio „Laiškas šišioniškui“ konkurse tapo laureate. Mokinę paruošė lietuvių k. mokytoja L. Kaupienė.

2015-11-05


 RUDENĖLIO MUGĖ

Mokslai mokslais, bet karts nuo karto reikia ir šventę pasidaryti. Tokį sumanymą įgyvendino priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai kartu su savo auklėtojomis. O kas be vaikučių tėvelių pagalbos, tai tiesiog šventė nebūtų turėjus šventės vardo. Ikimokyklinio ugdymo vaikai paruošė nuotaikingą muzikinę programėlę. O jau jų kostiumų gražumas; tikras rudens madų paradas. Po koncerto visi dalyviai sugurgėjo į mugę. Ant stalų puikavosi pačių pagaminti pyragai, želė ir visokie kitokie gardumynai. Vaikai patys buvo ir pardavėjai ir pirkėjai. Tai buvo jiems savotiška verslumo pamoka, o kartu ir smagi šventė.

Teksto ir nuotraukų autorė bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-11-03


 SVEIKINAME

Š. m. spalio 29 dieną įvyko Salantų gimnazijos organizuotas A. Ivanausko komandinis matematikos uždavinių sprendimo konkursas. Šiemet pirmą kartą mūsų matematikų komandoms pavyko iškovoti prizines vietas.

Sveikiname 5–6 klasių komandą, laimėjusią II vietą:

Liną Rušinskytę 5 kl.,

Kęstutį Dvarioną 5 kl.,

Kamilę Šukytę 6 kl.,

Austėją Jonkutę 6 kl. 

Sveikiname 7–8 klasių komandą, iškovojusią III vietą:

Karoliną Kadišaitę 7 kl.,

Žygimantę Riepšaitę 7 kl.,

Beną Jonkų, 8b kl.,

Rytį Gliožerį 8b kl.,

Luką Baguckį 8b kl.;

Taip pat sveikiname matematikus paruošusias mokytojas.

Informaciją paruošė J. Beniušienė.

2015-11-03


„Nuo šaknų pradėkim, nuo šaknų šakniausių“

Antraštės žodžiai, ištarti paties rašytojo paskutinėje jo knygoje „Baltas liūdesio balandis“, tiesiog nusako viską kas yra ir turi būti žmogaus gyvenime: jo buvimas nuo pirmos iki paskutinės minutės šioje žemėje. Skaityti daugiau.

Renginio nuotraukas rasite čia.

2015-11-02


Respublikinis konkursas „Pilietiškumo ugdymo sėkmės istorija“

Praėjusiais mokslo metais Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Ugdymo plėtotės centras pakvietė šalies mokytojus dalintis gerąja pilietiškumo ugdymo patirtimi konkurse „Pilietiškumo ugdymo sėkmės istorija“.

Mūsų gimnazija į konkursą siuntė 2 darbus: respublikinį projektą „Atviras kodas: PILIETIS“ veikla „Griebk jautį už ragų – imkis iniciatyvos“ (mokytoja Lina Sėlenienė) ir filmą „Mūsų laisvės metai“ (mokytoja Lina Klovienė).

Konkurse dalyvavo 59 mokytojai iš 39 mokyklų, atsiųsti 49 pilietiškumo pagrindų pamokų ar jų ciklų, pilietinių ir socialinių veiklų aprašai.

Spalio 27 dieną Panemunės pilyje vykusiame baigiamajame konkurso renginyje, į kurį susirinko konkurse dalyvavę mokytojai pristatyti 8 geriausi pilietiškumo ugdymo projektai.

Tarp 8 geriausių pilietinių projektų respublikoje ir mūsų gimnazijos sukurtas filmas

                                     „Mūsų laisvės metai “.

Mokytoja Lina Klovienė

2015-10-29


 SMAGUS HELOVYNIŠKAS PENKTADIENIS

Spalio 23 dieną „Linksmuolių klubas“ visus pakvietė smagiai praleisti penktadienio dieną prieš atostogas. Helovyniškos dekoracijos, kaukės, išdažyti veidai,  kostiumai  dienai suteikė  ypatingumo ir smagumo. Per pertraukas norintys galėjo pažiūrėti animacinius  filmukus, vaizdo klipus,  pasiklausyti helovyniškos muzikos. Dienos kulminacija – šauniausių kaukių apdovanojimai, o  didžiausias siurprizas laukė pabaigoje. Gimnazijoje susikūręs šaunus instrumentinis ansamblis dovanojo visiems savo dainas. Buvo smagu.

