Mosėdžio gimnazija
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas
Naujienų archyvas

Projektas ,,Sportas – mūsų aistra ir tradicijos“

                 Mūsų tęstinis projektas ,,Sportas – mūsų aistra ir tradicijos“ vėl suteikė progą susitikti  Mosėdžio sporto aistruolių jaunesniosios ir vyresniosios kartų atstovams. Nenuilstančių projekto organizatorių, varžybų žaidėjų bei rėmėjų dėka projektas ir šiais metais buvo sėkmingai įgyvendintas. Lapkričio mėn. surengtas krepšinio turnyras ,,Visi Mosėdyje žaidžia krepšinį“, kuriame žaidė ne tik mosėdiškiai (mokiniai studentai ir suaugusieji), bet ir svečiai iš Kvėdarnos K.Jauniaus (Šilalės r.) bei Švėkšnos ,,Saulės“ (Šilutės r.) gimnazijų.

Tęsdami  projekto tradicijas sausio 23d. projekto dalyviai (žaidėjai ir rėmėjai) vykome į Eurolygos varžybas Kauno ,,Žalgirio arenoje. Tą kartą žiūrėjome Kauno ,,Žalgirio“ ir Tel Avivo,,Maccabi“ rungtynes. Į šias varžybas kartu vyko ir Mosėdžio seniūnijos partneriai iš Priekulės (Latvija). Už galimybę tęsti šį projektą jo organizatoriai ir žaidėjai dėkoja projekto rėmėjams: Mosėdžio gimnazijai (direktorė A,Šverienė), Mosėdžio seniūnijai (seniūnas A.Zabitis), UAB ,,Mirilda“ (direktorius A.Reliuga), UAB,,Termotekstile“ (direktorė R.Charčiūnienė), UAB,,Mittet“ (direktorė J.Kabalinienė), UAB ,,Skalsa“ (direktorius A Sendrauskas), P.Į.,,Kūlis“ (direktorius A.Kataržis) ir J.E. Žukauskams. Tik didelių visų – žaidėjų, organizatorių ir rėmėjų - pastangų dėka šį projektą mūsų gimnazija kartu su seniūnija įgyvendina jau 14 metų. Tikimės, kad visi susitiksime ir 15-ajame (jubiliejiniame) projekte.

Direktorės pavaduotoja  V.Jonkuvienė

2015-01-29


 Salės 5X5 futbolo varžybose gimnazijos vaikinai laimėjo

II vietą

Sausio 23 d. mūsų gimnazijos vaikinų futbolo komanda dalyvavo salės 5X5 futbolo varžybose Bartuvos progimnazijoje ir iškovojo II vietą. Sveikiname mokinius ir jų mokytoją Giedrių Kovą.

1. Linas Baguckis 7b kl.
2. Lukas Baguckis 7b kl.
3. Sigitas Kabalinas 7b kl.
4.Valdas Žvinklys 8a kl.
5.Tomas Viluckis 8a kl.
6. Karolis Rutė 8a kl.
7. Konstantinas Savickas 8a kl.
8. Simonas Petrošius 8a kl.
9. Valdas Narbutas 2a. gimn. kl.
Informaciją parengė Daiva Stonkuvienė

2015-01-27


2015-01-23 įvyko 48-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados rajono etapas. 

Sveikiname mūsų gimnazijos mokinius su pergalėmis:

Beną Buivydą (4a gimn. kl.) – I vieta 

Valdą Viluckį (3a gimn. kl.) – I vieta 

Šarūną Petrauską (2a gimn. kl.) – I vieta 

Vilių Valinskį (2a gimn. kl.) – II vieta
 
Mokytoja Vilma Gailienė

2015-01-16 įvyko 53-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados rajono etapas. 

Sveikiname mūsų gimnazijos mokinius su pergalėmis:

Ingridą Litvinaitę (1b gimn. kl.) – II vieta

Vilių Valinskį (2a gimn. kl.) – II vieta 

Mokytojas Petras Pušinskas 

Valdą Viluckį (3a gimn. kl.) – III vieta 

Karoliną Charčiūnaitę (4a gimn. kl.) – II vieta

Mokytoja Vilma Gailienė

2015-01-27


Projektas „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas

Mobilioji mokslinė laboratorija „MoMoLab“ gimnazijoje

Sausio 21 d. į mūsų gimnazijos kiemą atvyko unikali mokslinė mobilioji laboratorija „MoMoLab“. Vilkiko puspriekabėje įrengtoje klasėje, 16 atrinktų moksleivių kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais,  gali pasinaudoti moksline įranga, atlikdami įvairius tyrimus ir bandymus. Taip pat laboratoriniai tyrimai atliekami  204 ir 303 gimnazijos kabinetuose. Vyksta paskaitos aktų salėje, kurias veda atvykusieji mokslininkai. Be to, visi gimnazijos moksleiviai turi galimybę pamatyti 3D filmą „Aš žmogus“ (angl. I Human) apie žmogaus fiziologiją.MoMoLab“ bus tris dienas (sausio 21-23 dienomis).
 

 

Penktadienį (2015-01-23) jaunieji tyrėjai sudėliojo taškus ant „i“ ir pristatė atliktų tyrimų gautus rezultatus. Moksleiviai emocionaliai ir su dideliu susidomėjimu pateikė darbų eigą ir išvadas, kad ir nedrąsiai, bet noriai atsakinėjo į užduodamus klausimus, kurių tikrai nestigo ir iš mokytojų, ir iš jaunojo tyrėjo projekto metodininko Luko Birštono.

Didžiulis AČIŪ mokytojams Vilmai Gailienei, Petrui Pušinskui, Virgilijui Pajarskui, Aldonai Kidykienei, Antanui Krištopavičiui, direktorei Audronei Šverienei už jų rūpestį ir suteiktą galimybę gauti naujų ir vertingų žinių.

Informaciją parengė Daiva Stonkuvienė.

Nuotraukos Daivos Stonkuvienės

2015-01-23

PATVIRTINTOS 2015 M. NORMINĖS STUDIJŲ KAINOS

Š.m. sausio 15 d. švietimo ir mokslo ministras patvirtino studentų, priimamų 2015 metais į aukštąsias mokyklas, normines universitetinių ir koleginių studijų kainas.

Šį dokumentą rasite "Teisės aktų" skiltyje.

2015-01-19

 
Sveikiname 3 a gimn. klasės mokinę Margaritą Endriuškaitę Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados rajoniniame etape užėmus III vietą.
Merginą ruošė anglų kalbos vyr. mokytoja Rasa Dargienė.
2015-01-18

ELEKTRONINĖ LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS CHRESTOMATIJA 11-12 kl. rasite čia

2015-01-16


Evelina nugalėtoja

2014 balandžio mėnesį „Naisių vasara“ jau antrus metus paskelbė vaikų fotografijų konkursą „Gyvoji gamta“ .

