Mosėdžio gimnazija
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas

VALIO ! VALIO! VALIO!

2015-04-24 d. gimnazijoje vyko rajoninės Lietuvos mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“, kuriame rungėsi jaunieji automobilių vairuotojai. Mokytojas-instruktorius Stanislovas Piečius surinko komandą, kuriai patikėjo ginti gimnazijos vardą konkurse. Jo lūkesčiai pasiteisino. Šaunuoliai mūsų gimnazistai: Silvija Stončiutė – 4 b gimn. kl., Arlandas Padleckis  - 4 a gimn. kl., Paulius Valdas – 3 b gimn kl. ir Mindaugas Sėlenis – 3 b gimn.kl. puikiai atliko užduotis ir I vieta jų rankose. SVEINIMAI komandai ir jų mokytojui!
 2015-04-30 d. komanda vyks į respublikines automobilizmo varžybas Smalininkuose. LINKIME SĖKMĖS!

Informaciją parengė Daiva

2015-04-27


Puiki edukacinė diena 

           Balandžio 22d. buvo paskelbta kultūrine, pažintine diena 5 klasės mokiniams. Iš ryto penktokai dalyvavo viktorinoje ,,Gerasis skaitymo virusas“ pagal Šilutės r. Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijos projektą. Klasė susiskirstė į   5  komandas, kurias pasivadino įvairiausiais pavadinimais: ,,Daiktavardžiai“, ,,Skaitytojai“, ,,Knygagraužiai“, ,,Burundukai“ ir ,,Nenugalimieji“. Viktoriną vedė bibliotekos vedėja  D. Stonkuvienė, o  komandas vertino mokytoja A.Kidykienė ir pavaduotoja V.Jonkuvienė. Džiaugiamės, kad viktorinos metu penktokai parodė daug išmonės bei atskleidė savo literatūrines, istorines, etnokultūrines ir kt. žinias. Sėkmė lydėjo ,,Burundukų“ komandą, kuri surinko daugiausiai taškų ir iškovojo I vietą.  Viktorina praėjo smagiai, o ją palydėjo saldūs gimnazijos prizai.

          Tolesni šios dienos užsiėmimai buvo numatyti Skuodo Jaunimo centre. Kartu  su penktokais į Skuodą keliavo ir prevencinės ,,Lino“ grupės ,,Bičiulių klubo“ nariai, kuriuos lydėjo penktokų auklėtoja L. Sėlenienė ir pavaduotoja V. Jonkuvienė. Centre mus pasitiko jo darbuotojos, kurios pasiūlė mokiniams dalyvauti konkurse ,,Misija“. Mokiniai susiskirstė į komandas ir smagiai bendradarbiaudami puikiai įveikė visas, kad ir keisčiausias užduotis. Pabaigus ,,Misiją“ dalyvius pradžiugino tikrų tikriausia diskoteka (su visais šviesos efektais    ir dūmais). Užbaigdami susitikimą draugiškai gėrėme arbatą ir vaišinome vieni kitus saldumynais. Dienos dalyviai – mokiniai ir mokytojos – dėkingi Skuodo Jaunimo centrui už šaunų priėmimą, o gimnazijos administracijai už sudarytas puikias sąlygas dienos organizavimui.

Pavaduotoja V. Jonkuvienė 
Renginio nuotraukas rasite čia

2015-04-27


Etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“

Balandžio 15 d. Vilniuje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Mūsų gimnazijos ketvirtokė Agnė Jakučinskaitė, jos mokytoja Dalia Noreikienė, atstovavo Skuodo rajonui. Ji kelionę į šį etapą buvo iškovojusi laimėdama nugalėtojos vardą rajoniniame bei Žemaitijos ir mažosios Lietuvos regionų turuose.

Varžytuvėse „Tarmių lobynai“  savo amžiaus grupėje Agnutė laimėjo II vietą. Paklausus mergaitės ar patenkinta savo rezultatu, atsakė, kad ne, nes galėjusi pasistengti ir laimėti aukščiausią įvertinimą ir pridūrė, kad pats renginys labai patiko, buvo įdomu pasiklausyti kitų tarmių ir naujų pasakojimų. Taip pat Agnutė pasidžiaugė, kad po renginio kartu su mokytoja ir tėveliais aplankė keletą įžymių Vilniaus vietovių.

Didžiuliai SVEIKINIMAI Agnutei ir jos mokytojai!

 

Daugiau informacijos rasite čia: http://www.lmnsc.lt/lt/naujienos/1563

 Informaciją parengė Daiva 

2015-04-21

Karjeros diena ,,Pasirinkimų labirintai“   

         Balandžio 10d. mūsų gimnazijoje svečiavosi 20 Lietuvos mokymo įstaigų (universitetai, kolegijos ir profesinės mokyklos). Stojimo sąlygas ir studijų galimybes bei įvairias paskaitas skaitė aštuonių universitetų atstovai: ASU, LSMU, KTU, KU, ŠU, VGTU, VDU ir ISM. Ypač daug paskaitų ir įdomių užsiėmimų (paskaitų, viktorinų ir praktinių IT ) mokiniams pasiūlė Kauno technologijos universitetas. Sulaukėme net penkių kolegijų. Pažymėtina, kad vien  iš Klaipėdos buvo atvykusios net septynios mokyklos: Klaipėdos universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, SMK, KVK, Klaipėdos laivininkų mokykla, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla, Lietuvos policijos mokykla.
          Intriguojantį iššūkį vyresniųjų klasių gimnazistams pateikė Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Erasmus  studentų tinklo atstovai, kurie pakvietė gimnazistus į ,,Protų mūšį“ anglų kalba su užsienio šalių studentais.
          Esame dėkingi už atvykimą savo artimiausiems kaimynams - Žemaitijos kolegijos Rietavo fakultetui bei  Kretingos technologijos ir verslo mokyklai, kurie kasmet randa laiko atvykti pas mus arba kviečia mūsų gimnazistus į savo mokyklas. Dėkojame Klaipėdos teritorinės darbo biržos Skuodo skyriui už dalyvavimą karjeros dienoje bei suteiktą reikalingą informaciją vyresniųjų klasių gimnazistams. Ypač visus pradžiugino Žemaitijos kolegijos Telšių fakultetas, kuris pradėjo susitikimą menine programėle ir visiems sukūrė puikią dienos nuotaiką.
         Esame dėkingi visoms atvykusioms mokykloms, kurios tą dieną sudarė mūsų mokiniams dideles pasirinkimo galimybes. Džiaugiamės , kad šiomis galimybėmis pasinaudojo ir kitų mūsų rajono mokyklų mokiniai.
Renginio nuotraukas rasite čia