Linksmuolių klubo vadovė Lina Klovienė

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-10-29


Netradicinio ugdymo(si) diena 

         Spalio 22d. gimnazijoje buvo organizuota edukacinė, ugdymosi karjerai ir socialinės veiklos diena. Tokia diena yra viena iš dešimties pažintinių kultūrinių dienų, numatytų ugdymo plane įgyvendinti per mokslo metus. Per pirmąją pamoką organizuotos klasės valandėlės, kurios metu kalbėtasi apie svajonių profesijas, ateities siekius ir pildyti ugdymo(si) karjerai planai. O tolesnes pamokas mokiniams vedė svečiai atvykę iš įvairiausių institucijų. Skaityti daugiau.

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-10-27


 Kvietimas į renginį „Vilnius Fashion & Textile Avenue“ 

         Džiugų kvietimą dalyvauti „Vilnius Fashion & Textile Avenue“ renginyje Mosėdžio gimnazijos mokiniams atsiuntė Lietuvos aprangos ir  tekstilės įmonių asociacija. Tai buvo tikslinis kvietimas mūsų gimnazijos 1a gimn. klasės (vad. R.Staškuvienė) ir ugdymo karjerai būrelio (vad. V. Jonkuvienė) mokiniams, kurie atsiliepė į  asociacijos kvietimą bendradarbiauti jos  projektinėse veiklose 2014 ir 2015 metais. Atsidėkodama už partnerystę asociacija pakvietė mosėdiškius atvykti į renginį LITEXPO parodų rūmuose ir mūsų kelionei į Vilnių skyrė 500 eurų.

         Renginys LITEXPO parodų rūmuose prasidėjo oficialiu atidarymu, kur akciją ,,Būk matomas“ atidarė premjeras  A.Butkevičius. Po to žiūrėjome   specialių kolekcijų pristatymą (prabangūs apdarai su šviesą atspindinčiais ženklais). Išklausėme paskaitą  „Išmanioji apranga“, kur susipažinome su naujomis aprangos raidos tendencijomis. Visus labai sudomino Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos kolekcija „Ant podiumo kitaip“, kurią mokiniai sukūrė savo mokyklos mokytojoms. Vaikščiodami parodų rūmų erdvėse turėjome galimybę aplankyti daugybę skirtingų kolekcijų ir susipažinti bei nusifotografuoti su jų kūrėjais.

         Pasibaigus renginiams parodų rūmuose, nuvykome į Katedros aikštę. Pirmiausia apsilankėme Katedroje, po to užlipome į Gedimino pilį ir dar patyrėme puikių įspūdžių.

        Mes, ekskursijos dalyviai, esame dėkingi Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijai už šią dovanotą pažintinę kelionę.

                                                                         Ugdymo karjerai koordinatorė V. Jonkuvienė

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-10-26


 Netradicinės pamokos su mokslininkais geologais

Retai taip būna, kada gauni ką nors nemokamai, bet švietime nemokama paslauga dažna. Tai pasidalinimas patirtimi ir informacija. Spalio 14 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi mokslininkė geologė Dr. Gražina Skridlaitė bei jauni mokslininkai VU Gamtos fakulteto magistrė Laura Gedminienė ir VU doktorantas geologas Simonas Saarmann. Jie atvažiavo pas mus su programa „Geologinių tyrimų Lietuvoje aktualijos ir jų pritaikymas integruojant ugdymo procese“ . Seminaras buvo nemokamas. Skaityti daugiau.

   

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-10-26


Varžytuvės ,,Žaidžiame senolių žaidimus“

           Mūsų gimnazijos valančiukai dalyvavo regioninėse varžytuvėse ,,Žaidžiame senolių žaidimus“ Nasrėnuose (Kretingos rajonas). Tai projektinis renginys, kurį tradiciškai kiekvieną rudenį rengia Vyskupo M.Valančiaus muziejus.  Dalyviams šiose varžytuvėse reikia parodyti daug vikrumo ir miklumo, kurio reikalauja netradicinės rungtys, kaip antai: jojimas ant lazdų, bulvių mėtymas į krepšį ir kt. Praeitais metais šiame renginyje mūsų valančiukai buvo iškovoję I-ąją vietą, tad pereinamasis prizas visus metus svečiavosi Mosėdžio gimnazijoje.   Šiais metais po įnirtingos kovos (atsilikome nuo laureatų tik dviem taškais) mūsų komanda užėmė II vietą. Didžiuojamės savo vikriais valančiukais.              