Konkursas buvo skirtas tik moksleiviams ir skirstomas į grupes pagal klases:

 

1.1–4 klasių moksleiviai.
2. 5–8 klasių moksleiviai.
3. 9–12 klasių moksleiviai.

 

Kategorijos:
· Augintiniai (šunys, katės, jūros kiaulytės...)
· Naminiai gyvuliai (karvės, avys, arkliai...)
· Naminiai paukščiai (papūgėlės, vištos, naminės žąsys...)
· Laukiniai paukščiai (varnėnai, pempės, žvirbliai...)
· Žvėrys (stirnos, kiškiai, lapės...)

Informacija buvo išplatinta moksleiviams, įkelta į gimnazijos svetainę. Konkursas vyko nuo 2014-04-14 iki 2014-12-01 d.

Iš viso organizatoriai gavo virš 3000 fotografijų. Daugiausiai vaikai fotografavo savo augintinius, šunis ir kates, taip pat buvo daug laukinių paukščių stebėtojų. Bendrai amžiaus kategorijose skirstomose pagal klases atrinkta po 15 nuotraukų nugalėtojų iš viso 45 . Šių fotonuotraukų autoriai yra apdovanoti įspūdingais profesionalių fotografijų albumais „Lietuvos laukinės gamtos fotografijos“. Penkių geriausių fotografijų atskirose kategorijose autoriai laimėjo ekskursijas į Naisius visai savo klasei.

 

Džiugi žinia, kad tarp laimėtojų ir mūsų gimnazijos gimnazistė Evelina Gadeikytė (2 b gimnazinė klasė) . Evelina esi šaunuolė, kad dalyvavai ir laimėjai. Sveikinimai Tau!

 

Daugiau informacijos rasite čia:

 

http://www.naisiuvasara.lt/news/305/331/Vaiku-fotografiju-konkurso-Gyvoji-gamta-nugaletojai/

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė2015-01-13


„Atmintis gyva, nes liudija“ 

Sausio 13-osios rytą kiekvienas Mosėdžio gimnazijos bendruomenės narys  ėjo susikaupimo ir rimties keliu. Gimnazijos languose sutviskusi  atminimo žvakelės –laisvės-  liepsna liudijo, kad mes prisimename žuvusius  už laisvę ir nepriklausomybę,  gerbiame  jų atminimą.  Simbolinis ženklas, tautinė juostelė atlape, tą dieną buvo mūsų vienybės ir susiklausymo ženklas.

Atminimo stendas II aukšto  fojė  skelbė  apie mūsų iškovotą laisvę ir nepriklausomybę. Per trečią pertrauką skambėjo saksafono melodija  bei patriotinės dainos, kurias  padovanojo gimnazijos moksleiviai: Saulė, Emilija, Greta , Julius, Brigita ir Laurinta.

Už susitelkimą pasiruošimui  ir palaikymą nuoširdų ačiū tariame  visai Mosėdžio gimnazijos bendruomenei: direktorės pavaduotojui ūkio reikalams P. Jablonskui  bei jo komandai , mokytojams  J. Petrauskienei, A. Gadeikienei,  L. Šverui, 1b gimn. kl. mokiniams ir jų auklėtojai  L. Kaupienei  bei bibliotekos vedėjai  D. Stonkuvienei.

Istorijos ir pilietiškumo mokyt. L. Sėlenienė
2015-01-13


2015-01-12


               Gruodžio 19-oji -  paskutinė diena prieš moksleivių žiemos atostogas. Tą penktadienį Mosėdžio gimnazijoje buvo nuspręsta  vykdyti kultūrinę pažintinę veiklą ir taip pažymėti  Advento pabaigą.

Renginį inicijavo ir priemonių planą jam parengė gimnazijos estetinių dalykų  mokytojų metodinė grupė.  Dailės ir technologijų mokytojos J. Petrauskienė, A. Ancevičienė, muzikos mokytoja A. Gadeikienė  iš anksto paruošė grupę vyresnių klasių mokinių, kurie padėjo vesti pamokas. Visų klasių mokiniai turėjo galimybę parodyti savo kūrybiškumą kurdami kalėdinius atvirukus, gamindami žaisliukus eglutei  bei mokydamiesi  kalėdinių giesmių. Tie, kuriems kruopštus kūrybinis darbas nelabai patinka, galėjo savo jėgas išmėginti kūno kultūros mokytojų A. Aklienės, S. Matulevičiaus ir G. Kovos surengtose  krepšinio varžybose bei stalo teniso turnyre.

 Ketvirtoji pamoka vyko gimnazijos aktų salėje. Čia į jau tradicine tapusią iškilmingą Angelo įteikimo ceremoniją rinkosi  mokytojai, mokiniai, jų tėveliai bei kiti bendruomenės nariai. Gimnazijos direktorė A. Šverienė ir mokinių prezidentas J. Jonkus pasveikino nominantus ir įteikė jiems po keraminę stilizuoto angelo skulptūrėlę. Visus susirinkusius dvasiškai pakylėjo tikybos mokytojos  M. Petrauskaitės skaitomos mintys. Renginio pabaigoje salėje skambėjo viena iš kalėdinių  giesmių, kurią tądien  mokiniai  buvo išmokę.

Išeinantys iš mokyklos mokiniai galėjo pasidžiaugti eglute, papuošta ką tik jų pačių pagamintais žaisliukais. Šventinę nuotaiką kiekvienas mokinys parnešė ir į savo namus kartu su paties sukurtu atviruku ir šventiniais palinkėjimais nuo visos Mosėdžio gimnazijos bendruomenės.

                                         Technologijų vyresnioji mokytoja Adelė Ancevičienė
Renginio nuotraukas rasite
Renginio Muzikinė kaukė nuotraukas rasite

Renginio Dovana seneliui nuotraukas rasite

2015-01-08                       
Mosėdžio gimnazijos administracija

2014-12-19


Kalėdinė mokytojų dovana mokiniams!

      Gerumo angelas palietė mokytojų širdis ir jie dovanoja dovaną mokiniams – SAVAITĘ BE NAMŲ DARBŲ! Tikimės, jog ši idėja (savaitė prieš didžiąsias šventes - be namų darbų) praskaidrins šventinę nuotaiką ir taps tradicija gimnazijoje.
       Dėkojame mokytojams ir norime visiems palinkėti, kad neišblėstų kalėdinė nuotaika ir švytėtų šypsenos veide.