Pavaduotoja, UK koordinatorė V. Jonkuvienė

2015-04-21

Vaikiškų knygų dieną minint

Balandžio 8 dieną į Mosėdžio miestelio biblioteką sugužėjo ketvirtokai ir penktokai. Juos lydėjo auklėtojos E. Petrauskienė ir L. Sėlenienė.

Salėje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka – edukacinis užsiėmimas, skirtas Tarptautinei vaikiškos knygos dienai. Popietę pradėjo miestelio bibliotekos vedėja N. Vyniautienė, kuri aptarė minimos dienos svarbą, šiųmetinį plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus. Jį perskaitė penktokai Dainotas, Kęstutis ir Tauras. Popietės dalyviai susipažino su skaitomiausių vaikiškų knygų penketuku. Apie vaikiškų knygų pasaulį įdomiai papasakojo Skuodo viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja S. Minelgienė. Nuotaikingą eilėraštuką apie knygą padeklamavo ketvirtokė Akvilė Sėlenytė (mergaitę paruošė jos mama L. Sėlenienė). Po to lietuvių kalbos mokytoja L. Kaupienė kartu su jos parengtais penktokais: Ugne, Deimante, Julia, Žygimantu ir Mindaugu, pristatė V. Šukytės knygą „Laimės formulė“, o Kamilė ir Austėja nupiešė po knygos iliustraciją. Klausytojai ne tik išgirdo keletą pasakų, bet ir aktyviai dalyvavo atsakydami į klausimus. Vėliau, pasiskirstę į kelias grupeles, atliko kūrybines užduotis.

Taip prabėgo pamoka, skirta knygų skaitymo skatinimui, kūrybiškumo ugdymui. Už dalyvavimą šventėje bibliotekų vedėjos visus dalyvius apdovanojo knygų skirtukais ir pavaišino saldainiais. Lietuvių kalbos mokytoja Laima Kaupienė
Renginio nuotraukas rasite čia

2015-04-14


SVEIKINAME!

2015-04-09 gimnazijoje vyko 5-6 klasių ir 7-8 klasių mokinių matematikos olimpiados rajono etapas. Penktos klasės mokinė Kamilė Šukytė, jos mokytoja Audronė Šverienė, buvo neaplenkiama turimame žinių bagaže ir  jai atiteko I vieta. Septintokai taip pat parodė savo tvirtas pozicijas matematikos žiniose. Rytis Gliožeris – II vieta, Benas Jonkus – III vieta, mokytoja Irena Kaniavienė.
Informaciją parengė Daiva.

2015-04-13


2015 balandžio 10d. (penktadienį)  kviečiame į  

KARJEROS DIENĄ  ,,PASIRINKIMŲ LABIRINTAI“ 

2015-04-09

VALANČIUKŲ KUOPOS ŠVENTĖ 

            Kovo 27d., pasitikdami velykines atostogas, valančiukai surengė Valančiukų kuopos metų šventinę sueigą. Pirmiausia tai buvo naujų narių priėmimo šventė, o kartu tai – ir ataskaitinė, ir rinkiminė sueiga. Tą dieną iškilmingai sueigai išsirikiavo 70 valančiukų, o valančiuko pasižadėjimą skaitė ir į Kuopos gretas buvo priimta 20  naujų valančiukų  (iš 5-7 klasių). Sueigos metų išrinkta nauja Kuopos pirmininkė - 8b kl. mokinė Renata Ereminaitė. Tuo pačiu išrinkti nauji arba patvirtinti senieji grandininkai, kurie su Kuopos vadove sudarys naują Kuopos tarybą. Valančiukus šia proga pasveikino šventėje dalyvavę svečiai – Mosėdžio miestelio bendruomenės pirmininkė J.Laureckienė ir Vyskupo M.Valančiaus Skuodo dekanato Blaivystės sąjūdžio pirmininkas V. Viršilas. Po šventinės sueigos valančiukai parodė meninę programėlę, kuriai kiekviena grandis parengė po vieną numerį. Šventės pabaigoje valančiukų laukė saldžios vaišės, nes kokia vaikų šventė be saldumynų.
Kuopos vadovė V.Jonkuvienė