                                                                                                Kuopos vadovė V. Jonkuvienė

2015-10-25


 Spalio 22d. (ketvirtadienis)

Pažintinės ir socialinės veiklos diena  gimnazijoje

Programą rasite čia

2015-10-21


KODĖL VERTA SKAITYTI KNYGAS?

Šiandieniniame technologijų pasaulyje parašyti knygą, kuri patrauktų paauglį skaityti, yra stebuklas. Dar didesnis stebuklas – savo noru skaitantis jaunuolis. O kad skaitant galima tapti net tiesioginiu knygos vertintoju-ekspertu, įrodė Mosėdžio gimnazijos moksleivės Reda Žiliūtė ir Deimantė Višinskaitė..skaityti daugiau. 


Išvykos nuotraukos Daivos Stonkuvienės

  2015-10-08


Naujos knygos bibliotekoje

2015-10-07


Koncertas ,,Tau, mano mokytojau!“

           Spalio 5d.- minėjome tarptautinę Mokytojų dieną. Šia proga mūsų gimnazijos     seniūnų sambūris inicijavo šventinį koncertą ,,Tau, mano mokytojau!“  ir pasirūpino gimnazijos erdvių papuošimu. 8ab kl. papuošė koridorius, 1ab  gimn. kl. – mokytojų kambarį, o 2ab gimn. kl, - aktų salę. Atskirų klasių aktyvistai kūrybingai ir nuoširdžiai pasveikino savo klasių auklėtojus ir mokytojus.

                                                                                                          Seniūnų sambūris

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-10-06Su tarptautine mokytoju diena gimnazijos mokytojus sveikina biblioteka ir techninis personalas.

2015-10-05


Linksmai pabėgiojome

               Rugsėjo 21-27 dienomis Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija organizavo ,,Judėjimo savaitę“. Jie pakvietė mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų bendruomenes į tradicinį bėgimą. Atsiliepdama į šį kvietimą, mūsų gimnazija bėgimo akciją surengė rugsėjo 23 dieną. Ta proga susirinkę į stadioną, pabandėme jį apkabinti ištiestomis rankomis. Kaip ir dera, prieš bėgimą smagiai pasimankštinome. Už šį siurprizą esame dėkingi kūno kultūros mokytojaus G. Kovos paruoštai aštuntokų vaikinų grupei.   Bėgome atskiromis amžiaus grupėmis, tad pradinių ir 5-6  klasių mokiniai bėgo tik po vieną ratą, o vyresnių klasių mokininiai – atitinkamai daugiau ratų. Tik patiems vyriausiems, t.y. 2-4 gimn.  klasių mokiniams suteikta proga pabėgioti Mosėdžio sveikatingumo taku.  Greičiausiai išbėgusiam iš kiekvienos klasės dešimtukui (5 mergaitės ir 5 berniukai) buvo įteikti ,,Dešimtuko kuponai“. Džiaugiamės visais, dalyvavusiais sveikatingumo bėgime, ir dėkojame visiems, padėjusiems suorganizuoti šią akciją

Direktorės pavaduotoja ugdymui  V. Jonkuvien
Renginio nuotraukas rasite čia

2015-09-24
2015-09-23


Sveika mokykla!

Vėl rugsėjis tartum vėjas

Rudenį lapus

Sunešė į klasę mažučius vaikus.

„Pelėdžiukai“, „Pagrandukai“

Linksmas jų būrys

Į mokyklą sugūžėjo

Siekti mokslo ir žinių!

Rugsėjo 2-ąją tėvelių vedami už rankučių  į gimnazijos aktų salę susirinko patys mažiausi gimnazijos bendruomenės nariai – priešmokyklinės grupės vaikai. Nedrąsūs vis norintys pasislėpti už tėvelių, vaikučiai smalsiai stebėjo Raudonkepuraitę (Renata Ereminaitė 1 b gimn. klasė) ir Valentą Valskį 1 klasės moksleivį, kurie žaismingai ir padrąsinančiai vedė šventę. Vaikai noriai  pasidalijo praėjusios vasaros įspūdžiais, statė „smėlio“ pilis iš lego kaladėlių. Direktorė pasveikino jau kiek išdrąsėjusius „Pelėdžiukus“ (grupės auklėtoja Dalia Noreikienė) ir „Pagrandukus“ (grupės auklėtoja Liuda Petrošienė) ir padovanojo  kiekvienam muilo burbulų. Direktorės paraginti, susikibę traukinuku, vaikai išpuškavo į gimnazijos kiemą, kur smagiai pūtė muilo burbulus. Sėkmės mūsų patiems mažiesiems!

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė.

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-09-08


Vėl šypsenos, gėlės, balionai...