 


Mokinių prezidentas Julius

2014-12-152014-12-10


2014-12-10 


 „Kai į rankas ilgą laiką nieko neįdedama, jos susigniaužia į kumščius“

                                                                                                                                             (Jeronimas  Laucius)

           Žiemą pradėjome atnaujindami Mosėdžio gimnazijos etnokultūros muziejaus veiklą - gruodžio 02d. 14val. surengėme parodos „ Pagautas laikas“ atidarymą.  Mosėdžio gimnazijos bibliotekos vedėjos Daivos Stonkuvienės  fotografijų ir ketureilių paroda „Rudens elegija“ tarsi patvirtino Vytauto Karaliaus žodžius:   „Gamta negyvena nei praeitimi, nei ateitimi: ji – amžina dabartis.“
       Nuosavą  suvenyrinių batų kolekciją demonstravo  Mosėdžio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metod. Rasma Staškuvienė. Pasiteisino paslaptingos aktorės ir moteriško grožio deivės Marilyn Monroe  posakis:  „Duokite merginai gerą batų porą, ir ji užkariaus pasaulį“. Visi lankytojai buvo nustebę ir sužavėti. Širdį gaivinančius muzikinius intarpus mums noriai dovanojo smuikeliu Skuodo raj. meno mokyklos Mosėdžio filialo muzikos mokytojos Vilija ir Vita. Žavingas akimirkas įamžino darbų mokytojas  metod. Linas Šverys.  Susirinkusieji negailėjo plojimų ir gėlių parodos savininkėms. Su pakilia nuotaika po parodos  prie kavos puodelio dalinomės įspūdžiais.
           Dėkoju atėjusiems ir prisidėjusiems prie parodos organizavimo.

Etnokultūros muziejaus vadovė,
istorijos ir pilietiškumo mokyt. Lina Sėlenienė

Renginio nuotraukas rasite

2014-12-10


Po metų pertraukos vėl turime Lietuvos čempioną!

       2014 metų lapkričio 21-22 d. Vilniaus Užupio gimnazijoje vyko XXV šalies jaunųjų geologų olimpiada. Mūsų gimnazijai joje atstovavo penki  mokiniai: Reda Ruginytė, Karolina Charčiūnaitė, Kristijonas Charčiūnas, Dovydas Pladas ir Valdas Viluckis. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad  I vietą ir aukso medalį laimėjo Karolina Charčiūnaitė, kuri dar buvo apdovanota ir vertingu prizu, o Valdas Viluckis užėmė IV vietą ir gavo švietimo ministro pasirašytą garbės raštą ir vertingą prizą. Gerai sekėsi ir kitiems, nes visi pateko į pirmąjį dešimtuką. Pirmąjį vakarą mokiniai lankėsi Keistuolių teatre, kur  žiūrėjo muzikinį detektyvinį Vytauto V.Landsbergio vienos dalies žiaurių romansų spektaklį „

Išėjau aš stotin“. Antrą dieną, po apdovanojimų, mes svečiavomės pas žymiausią Lietuvos paleontologę habilituotą mokslų daktarę, profesorę Valentiną Karajūtę – Talimaa. Susitikimas buvo labai nuoširdus ir ilgai išliks mokiniams atmintyje, nes iš profesorės visi išėjome su asmeninėmis dovanomis ir dovana mūsų gimnazijos muziejui. Sveikiname Lietuvos čempionę – Karoliną!

                                                                                    Geografijos mokytojas  Virgilijus Pajarskas


  2014-11-26


2014 m. lapkričio 13 d. vyko rajoninės berniukų kvadrato varžybos Bartuvos progimnazijoje.
SVEIKINAME III-osios VIETOS NUGALĖTOJUS!!!

Mosėdžio gimnazijos komandai atstovavo:
1. Karolis Česnauskas-6 KL.
2. Rolandas Eitutis-6 kl.
3. Šarūnas Mažrimas-6 kl.
4. Laurynas Skurvydas-6 kl.
5. Modestas Škimelis-6 kl.
6. Saulius Urnieža-6 kl.
7. Kasparas Matulevičius-6 kl.
8. Mantas Klova-6 kl.
9. Tomas Šakalys-5 kl.
10. Mindaugas Petrošius-5 kl.
2014 m. lapkričio 20 d. vyko rajoninės megaičių kvadrato varžybos Bartuvos progimnazijoje.
SVEIKINAME III-osios VIETOS NUGALĖTOJUS!!!
Mosėdžo gimnazijos komandai atstovavo:
1. Diana Blauzdytė-6 kl.
2. Karolina Kadišaitė-6 kl.
3. Gabrielė Kazilionytė-6 kl.
4. Donata Rimkutė-6 kl.
5. Gabrielė Tamošauskaitė-6 kl.
6. Justė Anužytė-6 kl.
7. Ugnė Petrauskaitė-5 kl.
8. Deimantė Petrauskaitė-5 kl.
9. Kamilė Šukytė-5 kl.
10. Austėja Jonkutė-5 kl.
11. Gintarė Vyšniauskaitė-5 kl.
12.Vidmantė Jablonskytė-5 kl.
Komandą ruošė kūno kultūros vyr. mokytoja Aldona Aklienė

2014-11-26


KNYGŲ KALĖDOS!

Prisijunkime prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamos akcijos „Knygų Kalėdos’’ , dovanokime naujų knygų gimnazijos bibliotekai. Paraginkime ir kitus dalyvauti akcijoje. Kaip teigė E. M. Prevo, atsitiktinai perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą. Nieko nėra maloniau matyti — besišysančius, laimingus, dvasiškai tobulus žmones.

Biblioteka.

Daugiau informacijos rasite čia:http://www.knygukaledos.lt/

2014-11-25


Mūsų gimnazijos talentingiausieji

          Jau treti metai  rajono švietimo skyrius skelbia konkursą ,,Talentų šou“, kuriuo siekiama sudaryti sąlygas talentingiausiems rajono mokyklų mokiniams atskleisti savo pomėgius ir ypatingus sugebėjimus. Todėl toks konkursas buvo paskelbtas ir mūsų gimnazijoje. Džiaugiamės, kad sulaukėme gausaus būrio norinčių pristatyti savo pomėgius ir gebėjimus. Visi, tą kartą atėjusieji į sceną, vienas už kitą sumaniau pristatė savo talentus ir buvo nepakartojami. Žiūrovai audringais plojimais dėkojo visiems, o komisija, visus apdovanojusi saldžiais prizais. Tačiau konkursas yra konkursas, todėl komisijai teko išskirti geriausius iš geriausiųjų. Kelialapiai, suteikiantys teisę atstovauti Mosėdžio gimnazijai rajoniniame talentų konkurse, buvo įteikti net 4 mokiniams.

1 – 4 klasių grupėje

           Lina Rušinskytė  - 4 kl. mokinė. Konkurse dalyvauti ją skatino jos mokytoja Edita Petrauskienė. Lina atliko kūrinį fortepijonu: Martha Mier ,,Moonlight Waltz" C-dur (,,Mėnesienos valsas“). Mergaitė lanko Skuodo meno mokyklos Mosėdžio filialo 3-ią klasę. ( Jos fortepijono mokytoja Solvita Šikšnė).
Linos laimėjimai:
* Festivalis-konkursas ,,Pajūrio klavišai (3 vieta) Palangoje;

* Ansamblių konkurso Skuode laureatė;
* B. Dvariono konkurso zoninio etapo dalyvė Klaipėdoje. 