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-04-02


AKCIJA „SAVAITĖ BE PATYČIŲ“

Jau šeštus metus tapusi tradicija „Savaitė be patyčių“ prasidėjo vasario 5 dieną „Kamštelių virusu“. Šią idėją inicijavo socialinė pedagogė Dinara Budrienė. Kamštelių rinkimas tęsėsi iki kovo 18 d. O kam visa tai buvo reikalinga? Ogi tam, kad iš akcijos metu surinktų kamštelių butų kuriamas bendras kūrybinis darbas, juos klijuojant mandalos motyvais ant kartono. Kovo 23 – 27 dienomis gimnazijoje akcija prasidėjo visu tempu, kurios metu buvo skatinama tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam. Visą savaitę buvo kalbama apie patyčias bei būdus, kaip jų išvengti.  Kiekviena diena suplanuota. Penkios dienos, penki spalvų kodai: geltona, mėlyna, žalia, raudona, balta. Gimnazijos bendruomenė privalėjo turėti tos dienos spalvos kodą atspindinčią rūbo detalę. Visą savaitę buvo fotografuojamos šypsenos, kurias „gaudė“ suburta gimnazijos fotografių komanda. Kiekvieną dieną buvo vis kita veikla: lektoriaus paskaita apie saugų internetą, kamštelių rūšiavimas,  draugiškiausios klasės rinkimai, „šlepečių“ diena. Muzikos mokytoja Alina Gadeikienė pasidžiaugė, kad dar taip nėra buvę, jog per savaitę būtų paruošta tiek daug muzikinių numerių, kurie paįvairino savaitę. Penktadienį „Savaitė be patyčių“ pasiekė finalą ir socialinės pedagogės D. Budrienės, kuri buvo akcijos darbo grupės vadovė,  sumontuotame nuotaikingame filmuke buvo parodyta tai kas buvo nuveikta. Taip pat buvo išdalintos padėkos klasėms, kurios surinko ir atnešė daugiausia kamštelių, nominacija draugiškiausiai klasei ir didžiausia dovana – „Dovanų čekis“ ekskursijai po Klaipėdos apskritį:

Padėka 3 a gimn. klasei surinkusiai 2838 kamštelius ir užėmusiai I vietą.

Padėka 7 a klasei surinkusiai 2810 kamštelių ir užėmusiai II vietą.

Nominacija  „Draugiškiausia klasė“ atiteko 4 b gimn. klasei.

„Dovanų čekis“ - 3 a gimn. klasei surinkusiai 2838 kamštelius ir užėmusiai I vietą.

Saldžios dovanos šeštokams, fotografėms ir muzikinių intarpų atlikėjams.

Savaitė užsibaigė su palinkėjimais gerų atostogų ir, kad pagarba, tolerancija, draugiškumas nesibaigtų tik su šia akcija, o tai būtų kasdienybės svarbiausias akcentas.

Nuotraukas rasite čia

Informaciją parengė Daiva.

2015-03-31


Kovo 17 dieną  pagal gamtininkų bendrijos projektą „Kviečiame į Mosėdį“ buvo atidarytos keramikos dirbtuvės. Mokymai gimnazijos moksleiviams ir miestelio gyventojams (darbas su moliu) bus organizuojami kovo 31 d. balandžio 1, 2, 7, 8, 9 dienomis  15-18 val. balandžio 13, 14, 15 dienomis 15–17 val. Salantų g. 5, Mosėdžio mstl. Bus mokoma  pagaminti keraminį suvenyrą, naudojantis gipsinėmis formomis, mokės pasigaminti gipsines formas, žiesti puodukus, gaminti vazas iš skysto molio, dekoruoti molio gaminius. Visus pageidaujančius maloniai kviečiame pasimokyti.

Gamtininkų bendrija

2015-03-31


RUSŲ KALBOS OLIMPIADOJE, DAILIOJO RAŠYMO KONKURSE - PRIZINĖS VIETOS!

Mūsų gimnazijos moksleiviai - ŠAUNUOLIAI! Jie gabūs visose mokslo šakose. Kur tik dalyvauja be prizinės vietos negrįžta. 2015-03-25 dieną Skuodo Bartuvos progimnazijoje vyko 7-11 klasių rusų kalbos olimpiada bei 5-6 klasių dailiojo rašymo konkursas. Mūsų gimnazijos šeštos klasės moksleivės Žygimantė Riepšaitė - I vietą, o  Karolina Kadišaitė užėmė III vietą dailiojo rašymo konkurse. Olimpiadoje dalyvavusios moksleivės taip pat „skynė“ prizines vietas: Gintarė Stončiūtė 7 b klasė – III vieta, Ingrida Litvinaitė 1 b gimn. klasė – II vieta, Dovilė Šoblinskaitė 1 b gimn. klasė – III vieta.  SVEIKINAME prizininkes bei jų mokytojas Adele Ancevičienę ir Romana Vičiuvienę!
Informaciją parengė Daiva.

2015-03-30


MELAGIŲ PILĮ APLANKĖ 188 poros šlepečių.

MELAGIŲ MEDIS PRAŽYDO 177 žiedais – tualetinio popieriaus ritinėliais.

MELAGIŲ PILIES ŠLEPETIŠKIAUSIA KLASĖ – 5 klasė (iš 22 mokinių 20 buvo su šlepetėmis).

DĖKOJAME: 1 b gimn. klasei už parodytą iniciatyvą, muzikos mokytojai Alinai

už dainą, darbų mokytojui Linui už „melagių medį“, bibliotekos vedėjai Daivai už fotografijas, o visai Mosėdžio gimnazijos bendruomenei už „Melagių medžio sužydėjimą“ – tualetinį popierių.

                           Mokytojos Lina ir Laima

2015-03-27


Agnė kalba tarmiškiausiai!

Sveikiname ketvirtokę Agnę Jakučinskaitę, etnokultūrinio projekto "Mūsų lobynai" mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai Žemaitijos ir mažosios Lietuvos regionų varžytuvėse "Tarmių lobynai" užėmusiai pirmąją vietą . Agnę ruošė mokytoja Dalia Noreikienė.
Nuotraukoje su vertinimo komisijos pirmininke etnologe Gražina Kadžyte ir nuolatiniu varžovu, Palangos pradinės mokyklos trečioku Kazimieru. Šiose varžytuvėse jie abudu laimėjo pirmąsias vietas.
 