           Rugsėjo 1-osios rytmetį atrodė, kad visi keliai ir takeliai suka mokyklon...  Mokslo ir žinių dieną mūsų gimnazijos bendruomenė pradėjome bažnyčioje, kur Šv. Mišias aukojo  parapijos klebonas kanauninkas J.Vaičius. Po to visi, linksmai klegėdami šventinėje eisenoje, grįžome į gimnaziją. Abiturientai ir mokytojai tradiciškai sustojo ant gimnazijos laiptų, o kitų klasių mokiniai ir jų tėveliai būriavosi gimnazijos kieme. Tad kiemas tiesiog nušvito šypsenomis ir gėlėmis. Šventę pradėjome Tautiška giesme,  visiems gerų mokslo metų linkėjo gimnazijos direktorė A. Šverienė, o mūsų gimnazijos bendruomenę sveikino Skuodo rajono savivaldybės meras P. Pušinskas. Poezijos posmais liejosi mokinių sveikinimai, linksmai skambėjo dainos, kilo į dangų pirmokų, penktokų, 1-os gimn. klasės ir abiturientų balionai.
          Dėkojame tikybos mokyt.  M. Petrauskaitei ir A. Jonušienei, technologijų mokyt. A. Ancevičienei ir J. Petrauskienei, muzikos mokyt. A. Gadeikienei  bei klasių auklėtojams, prisidėjusiems prie šventės organizavimo. Linkime visiems gražių, bendruomeniškų ir darbingų mokslo metų.

              Direktorės pavaduotoja ugdymui  V. Jonkuvienė

2015-09-072015-08-26 


Šalies jaunųjų geologų stovykla „Kur uolienos mineralai...“ 

     Nuo 2006 metų Mosėdžio gimnazijos „Jaunųjų paleontologų“ būrelio „AMONITAS“ nariai beveik kasmet dalyvauja respublikinėje Jaunųjų geologų stovykloje. Ne išimtis ir šiemet. Birželio 22 – 27 dienomis 12 mūsų gimnazijos 6 – 4 gimn. klasių mokinių ilsėjosi, mokėsi, keliavo ir linksmai laiką leido netoli Viekšnių miestelio (Mažeikių rajonas) , labai vaizdingoje, Virvytės upės pakrantėje įsikūrusioje „Virvytės“ poilsiavietėje. Šešios dienos praėjo labai greitai, nes mokiniai buvo labai užimti. Pirmą dieną atvykus ir įsikūrus buvo atidarymo šventė, po kurios didžėjus Mindė visus supažindino su stovykla ir jos tvarka. Po to visa stovykla sušoko bendrą „Virvytės“ stovyklos šokį ir tik tada tapo pilnateisiais stovyklautojais... Vakaras buvo laisvas, bet čia juk galima laiką praleisti beprotiškai smagiai. Stovykloje yra įvairiausiems pomėgiams tenkinti pramogų: šaudymas iš lanko, įvairios supynės, hamakai, tinklinis, futbolas, krepšinis, dailės studija, jojimas žirgais, štangų salė, tenisas, bilijardas, „tarzankė“ per upę ir svarbiausia ko dvi sekančias dienas reikėjo tai karšta pirtis ir kubilas... Sekančias dvi dienas visi stovyklautojai padalinti į tris atskiras grupes su tikrais geologais atskirais maršrutais ėjo į žygius. Lijo. Nors ir pavargę ir sušlapę, bet nesigailėjome. Pirmą kelionę vainikavo sustojimas Gyvolių kaime pas žymiąją žolininkę Jadvygą Balvočiūtę, kuri mus pavaišino įvairiomis džiovintomis žolelėmis ir skania karšta arbata su medumi. Abi dienas po maršrutų taip pat turėjome įvairių užsiėmimų. Antros dienos vakare šventėme Jonines. Mūsų komandos merginos nusipynė pačius gražiausius vainikus visoje stovykloje, todėl tapo labai populiarios tiems kas norėjo nusifotografuoti. Trečią dieną po maršrutų mokėmės atlikti geologijos laboratorinius darbus – granulometriją - sijoti gruntą, jį sverti. Po to su kitu geologu mokėmės vaizduotę lavinančių žaidimų piešdami. Trečias  geologas mokė mus pažinti uolienas. Vėliau vakare vyko naujokų krikštynos... Mūsiškių pusė komandos buvo „budeliai“, o pusė „nekrikštai“. Buvo linksma. Krikštynos baigėsi Virvytės upėje. Sekančią dieną, ketvirtadienį, visa stovykla dviem autobusais važiavome į ekskursiją po Ventos regioninį parką. Aplankėme Karpėnų klinčių karjerą, Menčių klinčių karjerą – Lietuvos konjonus – vaizdai pribloškiantys, tarsi būtum ne Lietuvoje. Po to vykome į Akmenės krašto muziejų. Muziejuje žiūrėjome didžiausią dieninių drugių kolekciją Lietuvoje, fosilijų ekspozicijas ir kitus stulbinančius eksponatus. Vėliau vykome į Šaltiškių Triaso laikotarpio molio karjerą, kuriame ieškojome įvairių fosilijų. Už gausiausią kolekciją mūsų būrelis „Amonitas“ buvo apdovanotas Kazimiero Mizgirio fotoalbumu „Smėlis ir vėjas“. Grįžus į stovyklą turėjome laisvą laiką ir rašėme geologinių maršrutų ataskaitą. Penktadienį vėl atskiromis grupėmis ėjome į geologinius maršrutus, o vakare Valdas Viluckis ir Karolina Charčiūnaitė dalyvavo petrografijos (uolienų atpažinimo) konkurse. Vėliau, vakare buvo „Talentų šou“. Čia visus pradžioje stebino Tomo Viluckio pasirodymas. Jis pagrojo kūrinį klarnetu, o visus pribloškė Julius Jonkus su saksofonu pagrojęs du kūrinius, kuriuos mūsų gimnazija girdėjo jau ne kartą...