5 - 8 klasių grupėje

           1. Ieva Jankauskaitė ir Kasparas Matulevičius – 6 klasės mokiniai (juos ruoštis skatino ir bendrą programos numerį sukurti padėjo  klasės auklėtoja Rasa Dargienė). Jų programos numeris vadinosi ,,Menorobika“  arba būdas išgyventi be interneto.

           Garsus filosofas Frydrichas Nyčė teigė: „Menas mums duotas tam, kad nemirtume nuo tiesos“. Viena iš šiandienos tiesų yra ta, kad mūsų kasdienybę vis labiau ir labiau užvaldo visagalis internetas, be kurio savo gyvenimo neįsivaizduoja ne tik suaugęs, bet ir darželinukas. Šie šeštokai – Ieva ir Kasparas - panoro įrodyti, kad jiems kūrybiškumo pavydėti gali ne vienas suaugęs. Maža to, jie žino būdą, kaip šiais laikais išgyventi be interneto! Gaila, tačiau ieškodami Google paieškoję, ką reiškia sąvoka ,,Menorobika“, nieko neradome... Ieva ir Kasparas mums paaiškino, kad taip atsitiko todėl, kad Google neturi vaizduotės, o jiems vaizduotės netrūksta.


             2. Tomas Stanius – 7b klasės mokinys pristatė savo hobi ,,Balandininkystė“.
           Jis balandininkyste pradėjo domėtis ir užsiiminėti nuo 10 metų. Šiuo pomėgiu užsiimti jį paskatino jo kaimynas, taip pat balandininkas. Tomas turi net 5 rūšių balandžius. Su savo augintiniais jis dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse balandžių varžybose bei parodose. Atskleisti savo hobi Tomą ragino ir ruoštis konkursui padėjo klasės auklėtoja Lina Klovienė.

 

1 – 4 gimn. klasių grupėje

            Edvina Kinčiūtė – 2b gimn. klasės gimnazistė. Dailės kūrinių pristatymas ,,Gyvenimas su menu“. Konkurse dalyvauti paragino klasės draugai ir auklėtojas Virgilijus Pajarskas.
               Edvina  mokydamasi 6 klasėje lankė meno mokyklą. Pasimokiusi metus meno mokyklą metė, nes nenori leistis įspraudžiama į jokius rėmus. Todėl piešti mokosi savarankiškai. Tai yra, piešia atėjus įkvėpimui ar aplankius mūzai. (Taip mums apie  mergaitės pomėgį piešti papasakojo Edvinos mama).

 
   Pavaduotoja V. Jonkuvienė

Renginio nuotraukas rasite

2014-11-12
Sveikiname žemaitiško skaitymo konkurso prizininkes : pirmos vietos laimėtoją 8b klasės mokinę Renatą Ereminaitę ir antros vietos laimėtoją 4 klasės mokinę Agnę Jakučinskaitę (savo amžiaus grupėse ).Ruošė mokytojos Biruta Lukošienė ir Dalia Noreikienė.
Septintokas Brigimantas Kontrimas pelnė Skuodo švietimo skyriaus įsteigtą nominaciją. Ruošė mokytoja Elena Petrauskienė 


Socialinės veiklos diena

               Visą spalio mėnesį ruduo vis barstė  spalvotus medžių lapus, o pirmosios šalnos tiesiog lapų kilimu nuklojo  gimnazijos kiemą, stadioną ir takus. Mūsų gimnazija, dalyvaudama respublikinėje geriausiai savo edukacines erdves tvarkančių mokyklų apžiūroje, yra patekusi į geriausių dešimtuką, tad ir toliau stengiamės deramai prižiūrėti gimnazijos aplinką. Išeidami atostogauti, nutarėme visos klasės organizuotai išeiti į rudeninę talką.

            Spalio 23-oji pasitaikė saulėta, o atskirų klasių mokiniai, pasiskirstę į nurodytas teritorijas, smagiai švytravo grėbliais. Talkos metu netrūko geros nuotaikos ir šurmulio, tad jaunų žmonių entuziazmo pakylėti lapai skriste skrido į kupetas, iš kurių jie tuoj buvo nešami maišais ar  nuvežami traktoriumi į komposto duobę. Nuoširdžiai triūsiant, laikas neprailgo ir nepastebimai priartėjo talkos pabaiga. Skirstydamiesi namo visi džiaugėmės, kad taip greitai nugrėbėme ir sutvarkėme tokius didelius plotus. Esame dėkingi pavaduotojui ūkinei veiklai P. Jablonskui ir techniniam personalui už pagalbą organizuojant šią talką. Dėkojame visiems mokiniams ir klasių auklėtojams, nuoširdžiai padirbėjusiems, kad mūsų gimnazijos aplinka būtų gražesnė.
                                                 Direktorės pavaduotoja ugdymui V. Jonkuvienė

Nuotraukas rasite


                     

Skuodo rajono Mosėdžio gimnazija skelbia pripažinto nereikalingu arba netinkamu naudoti materialiojo turto pardavimą aukcione, kuris vyks 2014 m. lapkričio 10 d. 10 val. Mosėdžio gimnazijoje, Salantų g. 5, raštinės vedėjos kabinete.

Aukcione bus parduodama:

Eil. Nr. Pavadinimas Pagaminimo metai Techniniai duomenys Pradinė pardavimo kaina, Lt.
1. Automobilis GAZ 53 1979 Neveikiantis 2500
2. Automobilis Ford Transit 1992 Neveikiantis 1300
3. Automobilis VW Golf 1986 Neveikiantis 500
Parduodamas transporto priemones gali apžiūrėti 2014 m. lapkričio 3-5 d. 8-12 val., suderinus su atsakingu asmeniu. Atsakingas aukciono rengėjas – Povilas Jablonskis, Mosėdžio gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams, tel.: (8 440) 762 32.

Neįvykus pirmajam aukcionui, pakartotinas aukcionas vyks 2014 m. lapkričio 17 d.

Aukciono dalyvio mokestis – 10 Lt. Dalyvio mokestis arba suma už įsigytą turtą (per tris darbo dienas) sumokama pavedimu į Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos atsiskaitomąją sąskaitą (įm.k. 290893610) LT444010044700000051 AB DNB NORD banke.

Gimnazijos direktorė Audronė Šverienė.


RINKIMAI  Į  LMP 

       Spalio 13-23 dienomis mūsų gimnazijoje vyko rinkimai Lietuvos Mokinių parlamentą, o kartu rinkome ir mokinių prezidentą. Gimnazinių klasių mokiniai kandidatais iškėlė šiuos aktyviausius savo draugus:
1. Gintarė  Vyšniauskaitė – 1a gimn. kl.

2. Julius  Jonkus – 1b gimn. kl.

3. Šarūnas  Petrauskas - 2a gimn. kl.
4. Odeta  Baguckytė – 2b gimn. kl.