2015-03-26

Paskaita ,,Saugumas internete“

,,Gyvenimas realiame ir virtualiame pasaulyje? Kuo jei skiriasi ir kuo jie panašūs?“- tokiais klausimais prasidėjo paskaita ,,Saugumas internete“, skirta  savaitei ,,Be patyčių!“. Pakaitą vedė lektorius Andrius Kavaliauskas (TEO LT, AB), savanoriškais  pagrindais įsijungęs į respublikinį projektą  ,,Kam to reikia?“. Mūsų gimnazijoje jis susitiko su trimis mokinių grupėmis: 5-7 kl. , 8-1gimn. kl. ir 2-3gimn. klasių mokiniais. Praktiškai didžioji dauguma gimnazijos mokinių turėjo galimybę dalyvauti netradicinėje pamokoje apie virtualaus ir realaus pasaulio palyginimą, apie internetinės erdvės privalumus ir pavojus. Esame dėkingi lektoriui už nuoširdų bendravimą ir įdomią informaciją.
  Pavaduotoja V.Jonkuvienė

2015-03-26

Mokomės vieni iš kitų

Kovo 20-ąją Barstyčių vidurinėje mokykloje vyko technologijų renginys „Mokomės vieni iš kitų“. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos 8 b klasės mokiniai Ieva Adomauskaitė, Indrė Vitkutė, Rima Česnauskaitė, Gintautas Vyšniauskas, Deivydas Skurvydas, Meridijus Norvaiša bei jų mokytojai Linas Šverys ir Adelė Ancevičienė.  Keletą  valandų mergaitės mokėsi gaminti netradicines verbas iš įvairių tekstilės medžiagų, o berniukai meistravo inkilus. Renginio pabaigoje surengta darbų parodėlė.
Technologijų mokytoja A. Ancevičienė

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-03-24

Konkurse ,,PROTŲ  MŪŠIS“ – II vieta

          Š. m. kovo 20d. mūsų gimnazijos komanda : 6 gimnazistai ir pavaduotoja - dalyvavome Skuodo rajono mokyklų vyresniųjų klasių mokinių konkurse ,,Protų mūšis“. Sveikiname  Ramintą Ereminaitę – 3b gimn.kl., Ligitą Katkutę – 3b gimn., Eglę Ložytę – 4a gimn. kl., Julių Jonkų - 1b gimn.kl., Šarūną Petrauską - 2a gimn. kl. ir Jurą Ancevičių - 4a gimn. kl. šauniai pasirodžiusius rajoniniame konkurse.

Renginio nuotraukas rasite čia

  Pavaduotoja ugdymui V.Jonkuvienė

2015-03-24

VIKTORINA ,,Gerasis skaitymo virusas“

           Jau eilę metų mūsų gimnazija bendradarbiauja su Šilutės rajono Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazija projektinėje veikloje. Šiais mokslo metais mes buvome partneriais šios gimnazijos projekte ,,Gerasis skaitymo virusas“, kuriame dalyvavo  10 Lietuvos mokyklų.  Skaitomumo akcijos – loterijos iniciatoriais mūsų gimnazijoje  tapo lietuvių kalbos mokytojai ir bibliotekininkės. Visą pusmetį mokiniai skaitė knygas ir užpildytas skaitomumo korteles metė į loterijos dėžutę. Skaitymo rezultatai buvo išsiųsti į ,,Saulės „ gimnaziją. Vėliau iš jos atkeliavo ,,Padėkos raštai “  ir prizai.                       
         Kovo 20d. mūsų  gimnazijos 5 – 8 klasių mokiniams buvo surengta viktorina. Joje dalyvavo 6 mišrios (pagal amžių) komandos. Viktoriną  organizavo bibliotekos vedėja D,Stonkuvienė ir pavaduotoja V. Jonkuvienė. Po nuotaikingos kovos prizines vietas pasiskirstė šios komandos:

        I vieta - ,,Knygų žiurkės“ - 29 tšk.
        II vieta - ,,Žiniukai“ – 28 tšk.
        III vieta - ,,Skaitytojai“ – 25,5 tšk.

         Esame dėkingi Šilutės r. Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijai už  šį puikų projektą bei ilgametę partnerystę. Linkime jiems sėkmės ir laukiame kitų bendrų veiklų.

 Pavaduotoja ugdymui V.Jonkuvienė
2015-03-24

TARP RAJONO KETVIRTOKŲ -

II VIETA

2015-03-18 d. Skuodo Bartuvos progimnazijoje vykusioje rajono ketvirtų klasių matematikos olimpiadoje, mūsų gimnazijai atstovavo trys ketvirtokės: Agnė Jakučinskaitė, Lina Rušinskytė ir Irma Žemgulytė. Agnei sėkmė ir žinios šypsojosi ir ji iškovojo II vietą. Sveikiname nugalėtoją ir jos mokytoją Editą Petrauskienę!

Informaciją parengė Daiva.

2015-03-23


VĖL PRIZINĖ VIETA!

2015-03-18 d. Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijoje vykusioje  rajono mokyklų 7 – 9 klasių anglų kalbos olimpiadoje, 7b klasės mokinys Rytis Gliožeris laimėjo II vietą. Nuoširdūs sveikinimai Ryčiui ir jo mokytojai Linai Klovienei!

Informaciją parengė Daiva.