      Kad ir kaip nebūtų liūdna, bet atėjo paskutinė stovyklavimo diena. Po pusryčių, susitvarkius stovyklą ir daiktus, vyko iškilmingas stovyklos uždarymas ir apdovanojimai. Petrografijos konkursą laimėjo Karolina Charčiūnaitė, o Valdas Viluckis užėmė trečią vietą. Vertinant geologinių maršrutų aprašymus mūsų aprašymo ištrauka buvo perskaityta visai stovyklai, kaip pati originaliausia. Kaip pasakė geologas Vytautas:  - geologija buvo paversta į legendą... Paskutinį kartą dalyvaujantys stovykloje dvyliktokai: Karolina Charčiūnaitė, Gabrielė Eidėjūtė ir Jokūbas Pajarskas kaip patys vyriausi ir ištikimiausi jaunųjų geologų judėjimo dalyviai taip pat gavo asmenines dovanas. Padėkos buvo įteiktos visiems dalyvavusiems mokiniams ir jų vadovams.

      Noriu ir aš padėkoti savo mokiniams už nuoširdumą, susiklausymą ir gerą nuotaiką atstovaujant mūsų gimnaziją respublikiniame renginyje.

Dėkoju:

1.      Vyšniauskaitei Deimantei  1b  gimn. kl.
2.      Ruginytei Redai  8b kl.
3.      Charčiūnui Kristijonui 1b gimn. kl.
4.      Jonkui Juliui  1b gimn. kl.
5.      Pladui Dovydui  1b gimn. kl.
6.      Charčiūnaitei Karolinai  4a gimn. kl.
7.      Eidėjūtei Gabrielei  4a gimn. kl.
8.      Klovai Mantui  6 kl.
9.      Viluckiui Tomui  8a kl.
10.  Jonkui Kamiliui  1b gimn. kl.
11.  Pajarskui Jokūbui  4a gimn. kl.
12.  Viluckiui Valdui  3a gimn. kl.

      Taip pat dėkoju gimnazijos direktorei Audronei Šverienei suteikusiai progą gimnazijos autobusu saugiai nuvykti ir grįžti iš stovyklos. Taip pat dėkoju ir gimnazijos autobuso vairuotojui Vidmantui Klovai už saugią ir greitą kelionę pirmyn ir atgal.

Geros visiems VASAROS!

Mokytojas  Virgilijus Pajarskas
Renginio nuotraukas rasite čia

2015-07-06
  2015-06-19

NUAIDĖJO PASKUTINIS SKAMBUTIS 62-AI ABITURIENTŲ LAIDAI

Gegužės 29 dieną gimnazijoje nestigo šurmulio ir jaudulio. Abiturientams aidėjo paskutinis skambutis. Matėsi jų veiduose jaudulys, šypsena ir lyg klausimas - „Nejaugi tai viskas?“.