5.  Raminta  Ereminaitė - 3b gimn. kl.

Trečiadienį kandidatai pasakė savo prisistatymo kalbas, kuriose jie išdėstė savo būsimos veiklos planus bei išsakė savo požiūrį į kai kurias gimnazijos gyvenimo sritis. Ketvirtadienį (spalio 23d.) nuo pat ryto jau vyko rinkimai, tad 12.00val. jau skaičiavome rezultatus.

SVEIKINAME

       Julių Jonkų (1b gimn. kl.), kuris balsų dauguma nugalėjo konkurentus ir tapo gimnazijos mokinių prezidentu bei kandidatu į rajono LMP rinkimus. Linkime jam sėkmės rajoniniame rinkimų  ture, o mūsų gimnazijoje nepamiršti savo pažadų ir ryžtingai siekti užsibrėžtų tikslų.

                                                                                      Rinkimų komisija                                                   


 

Mūsų gimnazija dalyvavo respublikinėje apžiūroje-konkurse skirtame geriausiai savo edukacines erdves tvarkančiai mokyklai 2014 metais išrinkti. Apžiūrą – konkursą inicijavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkurso tikslas buvo aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę.
     Nacionalinė komisija  įvertino geriausiai tvarkomas mokyklų edukacines erdves ir išrinko nugalėtojus – tarp 10 pripažintų geriausiai besitvarkančių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų ir mūsų gimnazija. 2014 m. spalio mėn.17 d. įvyko baigiamoji tarptautinė konferencija “Žaliosios edukacinės erdvės ir ugdymo procesas: gerosios patirties sklaida“ ,  kurios  baigiamasis akcentas buvo  2014 m. geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių apžiūros-konkurso nugalėtojų apdovanojimas.

 


 

Jus sveikina techninis personalas ir bibliotekos darbuotojos


 
 Gerasis skaitymo virusas

Šilutės rajono Švėkšnos „Saulės“ gimnazija mus pakvietė dalyvauti jų vykdomame skaitymo projekte „Gerasis skaitymo virusas“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Konkursas prasidėjo nuo rugsėjo 15d. ir tęsis iki sausio 15 d. Projekto metu vyksta konkursas-loterija. Loterijos metu 1–11 klasių mokiniai perskaitę knygą, užpildo sukurtą loterijos bilietą, kuriame užrašo savo vardą, pavardę, klasę, skaitytos knygos autorių, knygos pavadinimą, datą. Kitoje loterijos lapelio pusėje gali parašyti kas knygoje patiko ar nepatiko, kodėl ją verta perskaityti kitiems, ar išrenka iš knygos ir užrašo labiausiai patikusią frazę. Loterijos bilietą įmeta į skaitymo loterijai skirtą dėžę, kuri yra gimnazijos bibliotekoje.

Pasibaigus loterijai burtų keliu bus atrenkami laimėtojai, taip pat neliks nepastebėti daugiausiai knygų perskaitę moksleiviai.

Daugiausiai knygų perskaičiusios mokyklos, o jų  konkurse-loterijoje dalyvauja 7, laukia prizai ir siurprizai.

Kviečiame aktyviai įsijungti į konkursą-loterija ir laimėti!

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė ­­

Skaitymo loterijos nuostatus rasite


Dinozauro beieškant...

     Rugsėjo 27-28 dienomis trys mūsų gimnazijos moksleiviai: Valdas Viluckis, Kristijonas Charčiūnas ir Dovydas Pladas, kartu su geografijos mokytoju Virgilijumi Pajarsku, dalyvavo Ventos regioninio parko direkcijos organizuotoje dviejų dienų ekspedicijoje Šaltiškių molio karjere, kuris žymus Juros geologinio periodo fosilijomis. Visi žinome, kad tuo laikotarpiu, Žemėje buvo labai paplitę dinozaurai. Deja per visą dinozaurų paieškų istoriją – jų rasti niekam nepavykdavo. 2010 metais ten vykusiai tarptautinei mokslininkų ekspedicijai nusišypsojo sėkmė. Buvo rasta pirmosios mezozojaus laikų fosilijos Baltijos regione: du žandikaulio fragmentai ir trys dantys. Mezozojaus eros gyvūnų fosilijos labai retas reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir visame Rytų Baltijos regione (Latvijoje, Estijoje, Rusijos Kaliningrado srityje).

     Mosėdiškiai, kurie šios vasaros pradžioje buvo išvažiavę didelėmis pajėgomis, net 20 žmonių, tą kartą grįžo tuščiomis, nes sutrukdė nepalankūs birželio orai. Tačiau kantrybė ir užsispyrimas buvo apvainikuotas sėkme. Šį kartą mes iš Šaltiškių grįžome su visų laikų didžiausiu laimikiu! Rasta net 12 priešistorinių stuburinių dantų! Toks gausus radinys yra visų laikų absoliutus Baltijos šalių rekordas! Be to rasti dantys pagal pirminę apžiūrą gali priklausyti ne vienos rūšies individams. Todėl radinys dar keliaus ilgą kelionę, gal būt net į Krokuvos universitetą (Lenkija), kur bus ištirtas. Kas gali žinoti, gal mūsų rasti dantys priklauso nežinomos rūšies gyvūnui...

     Todėl sveikinu savo komandą sudalyvavus istoriniame atradime ir galų gale pasiekus išsvajotą tikslą – radus dinozaurą, bei įprasminus ilgametes „Jaunųjų paleontologų“ būrelio pastangas. Manome, kad šis mūsų atradimas dabar tikrai išgarsins Mosėdžio gimnaziją ir fantastiškai nuostabius jos moksleivius.

       Geografijos mokytojas metodininkas   Virgilijus Pajarskas

      Nuotraukos: technologijų mokytojas metodininkas Linas Šverys
Konstitucijos egzaminas 

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos organizuojamame Konstitucijos egzamine kasmet dalyvauja apie 30 000 piliečių. Rugsėjo 30 d. 9 val per specialiąją Konstitucijos egzamino pamoką, paskatinti istorijos mokytojos Eugenijos Macevičienės, mūsų gimnazijos 1 gimn. ir 4 gimn. klasių moksleiviai pasiryžo išbandyti savo žinias Konstitucijos egzamino I etape. Nugalėję moksleiviai  dalyvaus II egzamino etape.

Bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė
 Rugsėjo 26 d., Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko kraštotyrinio-kūrybinio konkurso „Šeimos istorija – mano istorija“ baigiamoji šventė.  

5–8 klasių grupėje  III vietos nugalėtoja tapo Skuodo r. Mosėdžio gimnazijos 8b klasės mokinė Renata Ereminaitė. Jos kraštotyrinis-kūrybinis darbas - „ Bočių langą pravėrus, Butkų giminės medis“ .