2015-03-23


          Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui

Mūsų gimnazija Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 metų jubiliejų pasitiko spalvingomis akcijomis ir netikėtais sumanymais. Mokiniai pynė trispalves juosteles ir dovanojo jas savo draugams. Technologijų ir dailės mokytojai su savo ugdytiniais surengė gražiausių  darbų parodėles. Lietuvos laisvės 25-mečiui paminėti gimnazijoje surengtas koncertas - minėjimas, į  kurį pakvietėme ir Mosėdžio miestelio bendruomenę. Šventinio koncerto metu į sceną išėjo daugiau nei šimtas dalyvių, kuriuos parengė neformaliojo ugdymo būrelių vadovai. O mūsų gimnazijos pirmūnai koncerto metu nupiešė puokštę Tėvynei. Renginio pabaigoje buvo parodytas šiai progai mūsų gimnazijoje ir miestelyje sukurtas filmas ,,Mūsų laisvės metai“, kurį nufilmavo ,,Oro grupė“.  Dėkojame visiems , prisidėjusiems prie šventinių renginių organizavimo. Tik  mūsų visų bendrų pastangų  ir geranoriško  darbo dėka taip šauniai pažymėjome Tėvynės jubiliejų.

Pavaduotoja ugdymui V.Jonkuvienė


Renginio nuotraukas rasite čia

2015-03-23


Išmanioji Diena 2015

Registracija baigiasi šį savaitgalį!
Mieli mokytojai,  registracija į konkursą jau tuoj užvers duris. Kviečiame nepražiopsoti ir paskatinti savo moksleivius užsiregistruoti! Jūsų patogumui, pateikiame trumpą atmintinę bei atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.  

 2015-03-20


SVEIKINAME !

2015-03-18


  Knygos kelias
 
      Kovo 16-oji Lietuvoje minima knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas ir laikraščius, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti ledinius lietuvių kalba. Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi, tad knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Tik didelio atkaklumo ir drąsos dėka,  žmonės, kurie buvo neabejingi savo kalbos ir rašto išlikimui, išsaugojo mūsų kartoms – LIETUVIŠKĄ RAIDĘ IR ŽODĮ.
 
    Gimnazijos istorijos mokytoja Lina Sėlenienė inicijavo mintį - knygą perduoti miestelio bibliotekai. Pradinių klasių ir penktos klasės mokiniai išsirikiavo nuo gimnazijos iki miestelio bibliotekos ir knygų ryšulėlį/dovaną iš rankų į rankas perdavė  miestelio bibliotekos vedėjai Nijolei Vyniautienei. Seniūnijos salėje susirinkusiems moksleiviams ir seniūnijos darbuotojams trumpu montažu penktokai pristatė svarbiausius kalbos ir rašto draudimo laikotarpio momentus. Mintimis apie knygą ir raštą pasidalijo miestelio ir gimnazijos bibliotekininkės N. Vyniautienė ir D. Stonkuvienė.

Informaciją parengė Daiva.


2015-03-18


Sveikiname geografijos olimpiados „Mano gaublys“ nugalėtoją ir antros vietos laimėtoją!

 Kovo 13 d. (penktadienį) mūsų gimnazijoje vyko pirmoji rajoninė 6-8 klasių geografijos olimpiada „Mano gaublys“. Gimnazijos garbę gynė 8  6-8 klasių mokiniai. Septintų klasių grupėje Rytis Gliožeris laimėjo 1–ąją vietą, o Brigimantas Kontrimas – 2-ąją vietą. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojas ir prizininkas gavo diplomus.

Geografijos mokytojas     Virgilijus Pajarskas

Renginio nuotraukas rasite čia

2015-03-18


Kovo 12 dieną pirmą kartą rajone vyko „Raštingiausio moksleivio“ konkursas.

Aštuntų klasių grupėje Lina Petrulevičiutė (8a kl.) laimėjo III vietą, dešimtų klasių grupėje Šarūnas Petrauskas (2a gimn. kl.) užėmė I vietą, o Odeta Baguckytė (2b gimn. kl.) – III vietą. Jų mokytoja – Rasma Staškuvienė. Raštingiausia rajono dvyliktoke išrinkta Eglė Ložytė (4b gimn. kl.). Jos mokytoja – Laima Kaupienė.

SVEIKINAME PRIZININKUS !!!

2015-03-18


ORO GRUPĖ

Nedaug kas gali pasakyti, kas yra Oro grupė, o tuo labiau papasakoti apie jos veiklą. Tokia galimybė sužinoti kas? ir kaip? gimnazijai nušvito kovo 5 d. atvykus patiems Oro grupės nariams.

Grupės direktorius Kęstutis Macevičius, beje jis yra baigęs Mosėdžio gimnaziją, o jo mama Eugenija Macevičienė dirba istorijos mokytoja mūsų gimnazijoje, išsamiai papasakojo apie kilusią mintį įkurti grupę, apie naudojamą aparatūrą – dronus-kompiuterinius robotus (tai mini skraidančios filmavimo kameros valdomos nuotoliniais valdymo pultais), pademonstravo kaip ji veikia ir kokiems tikslams ji yra naudojama.

Eugenijos Macevičienės inicijuotai minčiai sukurti filmuką apie gimnaziją ir Mosėdžio miestelį Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui, K. Macevičius pritarė ir filmavimą iš oro padovanojo. Labai smagu, kad buvę mokiniai nepamiršta mokyklos ir atsidėkoja savo darbais.

Nuoširdus ačiū Oro grupės direktoriui ir visai komandai.

Nuoroda į oro grupės puslapį :ttp://www.orogrupe.lt/

Informaciją parengė Daiva.