Rugsėjo pirmąją abiturientai į klases atvedė pirmokus, o tą dieną pirmokai juos išvedė iš klasių, kuriose vyko paskutinė pamoka su klasės vadovėmis. Aktų salėje laukė draugai, tėvai, artimieji, gimnazijos bendruomenė, svečiai. Gražių žodžių, padėkos, pagyrimų nestigo. Smagu, kai į platų gyvenimo kelią išeina jauni žmonės pasiruošę susidurti su jų laukiančiomis kliūtimis, džiaugsmais, pasiekimais. Pasveikinimo žodį tarė ir įteikė už įvairius pasiekimus diplomus, padėkos raštus gimnazijos direktorė Audronė Šverienė. Tėvelių vardu, Daiva Pučkorienė, nuoširdžiai padėkojo mokytojams už jų kantrybę, triūsą, už supratimą, už pagalbą vaikams plaukiant mokslo upeliais, kurie jau už keletos akimirkų sutekės į didžiuosius gyvenimo vandenys. Nuoširdų pasveikinimą ir palinkėjimą išreiškė Skuodo rajono meras Petras Pušinskas. Džiugu, kad Gabrielė Eidėjutė ir Karolina Charčiūnaitė ypač puikiai mokėsi, dalyvavo olimpiadose, visuomeninėje veikloje. Mokytojų tarybos posėdyje, buvo nutarta tų merginų pavardes įrašyti į gimnazijos garbės abiturientų knygą.

Mieli abiturientai, tik pirmyn ir visokeriopos Jums sėkmės!

Parengė Daiva

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-06-11


 Dviračių žygis „Saugi bendruomenė“ 

           Mosėdyje nuo 2008 metų sausio 7 dienos veikianti Mosėdžio gamtininkų bendrija aktyviai veikia dirbdama su jaunimu, nes daug šios organizacijos narių dirba Mosėdžio gimnazijoje, o pagal MGB įstatus vienas iš organizacijos tikslų įtraukti į gamtosauginę veiklą jaunus žmones, siekiant juos šviesti ir auklėti, burti Mosėdžio jaunimą ir moksleiviją į gamtosauginę ir kultūrinio paveldo išsaugojimo ir puoselėjimo veiklą, ugdyti žmonių dorovę, aplinkosauginę sąmonę ir kultūrą, remti Vaclovo Into gamtamokslinį palikimą ir jo išsaugojimą.
           Tuo tikslu Mosėdžio gamtininkų bendrija birželio 4 dieną pagal konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“, kuriame dalyvauja MGB, organizavo švietėjiško pobūdžio renginį Mosėdžio gimnazijos mokiniams – dviračių žygį į Kūlalių žvyro karjerą. Prieš žygį mokiniai buvo supažindinti su saugumo reikalavimais dviračių žygio metu. Jiems buvo išdalinti atšvaitai, liemenės, kurias atsiuntė konkurso organizatoriai. Instruktažo metu buvo pabrėžta saugaus eismo svarba.  
         Dviračių žygio dalyviai turėjo įveikti 8 kilometrų atstumą iki numatytos vietos. Kelionė su sustojimais netruko ilgai. Atvykę į vietą keliautojai įkūrė laikiną stovyklavietę, laužavietę ir po trumpo poilsio vadovaujami geografijos mokytojo V. Pajarsko psklido po karjerą ieškoti fosilijų. Pirmųjų radinių neteko ilgai laukti. Socialinė pedagogė D. Budrienė buvo pirmoji, kuri rado „kažką“, kas vėliau pasidarbavus plaktuku pasirodė įspūdingo grožio suakmenėjęs dviejų šimtų milijonų metų senumo galvakojo moliusko Amonito kiautas. Mokinius tai labai užvedė ieškojimams. Visi entuziastingai ėmė rinkti akmenukus. Buvo surinkta nemaža fosilijų kolekcija, kuria bus papildyta Mosėdžio gimnazijos Paleontologijos – geologijos muziejaus ekspozicija. Po sėkmingų paieškų visi gerokai nusiplūkę susirinko prie lauželio, kuriame kepė dešreles. Po gamtoje pavalgytų pietų buvo laisvas laikas. Vieni vėl leidosi ieškoti fosilijų, kiti žaidė su kamuoliu. Vėliau sutvarkę stovyklavietę leidomės atgal. Kelionė atgal buvo prieš vėją todėl buvo sunkiau, bet visi laimingi grįžome į gimnaziją. Gimnazijos kieme vyko visų dalyvavusių žygyje apdovanojimas konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“ organizatorių atsiustomis dovanomis. Po šio žygio mokiniai siūlė kasmet organizuoti tokius renginius. Manome, kad tai taps tradicija.