Iš viso šiame konkurse dalyvavo 58 mokiniai (5–8 klasių – 46 mokiniai, 9–12 klasių – 12 mokinių) ir 30 mokytojų. Mokinių darbus vertino VšĮ „Istorinių ir genealoginių tyrimų institutas“ istorikės genealogės Kornelija Gureckaitė ir Agata Zarunskaitė.  Baigiamosios šventės metu jos skaitė paskaitą „Šeimos istorija: tyrinėjimai ir šaltiniai“. Konkurso dalyviai taip pat lankėsi LDK Valdovų rūmuose, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Susipažinkite – Valdovų rūmai“. 

Istorijos vyr. mokytoja  L. SėlenienėAtidaryta aktyvioji klasė

             Rugsėjo 3d. mūsų gimnazijoje  matematikos mokytojos I. Kaniavienės kabinete atidaryta ,,Aktyvioji klasė“. Tai nacionalinis projektas ,,Aktyviosios klasės sprendimas geresniam mokymui(si): skaitmeninis turinys, formuojamojo vertinimo metodika ir technologijos“, kurį vykdo ,,Alma litera“ įmonių grupę atstovaujanti leidykla ,,Šviesa“ ir UAB ,,Alma litera sprendimai“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centru ir kitais partneriais. Projekto esmė – susieti interaktyviąsias mokymo technologijas su mokomuoju turiniu ir jas pritaikyti šiuolaikiniame ugdymo procese. Šiuo projektu gimnazijai suteiktas priemonių ir paslaugų komplektas:
     1.    interaktyvios priemonės (interaktyvioji sistema ,,Pro Mount“, apklausos sistemos ,,ActivExpression“ 32 pulteliai, grafinė planšetė ,,ActivSlate“, dokumentų kamera ,,ActivView“);
     2.    skaitmeninis turinys aktyvios klasės mokytojams;
     3.    mokymai mokytojams ir mokytojo darbo aplinka ,,e.Šviesa“;
     4.    virtuali erdvė mokytojams;
     5.    išsamios metodinės ir technologinės konsultacijos.
              Atidarymo proga  gimnazijoje svečiavosi Skuodo r. savivaldybės meras S.Vainoras, Švietimo skyriaus vyr. specialistė A. Jasienė ir rajono tarybos nariai: B. Laureckienė, E. Razgus, B. Anužis bei korespondentė L. Sendrauskienė. Susipažinti su kabinetu buvo pakviestos ir gimnazistų mamos, kartu atstovaujančios ir Mosėdžio verslininkus: R. Charčiūnienė  (UAB,,Termotekstile“) ir J. Kabalinienė  (UAB ,,Mittet“). Susirinkusiems gimnazijos direktorė pristatė šį projektą, o projekto atstovės L.Sergejevienė ir R.Kučinskienė atskleidė šio  projekto privalumus ir pademonstravo jo praktines galimybes. Ramiai išklausę projekto pristatymą renginio dalyviai ypač aktyviai sujudo, kai mokytojos I. Kaniavienė ir V. Gailienė pasiūlė jiems pabūti mokiniais ir naudojantis pulteliais atlikti praktines užduotis. Tokia dalyvių reakcija leidžia tikėtis, kad šių interaktyvių priemonių naudojimas pamokose padarys patrauklesniu ugdymo procesą ir mokiniams. Gimnazijos bendruomenė dėkoja Skuodo rajono savivaldybei už paramą ,,Aktyviosios klasės“ priemonių įsigijimui.
                                                                                    Direktorės pavaduotoja
                                                                                                   ugdymui V.Jonkuvienė

Nuotraukas rasite


Rugsėjo 1-osios šventė

         Saulėtą rugsėjo 1-osios rytą iš Mosėdžio gimnazijos kiemo  nusidriekė šventinė eisena į parapijos bažnyčią. Šv. Mišiose, kurias laikė parapijos klebonas J.Vaičius, buvo meldžiamasi už mokinus, jų tėvelius ir mokytojus. Po pamaldų visi sugrįžo į gimnazijos kiemą, kur vyko Mokslo ir žinių dienos šventė.
         Mokslo metų pradžios šventę pradėjo gimnazijos direktorė, pakviesdama visus sugiedoti Tautišką giesmę. Šventės metu prisistatė pirmokai, penktokai ir 1-os klasės gimnazistai, o po to visus nuotaikingai pasveikino abiturientai. Gimnazijos bendruomenę sveikino šventėje dalyvavę svečiai - Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius B. Stasiulis ir Mosėdžio miestelio bendruomenės pirmininkė J. Laureckienė. Šventės pabaigoje abiturientai nuvedė į klasę pirmokėlius, o visi likusieji mokiniai išsiskirstė į kabinetus, kur vyko klasės valandėlės su auklėtojais. Dėkojame mokiniams ir mokytojams, padėjusiems surengti šią šventę.

                                                                                                         Pavaduotoja ugdymui
                                                                                                               V. Jonkuvienė

Nuotraukas rasite

Susitiko 26-oji laida

         Š.m. rugpjūčio 23d. mūsų gimnazijoje svečiavosi 26-oji abiturientų laida. Tądien ant mokyklos  laiptų nuotraukai sustojo 11c klasė, kuri baigė Mosėdžio vidurinę mokyklą prieš 35-erius metus. Susitikti su mokiniais atvyko ir buvusi klasės auklėtoja – ŠMM viceministrė Genoveita Krasauskienė. Svečius pasitiko ir, vedžiodama po mokyklą,  jos pokyčius pristatė gimnazijos direktorė Audronė Šverienė. Visi džiaugėsi susitikę, tad įspūdžių netrūko.  Netikėtai skambutis mokinius ir auklėtoją pakvietė į buvusią klasę, kur vyko (kaip sakė auklėtoja) gyvenimo išminties pamoka. Po to visi kartu pasodino 11c klasės ąžuoliuką, kurį visi susitarė lankyti.
                                                                                 26 laidos abiturientė Virgina Jonkuvienė

Susitikimo nuotraukas rasite


61-OS LAIDOS  IŠLEISTUVĖS

Prieš  žmogų –  laiptai, vedantys tolyn,
Prieš žmogų -  laiptai - begaliniai begaliniai.
Ir atsistoja pirmąkart žmogus,
Ant  pirmo laipto, vos tiktai užgimęs......