Renginio nuotraukas rasite čia 

2015- 3-13


PATRIOTINĖS DAINOS KONKURSE -
TREČIA VIETA

Kovo 5 d. Rietavo Žemaitijos kolegijoje vyko patriotinės dainos konkursas „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-čiui paminėti“. Konkurse dalyvavo 10 kolektyvų iš Žemaitijos regiono. Gimnazijai atstovavo gimnazijos mišrus vokalinis-instrumentinis ansamblis ir laimėjo trečią vietą. SVEIKINAME: Gretą Pučkoriūtę 4a gimn. kl., Karoliną Charčiūnaitę 4a gimn. kl., Jokūbą Pajarską 4a gimn. kl., Lauryną Petrauską 4b gimn. kl., Jurgitą Baguckytę 4b gimn. kl.,  ir juos ruošusią mokytoją Aliną Gadeikienę!

Informaciją parengė Daiva

2015-03-10

KONKURSAS „TRAMTATULIS“

Kovo 5d. Skuodo kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kultūros atlikėjų konkursas „TRAMTATULIS“. Mūsų gimnaziją atstovavo Agnė Jakučinskaitė - 4 kl. Ir Aistė Staniūtė - priešmokyklinė gr. „Pelėdžiukai“. Agnei fortūna buvo palanki ir ji tapo rajoninio turo laureate. Dabar jos laukia sekantis etapas - Žemaitijos zonos „TRAMTATULIS“ konkursas Telšiuose. SVEIKINIMAI Agnei ir ją ruošusiai mokytojai Daliai Noreikienei! Sėkmės sekančiame etape!

Informaciją parengė Daiva.

 2015-03-09


Sveikiname antros vietos laimėtoją!

Kovo 3 d. Skuodo KVAP mokykloje vyko  Lietuvos mokinių geografijos olimpiados rajono etapas. Mūsų gimnazijai atstovavęs 3b klasės gimnazistas Valdas Viluckis iškovojo garbingą antrą vietą. Valdo mokytojas Virgilijus Pajarskas dėkoja jam už pasiryžimą  ginti gimnazijos garbę ir sveikina su pasiekimu. Valdas dėl olimpiados buvo pakilęs iš gripo patalo ir sirgdamas kovojo dėl pergalės.

Geografijos mokytojas  V. Pajarskas

 

 2015-03-09


,,Bičiulių klubas“ pasitinka Kovo 11

            Pasitikdamas Lietuvos valstybės nepriklausomybės 25-ąsias metines ,,Bičiulių klubas“ parengė dovaną  Tėvynei. Tai klubo narių darbelių parodėlė ,,Šalis ta – Lietuva vadinas“. Šis klubas gimnazijoje veikia pagal prevencinę programą ,,Linas“ (klubo vadovės D.Noreikienė ir V.Jonkuvienė). Šiais mokslo metais mūsų gimnazija dalyvauja Vyskupo M.Valančiaus Vilkaviškio vyskupijos BS Kazlų Rūdos skyriaus ES projekte ,,Blaivi tauta – laisva tauta“.

                                                                                       Valančiukų kuopos vadovė   V.Jonkuvienė

 2015-03-09


KVIETIMAS Į KOVO 11osios KONCERTĄ

2015-03-06


NAUJOS KNYGOS BIBLIOTEKOJE

2015-03-06


Rajono mokinių krepšinio pirmenybėse
LMKL čempionate „MANIJA“
GARBINGA TREČIA VIETA!

Vasario 25 d. Skuodo rajono mokinių krepšinio varžybose (merginų) LMKL čempionate „Manija“,  kurios vyko Pr. Žadeikio gimnazijoje, mūsų gimnazijos merginų komanda iškovojo trečią vietą. SVEIKINIMAI merginoms ir jų mokytojui Sigitui Matulevičiui! 1.      Narkutei Aurelijai 2b gimn. kl.
2.      Kinčiūtei Edvinai 2b gimn. kl.
3.      Šikšniūtei Virgai 2b gimn. kl.
4.      Brasaitei Redai 2a gimn. kl.
5.      Petrauskaitei Andželai 2b gimn. kl.
6.      Narkutei Brigitai 3b gimn. kl.
7.      Kinsgailaitei Monikai 3b gimn. kl.
8.      Zubaitei Redai 3b gimn. kl.
9.      Ložytei Eglei 4b gimn. kl.

Informaciją parengė Daiva.

 2015-03-04


PADĖKA

Šaunieji vienuoliktokai! Sumaniosios jų auklėtojos!

Mes vis dar neatsigauname nuo teigiamų įspūdžių, patirtų jūsų surengtoje Šimtadienio šventėje. Sakome nuoširdų ačiū už parodytą išskirtinį dėmesį kiekvienam, didelę humoro ir linksmybių dozę. Jūs privertėte kiekvieną, net ir patį rūsčiausią, nuoširdžiai nusijuokti, bet kartu ir priminėte, jog dienos nepaliaujamai bėga link mūsų svarbiausio tikslo – egzaminų pradžios. Taip pat mes džiaugėmės, jog šventę šventėme visi kartu, pajutome bendrystę, dar labiau suartėjome. Tikimės, jog kitais metais dabartiniai dešimtos klasės mokiniai paplušės iš peties ir surengs Jums nepamirštiną ir ypatingą Šimtadienio šventę! Dar kartą ačiū už pastangas, įdėtą darbą, vargus.Gera su Jumis buvo vienoje kompanijoje! Esate beprotiškai kūrybingi, išradingi, puikūs aktoriai, dainininkai, eilių kūrėjai, šokėjai (nepamiršim arabų šokio). Pasirodo, mūsų mokykloje esama ir siamo dvynių! O jau koks svetingas sultonas ir visa jo svita! Kokių tik vaišių nebuvo ant stalo! O stalų  serviravimo grožis! Vienuoliktokams linkime sėkmės moksle. Jų auklėtojoms – atsipūsti po titaniško darbo, sveikatos, auklėtinių šilumos.