Organizatoriai: D. Budrienė ir V.Pajarskas
Renginio nuotraukas rasite čia

2015-06-11


KONKURSUI "MANO ŽALIOJI PALANGĖ"

Jau ne pirmus metus Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja konkursą „Mano žalioji palangė“. Tai konkursas ugdantis vaikų suvokimą apie gamtą, apie augalo gyvenimą, jo atsiradimą iš mažos sėklytės iki akį džiuginančio stipraus medžio, gražios gėlės, žalios žolės. Mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytoja Marijona Donėlienė išradingai sugalvojo, kaip vaikus sudominti pažinti augalo gimimo kelią. Šiemet konkurse dalyvavo su mintim kaip pipirnės daigeliai  auga kiaušinio lukšte. Vaikai su dideliu susidomėjimu laukė to stebuklo, kuris įvyks po dienos kitos. Ir stebuklas įvyko – iš juodos sėklytės, pasėtos kiaušinio lukšte ant vatos, prasikalė mažas, žalias daigelis, kuris sočiai gerdamas saulutės spindulius, bei mėgaudamasis didelių vaikų rūpesčiu, sparčiai augo.

Info parengė Daiva

Renginio nuotraukas rasite čia 

2015-06-11


2015 m. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija vykdo aplinkosauginę akciją “Švarus ežeras”, kuri apima įvairius renginius nuo vasario iki lapkričio mėnesio.
  Aplinkosauginę akciją “Švarus ežeras” sėkmingai pradėjo vaikų dailės darbų konkursas “Platelių ežerą matau tokį…”.
Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos 1a gimn. klasės mokinė Deimantė Žiliūtė.
Du mėnesius (nuo kovo 20d. iki gegužės 20d.) balsavę facebook'o lankytojai išrinko geriausius piešinius. Deimantė su savo piešiniu „Ežero paslaptys“ savo amžiaus (15-18m.) grupėje tapo nugalėtoja.

dailės mokytoja J.Petrauskienė

2015-06-04


Trys Mosėdžio gimnazijos mokiniai tarp gabiausiųjų Lietuvoje 

Autobiografinių apybraižų žinynas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ tai – pirmą kartą Lietuvoje išleista tokio pobūdžio knyga. Šioje unikalioje knygoje suburti gabiausi Lietuvos vaikai, apdovanoti įvairiose mokslo ir meno olimpiadose, konkursuose, pelnę prizus sporto varžybose.

Didžiąją knygos dalį sudaro autentiškos mokinių autobiografinės apybraižos – surinkta 569. Jose vaikai pasakoja apie savo šeimas, mėgstamiausias pamokas, pasiekimus, autoritetus, dalijasi savo svajonėmis ir Lietuvos vizija po dešimtmečio.

Į šią knygą pateko keturi Skuodo rajono moksleiviai: Mindaugas Viršilas iš Skuodo P. Žadeikio gimnazijos ir net 3 Mosėdžio gimnazijos mokiniai: Karolina Charčiūnaitė, Kristijonas Charčiūnas ir Vidas Petrauskas.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės Jumis!

Informacija pagal  http://www.leidybosidejos.lt/leidiniai/apie.php?leid=3

2015-05-22

ILGAMETĖ  DRAUGYSTĖ 

                  Gegužės 16 dieną mūsų valančiukai dalyvavo tradicinėje M. Valančiaus kūrybos skaitymų šventėje Nasrėnuose. Vyskupo M. Valančiaus muziejus tokią šventę jau surengė 22 kartą, o mosėdiškiai ten dalyvauja jau nuo 1997 metų. Valančiukų kuopos nariai kasmet šiai šventei rengia menines kompozicijas, individualius skaitovus ar rašytojo kūrinių inscenizacijas.

                  Šių metų šventėje žemaitišką pasakojimą skaitė Valančiukų kuopos pirmininkė R. Ereminaitė, o būrelis valančiukų nuotaikingai pristatė M.Valančiaus apsakymo ,,Mikė melagėlis“ inscenizaciją. Šventėje šoko Mosėdžio kultūros skyriaus tautinių šokių kolektyvas (vad. Z. Šlečkuvienė), kuriame beveik visi šokėjai - valančiukai. Šventėje dalyvavo daugelio aplinkinių rajonų žemaitiškų tekstų skaitovai, o Mosėdžio valančiukai sėkmingai atstovavo Skuodo rajonui. Šventės pabaigoje visi buvome pakviesti prie kieme ištiestų stalų, kur draugiškai pasivaišinome žemaitiškais patiekalais. Esame dėkingi muziejaus direktoriui už ilgametę partnerystę.