2002 metų rugsėjo pirma mažiesiems  pirmokėliams,  61 laidos abiturientams,  buvo įspūdinga. 2014 metų liepos 14-ta tapo lemtinga. Tą  vakarą  Mosėdžio šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje  42 abiturientams  Mosėdžio gimnazijos direktorė A. Šverienė ir pavaduotoja ugdymui  D. Šiaulienė  įteikė brandos atestatus.  Paminėta, kad Vidui Petrauskui ir Žygimantui Ložiui ( 4b gimn kl.) įteikti  brandos atestatai su pagyrimu ( vieninteliai Skuodo rajone).   Įteikimo ceremonijoje  būsimi pirmokai  Amelija ir Augustas įnešė brandos atestatus. Saksofono garsais širdį virpino  Petrauskas. ir Jonkus, į vaikystę nuskraidino buvusios Mosėdžio gimnazistės Šikšniutė ir Petrauskaitė  su  3 gimn. klasės solistais ir muzikantais.  Palaiminimui suteikė solidumo nuostabi giesmė, kurią atliko Mosėdžio moterų vokalinis  ansamblis „Volungėlės". Gražiais posmais renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja Laima Kaupienė, auklėtojų kalbose nuskambėję palinkėjimai tapti draugais lyg ir patvirtino, kad  gimnazijos durys užsiveria. Lieka gražūs prisiminimai: Paskutinio skambučio proga Mosėdžio gimnazijos istorijoje pirmą kartą suteikta garbė penkiems abiturientams pasirašyti  abiturientų garbės knygoje: aktyviam  gimnazijos prezidentui Gabrieliui Jasui (4b gimn. kl.), puikiai ir labai gerai besimokantiems   Vidui Petrauskui,  Žygimantui Ložiui, Viktorijai Bakstytei ( 4b gimn. kl.), Inetai Prialgauskaitei (4a gimn. kl.) ir trumpi atsitiktiniai susitikimai.  Gimnazistų rankose  brandos atestatai, šypsenos veiduose ir  artimųjų sveikinimai.  

Prieš žmogų –  laiptai, vedantys tolyn,
Prieš žmogų -  laiptai - begaliniai begaliniai.
Jis būtinai užkops į riogsantį kalnyną,
Išvys, ko dar tikrai nežino......


                                                                                             
Buvusi 4b gimn. kl auklėtoja Lina Sėlenienė
MOKYKLŲ TOBULINIMO CENTRAS
KONKURSAS “BENDRUOMENIŠKAIUSIAS MŪSŲ MOKYKLOS RENGINYS/PROJEKTAS/AKCIJA“

Mūsų gimnazija pristatė du darbus šiam konkursui : tai –

  • pilietiškumo akciją „Būti Žmogumi“  
  • projektą "Mosėdžio gimnazija kviečia bendradarbiauti".

Kviečiame visus aktyviai palaikyti mūsų darbus ir  balsuoti spaudžiant "Like" susiradus akcijos ir projekto  fotografijas šioje Mokyklų tobulinimo centro feisbuko paskyroje: https://www.facebook.com/pages/Mokyklų-tobulinimo-centras/196097573820281?fref=ts.
Visi, kas mylime ir gerbiame mūsų gimnaziją,  jos puikius darbus, parodykime , kad esame vieningi ir – BALSUOKIME palaikydami konkursantus.
 Jūsų palaikymo mums labai reikia.

  Lina Klovienė, Lina Sėlenienė

NUSKAMBĖJO PASKUTINIS SKAMBUTIS

     Praėjusį ketvirtadienį mūsų gimnazijoje abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Tai – išties neeilinė diena, kai dvyliktokų jausmuose pynėsi liūdesys ir džiaugsmas, nerimas ir nekantrumas. Vienaip ar kitaip ši graži šventė palietė visus – vieni su džiaugsmu ir nuostaba žiūrėjo, kaip abiturientai originaliai atvežė savo auklėtojus į mokyklą, kiti liūdėjo, kai atėjo laikas 61-ajai laidai paskutinį kartą mūsų gimnazijos aktų salėje tarti žodį.
     Pirmiausia dvyliktokus eilėraščiais ir daina pasveikino pirmokai. Jie subtilia gėlių paukštukų puokšte pradžiugino abiturienų auklėtojus L. Sėlenienę ir P. Pušinską. Direktorė A. Šverienė  savo kalboje pasakė, jog tai buvo  laida, kuri nuolat stebindavo...  Šiemet pirmą kartą paskutinio skambučio šventėje gimė nauja ceremonija – geriausių abiturientų įrašymas į Garbės abiturientų knygą. Šioje knygoje pakviesti pasirašyti penki dvyliktokai: gimnazijos prezidentas Gabrielius Jasas, Viktorija Bakstytė, Ineta Prialgauskaitė , Žygimantas Ložys  ir Vidas Petrauskas.
     Dvyliktokai sulaukė dar daug kitų sveikinimų:  sveikinimo žodžius tarė  jų auklėtojai, tėvų atstovė D. Jakubauskienė,  biblioteka juos pasveikino šokėjų pasirodymu, tautinių šokių būrelio vadovė Z. Šlečkuvienė šokėjams padovanojo po rožės žiedą, folklorinio kolektyvo  vadovė V. Pajarskienė su keturiolika abiturientų, kurie lankė jos būrelį, užtraukė nuotaikingą liaudies dainą apie arklį.   3-iokai gimnazistai parodė meninę kompoziciją ir atliko keletą dainų.
      Šventės pabaigoje dvyliktokai tarė padėkos žodį mokytojams, tėveliams ir visiems tiems, kurie palaikė juos bei padėjo jiems per visus dvylika mokslo metų. Be to, abiturientai dar parodė įdomų, linksmą ir labai kūrybišką  filmuką. Tai buvo jų testamentas ateinančiai 62-jai laidai. Laiko ratas sukasi...

                                                                      Silvija Stončiutė, 3 b gimn. klasė2014 metų paskutinio skambučio nuotraukas rasite


2014 m. gegužės 23 d. Skuodo miesto centriniame stadione vyko Skuodo rajono moksleivių, gimusių 1999 ir jaunesnių, Futbolo 7x7 varžybos. Varžybose dalvavo net 8 rajono komandos, kuriose Mosėdžio gimnazijos komanda užėmė garbingą antrą vietą!

SVEIKINAME II-osios VIETOS NUGALĖTOJUS!!!

1. Kristijonas Charčiūnas

2. Donatas Ereminas

3. Karolis Rutė

4. Mantas Šakalys

5. Tomas Viluckis

6. Simonas Petrošius

7. Sigitas Kabalinas

8. Valdas Žvinklys

9. Linas Baguckis

10. Lukas Baguckis.

Mokytojas Giedrius Kova.

2014 m. gegužės 27d. Skuodo miesto centriniame stadione vyko Skuodo rajono moksleivių (amžius neribotas) Futbolo 7x7 varžybos.

Mosėdžio gimnazijos futbolininkai užėmė II – ąją vietą!!!


Antrosios vietos laimėtojai:

1.       Valdas Narbutas

2.       Vidas Petrauskas

3.       Deividas Kuprys

4.       Jokūbas Pajarskas

5.       Šarūnas Deimontas

6.       Erikas Viskontas

7.       Aloyzas Stonkus

8.       Vilius Kubilas

9.       Viktoras Melnikovas

10.   Mindaugas Sėlenis

11.   Gabrielius Jasas

Mokytojas Giedrius Kova.