Visus apkabiname ir spaudžiame dešinę.

Jūsų draugai abiturientai ir jų auklėtojos Aldona ir Vida

Renginio nuoraukas rasite čia

2015-03-02SVEIKINAME DAILĖS OLIMPIADOS LAIMĖTOJAS

Vasario 26d. Skuodo muziejuje vyko XXI Lietuvos mokinių dailės olimpiados II etapas.
2015 m. olimpiados darbų tema „Lietuvos dvarų istorijos“, skiriama Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių minėjimui.
Dailės olimpiada, skatina mokinius ieškoti savo kūrybinio kelio ir ugdytis dailės raiškos gebėjimus, siūlo giliau pažinti savo krašto ir artimiausios aplinkos kultūrą, papročius ir jos ištakas.

Džiugu, kad gimnazijos 5 klasės mokinė  Austėja Jonkutė  5-7kl. amžiaus grupėje laimėjo I – ąją vietą, o 2b gimn. klasės mokinė Edvina Kinčiutė  9-12 kl. amžiaus grupėje  laimėjo III – ąją vietą.

Sėkmės ir kūrybiškumo mergaitėms! 

Dailės vyr. mokytoja Jurgita Petrauskienė

Austėja Jonkutė 5 klasė

„Užutrakio didybė“, koliažas, 2015m.Edvina Kinčiutė 2b gimn. klasė


„Biržuvėnų dvaro rūmai“, mišri technika, 2015m.

2015-02-27


KOVO 11-tą LAISVAI LIETUVAI – 25 METAI!   

Būkime pilietiški ir mylintys savo šalį. Dalyvaukime apyrankių rišimo akcijoje.


2015-02-25

 DĖMESIO! DĖMESIO! DĖMESIO! 

Pavasario elektroninių atliekų surinkimo akcija. Dalyvaukime patys ir raginkime visus neabejingus gimnazijos gerbūviui!

2015-02-25


Zoninės kaimo vietovių mokyklų 3X3 krepšinio varžybose - 

PERGALĖS!

2015-02-14 d. Telšių „Džiugo“ gimnazijoje vyko zoninės kaimo vietovių mokyklų 3x3 krepšinio varžybos, kuriose sėkmės fortūna užtikrintai buvo mūsų komandų pusėje. Sveikinimai merginų ir vaikinų komandoms bei jų mokytojui Sigitui Matulevičiui!
1.      Narkutė Aurelija 2b gimn. kl.,
2.      Kinčiūtė Edvina 2b gimn. kl.,
3.      Šikšniūtė Virga 2b gimn. kl.,
4.      Brasaitė Reda 2a gimn. kl.,
5.      Petrauskaitė Andžela 2b gimn. kl.,
6.      Kontrimas Lygedas  2b gimn. kl.,
7.      Žvinklys Tautvydas 2b gimn. kl.,
8.      Kubilas Vilius 2b gimn. kl.,
9.      Margasovas Arūnas 2a gimn. kl.,
10.  Baguckis Karolis 2b gimn. kl.

Informaciją parengė Daiva ir Jurgita

2015-02-19


Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rajono etapas

 

2015-02-13 d. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje vyko rajono mokinių matematikos olimpiada. Mūsų gimnazijos mokiniai pasirodė puikiai.

Sveikiname prizininkus bei jų mokytojas Ireną Kaniavienę ir Marytę Šikšnienę!
     Kamilį Jonkų ( 1b gimn. kl. ) – I vieta
     Kristijoną Charčiūną ( 1b gimn. kl. ) – II vieta
     Vilių Valinskį ( 2b gimn. kl. ) – I vieta
     Tomą Dobrovolskį ( 2a gimn. kl. ) – II vieta
     Šarūną Petrauską ( 2a gimn. kl. ) – III vieta
     Valdą Viluckį ( 3a gimn. kl. ) – II vieta
     Karoliną Charčiūnaitę ( 4a gimn. kl. ) – II vieta
     Gytį Liaučį ( 4a gimn. kl. ) – III vieta

Informaciją parengė Daiva

2015-02-19Pilietiškumo akcija ,,Sveikinu Tave, Tėvyne!“

       Mūsų gimnazijoje buvo suorganizuota pilietiškumo akcija ,,Sveikinu Tave, Tėvyne!“ Mokiniai gamino vėliavėles, kurias vėliau atnešė į Ia. fojė ir susmeigė į Lietuvos maketą. Šalia jo, istoriniame stende, mokiniai galėjo susipažinti su vasario 16-osios, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais.


Istorinė - pilietinė pamoka ,,Kviečiame švęsti išradingai!”

         Į pilietinę pamoką mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai susirinko nešini rankose trispalves vėliavėles ir trijų spalvų balionus. Istorijos mokytoja L.Sėlenienė pristatė vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto reikšmę bei pasiūlė pasikartoti valstybės heraldikos simboliką. Po to dainavo gimnazistės, o žiūrovai galėjo linksmai pamojuoti į taktą balionais ir vėliavytėmis. Baigiantis renginiui pavaduotoja V.Jonkuvienė supažindino su respublikinėmis akcijomis ir pakvietė visus jose aktyviai dalyvauti. Po renginio klasių atstovai išėjo į Mosėdžio miestelį su vėliavytėmis.Šios akcijos tikslas – aplankyti ir pasveikinti visas Mosėdžio organizacijas,  įmones ir sutiktus bendruomenės narius su artėjančiomis valstybinėmis šventėmis ir priminti , kad pirmadienį nepamirštų iškelti valstybinę vėliavą.