Kuopos vadovė V. Jonkuvienė


Renginio nuotraukas rasite čia

2015-05-22


XI-OJO PROJEKTO

„UŽSIENIO KALBOS ATVERIA DURIS Į PASAULĮ“ DAINOS KONKURSAS

Šiemet  jau vienuoliktą kartą vyko užsienio kalbų dainos konkursas, kurio mecenatas  - buvęs skuodiškis Vygaudas Ušackas. Mūsų gimnazijos moksleiviai pasirodė puikiai.

1. ,,Little bitty "muzika ir žodžiai Tom T. Hall (4 klasės mokiniai. Solo-Agnė Jakučinskaitė, šoka-Lukas Bumbulis ir Deivydas Česnauskas. Mokytoja- Edita Petrauskienė) – I vieta

2. The Beatles - ,, Obladi oblada" (7 klasė. Greta Ažondenytė, Sigitas Kabalinas, Linas Baguckis, Saulė Jankauskaitė, Emilija Jonikaitė, Mokytoja - Alina Gadeikienė) – II vieta.
3. Юлия Савичева - ,,Если в сердце живет любовь" (1-4 gimn. klasės. Reda Vaškytė, Laurinta Žeimytė, Indrė Bernotaitė, Margarita Endriuškaitė, Odeta Baguckytė,Jokūbas Pajarskas, Brigita Kabalinaitė. Mokytoja- Alina Gadeikienė) – I vieta

4. Bryan Adams - ,,Summer of 69" ( 4 gimn. klasė. Jurgita Baguckytė, Greta Pučkoriūtė, Karolina Charčiūnaitė, Jokūbas Pajarskas, Laurynas Petrauskas. Mokytoja- Alina Gadeikienė) – III vieta. Indrė Gurauskaitė, Laura Hoffmann ir Inesa Gadeikytė atliko kurinį  vokiečiu kalba. Mergaitės gavo pagyrimą už tikslingiausią kalbos tartį.

SVEIKINAME visus dalyvius ir jų mokytojus!
Informaciją parengė Daiva

2015-05-04

Koncertas ,,Dainuoju TAU, MAMA!

Paskutinę balandžio savaitę  mūsų gimnazijoje vyko šventinis sujudimas – ruošėmės mamyčių šventei. Priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai ruošėsi sveikinti savo mamytes klasėse, o visa gimnazija kvietė mamytes aplankyti parodėles  ir paklausyti šventinio koncerto ,,Dainuoju Tau , Mama!“. Tą kartą mamytes pasitiko dvi šventinės parodėlės - puokščių  ,,Visos gėlės Tau, Mamyte!“     ir akcijos ,,Kamštelių virusas“ mokinių darbeliai. O po pamokų visus pakvietė koncertas ,,Dainuoju TAU, MAMA!“.

Koncertą savo posmais ir dainelėmis pradėjo, kaip įprasta, mūsų priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių mokinukai ( mokyt. L. Petrošienė, D. Noreikienė, V. Pajarskienė,  L. Česnauskienė,  E. Petrauskienė, M. Donėlienė). Vėliau dainavo muzikos mokytojos A. Gadeikienės  paruošti dainininkai, deklamavo ,,Dainuojamosios poezijos“ būrelio nariai  (mokyt. E.Petrauskienė) ir smagiai trepsėjo tautinių šokių kolektyvai (vad. Z. Šlečkuvienė). Daug plojimų sulaukė mūsų dainininkų kolektyvai, sėkmingai dalyvavę  rajoniniame užsienio dainų konkurse ,,Užsienio kalbos atveria duris į pasaulį“, kurie tądien visus laimėtus laurus paskyrė savo mamytėms. Dėkojame mokiniams ir jų kolektyvų vadovams,  nuoširdžiai prisidėjusiems prie šventinių renginių, skirtų mamyčių dienai, organizavimo.
Renginio nuotraukas rasite čia

2015-05-04

2% GPM PARAMA
Nuoširdžiai dėkojame už paramą mokyklai, kurią Jūs suteikiate skirdami 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumos. Kviečiame ir šiemet mokyklos bendruomenės narius, t.y., mokinių tėvelius, mokyklos darbuotojus bei visus prijaučiančius mums asmenis, pasinaudoti proga ir paremti mūsų mokyklą. Skirdami paramą padidinsite savo vaikų galimybes gauti kokybiškesnį ugdymą, didesnes saviraiškos galimybes bei jaukesnę ugdymosi aplinką.
Pagarbiai, gimnazijos direktorė  Audronė Šverienė
2015-04-27


2015-04-27


NaujienosNaujienų archyvasStruktūra ir kontaktaiVeiklaPaslaugosBibliotekaFotogalerijaInformacija MokiniamsAbiturientų laidos