Pilietinė akcija ,,Aš myliu Lietuvą“.

       Pradinių klasių mokiniai iš lego kaladėlių pastatė pilį, kurią papuošė savo rankytėmis padarytomis tautinėmis vėliavėlėmis. Pasitikdami Tėvynės šventę, mokinukai iš geltonų, žalių ir raudonų širdučių suklijavo didelę tautinę širdį. Istorijos mokytoja L.Sėlenienė  pravedė pilietinę pamokėlę, kurios metu mokiniai prisiminė svarbiausius Lietuvos istorijos faktus ir giedojo Lietuvos himną. Baigiantis šventei mokytoja  E. Petrauskienė pakvietė visus bendrai dainai ,,Mano vardas – Lietuva“ kartu su visos Lietuvos vaikais, o pirmokų mokytoja visus sukvietė bendram rateliui  ,, Tai bus linksma Lietuvoj“.


Pavaduotoja V. Jonkuvienė

Renginio nuotraukas rasite
KVIEČIA PILIETINĖS INICIATYVOS

2015-02-13


2015-02-06 d. Lietuvos mokinių 63-osios fizikos olimpiados rajono etapas 

Sveikiname mūsų gimnazijos moksleivius su pergalėmis: 

Vilių Valinskį ( 2 b gimn. kl.) – I vieta 

Kristijoną Charčiūną ( 1 b gim. kl ) – II vieta 

Vilius vyks į respublikinę fizikos olimpiadą.

Mokytojas Antanas Krištapavičius


2015-02-09

 
Sveikiname vaikinų ir merginų krepšinio komandas iškovojus 

I-as vietas!

Š. m. vasario 6 d. Ylakių gimnazijoje vyko kaimo vietovių mokyklų 3x3 krepšinio varžybos. Jose dalyvavo penkios vaikinų komandos iš Notėnų, Lenkimų, Barstyčių, Ylakių ir Mosėdžio ir trys merginų komandos iš Barstyčių, Ylakių ir Mosėdžio. Sveikiname gimnazijos merginų ir vaikinų krepšinio komandas bei jų mokytoją Sigitą Matulevičių!
1.      Narkutė Aurelija 2b gimn. kl.,
2.      Kinčiūtė Edvina 2b gimn. kl.,
3.      Šikšniūtė Virga 2b gimn. kl.,
4.      Brasaitė Reda 2a gimn. kl.,
5.      Petrauskaitė Andžela 2b gimn. kl.,
6.      Kontrimas Lygedas  2b gimn. kl.,
7.      Žvinklys Tautvydas 2b gimn. kl.,
8.      Kubilas Vilius 2b gimn. kl.,
9.      Margasovas Arūnas 2a gimn. kl.,
10.  Baguckis Karolis 2b gimn. kl.

Informaciją parengė Daiva ir Jurgita.

2015-02-09

BESIRUOŠIANT „SAVAITEI BE PATYČIŲ 2015 M. „

 (KURI VYKS KOVO 23-27 D.)

SKELBIAMA AKCIJA „KAMŠTELIŲ VIRUSAS“.

Daugiau informacijos rasite skelbime

2015-02-05


Projektas ,,Sportas – mūsų aistra ir tradicijos“

 

                 Mūsų tęstinis projektas ,,Sportas – mūsų aistra ir tradicijos“ vėl suteikė progą susitikti  Mosėdžio sporto aistruolių jaunesniosios ir vyresniosios kartų atstovams. Nenuilstančių projekto organizatorių, varžybų žaidėjų bei rėmėjų dėka projektas ir šiais metais buvo sėkmingai įgyvendintas. Lapkričio mėn. surengtas krepšinio turnyras ,,Visi Mosėdyje žaidžia krepšinį“, kuriame žaidė ne tik mosėdiškiai (mokiniai studentai ir suaugusieji), bet ir svečiai iš Kvėdarnos K.Jauniaus (Šilalės r.) bei Švėkšnos ,,Saulės“ (Šilutės r.) gimnazijų.
Tęsdami  projekto tradicijas sausio 23d. projekto dalyviai (žaidėjai ir rėmėjai) vykome į Eurolygos varžybas Kauno ,,Žalgirio arenoje. Tą kartą žiūrėjome Kauno ,,Žalgirio“ ir Tel Avivo,,Maccabi“ rungtynes. Į šias varžybas kartu vyko ir Mosėdžio seniūnijos partneriai iš Priekulės (Latvija). Už galimybę tęsti šį projektą jo organizatoriai ir žaidėjai dėkoja projekto rėmėjams: Mosėdžio gimnazijai (direktorė A,Šverienė), Mosėdžio seniūnijai (seniūnas A.Zabitis), UAB ,,Mirilda“ (direktorius A.Reliuga), UAB,,Termotekstile“ (direktorė R.Charčiūnienė), UAB,,Mittet“ (direktorė J.Kabalinienė), UAB ,,Skalsa“ (direktorius A Sendrauskas), P.Į.,,Kūlis“ (direktorius A.Kataržis) ir J.E. Žukauskams. Tik didelių visų – žaidėjų, organizatorių ir rėmėjų - pastangų dėka šį projektą mūsų gimnazija kartu su seniūnija įgyvendina jau 14 metų. Tikimės, kad visi susitiksime ir 15-ajame (jubiliejiniame) projekte.

Direktorės pavaduotoja  V.Jonkuvienė

2015-01-29NaujienosNaujienų archyvasStruktūra ir kontaktaiVeiklaPaslaugosBibliotekaFotogalerijaInformacija MokiniamsAbiturientų laidos