Mama, mamyte…

Kai  žemę palietė pavasario glamonės, žmonės plačiau šypsosi ir mielai dalinasi jausmais. Turbūt kiekvienam iš mūsų pavasario žaluma, saulės spinduliai sušildo iš žiemos sustirusias  širdis.  Į mūsų gimnaziją šis metų laikas atėjo primindamas, jog švenčiama  diena, skirta pačiam brangiausiam žmogui – Mamai, kuri suka amžinąjį gyvybės ratą. ( Scenoje rato  karpinys su žodžiais ,,Mama, mamyte.“) Norėdami atverti savo širdį ir meilę joms, mūsų gimnazijos mokiniai (aišku, padėjo ir mokytojai) ilgai ir uoliai ruošėsi šventei.
       Koridoriuje, kuris veda į aktų salę, buvo iškabinti kiekvienos klasės plakatai, kuriuose galėjai pamatyti šeimos nuotraukos. Vaikai vartė albumus ir išrinko gražiausias šeimos akimirkas. Pasižvalgyti po nuotraukų galeriją įdomu  buvo ne tik mamoms.  Ne mažiau smalsu  ir mums, mokiniams, pamatyti bendraklasių vaikystės nuotraukas, jų artimuosius ir daugiau sužinoti apie draugų šeimas.
       Dar viena graži dovana mylimosioms mamos – mokinių koncertas „Dainuoju su MAMA, dainuoju TAU, MAMA!“ . Šventiniame koncerte vaikai savo mamas džiugino ne tik dainomis, bet iš šokiais bei eilėmis. Šiais metais, norėdami paįvairinti šventę, mes kvietėme dainuoti ir mamytes, tėvelius, brolius, sesutes. Kadangi ši idėja į mūsų gimnaziją atėjo tik šiemet, tėveliai pasirodyti neišdrįso ar negalėjo. Tačiau Gretos sesė ir Lauryno brolis  visgi panoro užlipti į sceną. Savo nuoširdumu ir gražiais balsais visus užbūrė Greta su savo sese Agne. Didelių ovacijų sulaukė gimnazistas Laurynas dainavęs dainą mamai su savo broliu Ovidijumi, kuris, turbūt niekam ne paslaptis, dalyvavo X – faktoriuje. Daugelio mamų akyse pasirodė ašaros, kai trečiokės gimnazistės uždainavo „Aš jau užaugau, miela Mama“ . Tačiau tuoj pat po jausmingos dainos mamas džiugino nuotaikingi pramoginiai bei lietuvių liaudies šokiai. Vienas iš įsimintiniausių, tai jausmingas „Latino“ gimnazistų šokis poromis. Plastiški, sinchroniškai atliekami judesiai paliko įspūdį žiūrovams. Kitas smagus pasirodymas -  lietuvių liaudies šokis „Virvelė, virvytė, virvogalis“, kurį labai originaliai pašoko mūsų gimnazijos vaikinai. Ir buvo dar ne vienas numeris – eilės skambėjo, chorai dainavo. Viskas joms, mamos.
    Antroje koncerto dalyje dainavo užsienio kalbų dainų konkurso dalyviai. Į sceną įnešama geltonplaukė garbanė lėlė (Dominyka).  Įspūdinga! Ir ketvirtokė Ugnė uždainuoja apie savo šokančią lėlę. Dominyka ne tik išore, bet ir judesiais atrodė tikrų tikriausia lėlė. Ir nemokančiam rusų kalbos nekilo klausimas, apie ką šeštokių Emilijos, Saulės, Lauros daina „Прогноз погоды“ . Plakatai, kuriuose pavaizduota saulė, snaigės, lietus, mergaitės rankose keitė vienas kitą. Paprasta, bet kaip žavu . Išskirtinai jausmingas Deimantės ( 1gimn. kl.) pasirodymas. Ji padainavo dainą ,,Знаешь ли ты“. Manau,  daug meistriškumo iš trečiokų gimnazistų pareikalavo kūrinys „Mamma Mia“. Buvo grojama gyvai su instrumentais. Paslaptimi ir mistika apgaubta šeštokų daina „Wide Awake“ Amžina tema tarp gėrio ir blogio. Blogis nugalėtas: juodieji apsiaustai nukrito, mažos mergaitės ( Amelijos) juodas balionas susprogdintas. Kaip ir visuomet, pamalonino antros gimnazinės klasės mergaičių balsai. Tikrai sudėtinga gimnazisčių  daina „Dance With Somebody“. Šeštokės Laura ir Goda dainavo vokiškai. Vaikai sveikino mamas ne tik dainomis, bet ir kiekvienas savo mamai įteikė kvietimą ,,Nedelsk dėl savęs ir dėl tų, kurie Tave myli“
       Koncertą užbaigė visi šventės dalyviai dainuodami dainą „ Aš širdyje labai myliu savo mamą“ . Šią gerai žinomą dainą galėjo dainuoti savo mamoms visi visi, nuo pačių mažiausių pradinukų iki tų, kurie jau baigė mokyklą. Jaučiu – virpėjo mamų širdys...
P.S. Už šitą didžiulį koncertą būtina padėkoti kūrybingoms, darbščioms mokytojoms: L. Česnauskienei, M. Donėlienei, Editai Petrauskienei, Elenai Petrauskienei, J. Petrauskienei, A. Gadeikienei, V. Pajarskienei, L. Klovienei, M. Andriekutei, A. Andrijauskienei, Z. Šlečkuvienei, D. Budrienei, direktorės pavaduotojai V, Jonkuvienei, organizavusiai koncertą.
                                                                  Viktorija Simonavičiūtė, 3b gimn. klasė


Sveikiname Mosėdžio gimnazijos sportininkus!

2014-05-06 vyko Skuodo rajono moksleivių Lengvosios atletikos, keturkovės varžybos, kuriose mūsų mokyklos berniukų komanda pasirodė puikiai, užėmusi I -ąją vietą komandinėse varžybose.


I – os vietos laimėtojai: Rytis Kelneris, Karolis Macevičius, Justinas Sendrauskas, Vilius Mikalauskis, Tomas Stanius, Dovydas Macevičius.
Asmeninėje įskaitoje Mosėdžio gimnazijos mokiniai užėmė visas tris prizines vietas.

I vieta – Vilius Mikalauskis.
II vieta – Karolis Macevičius.
III vieta – Tomas Stanius.
Mokytojai: Sigitas Matulevičius, Giedrius Kova

Sveikiname ir didžiuojamės Jūsų pasiektais rezultatais !!!


Balandžio 29d. mūsų gimnazijos 6b klasės mokiniai Dapkus Gintaras, Rubavičiūtė Renata, Lukas Baguckis, (mokinius ruošė geografijos mokytojas Virgilijus Pajarskas) dalyvavo  Kartenoje   vykusioje Žemaitijos regiono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pažinti, ištirti, išsaugoti“. Tai tik pirmieji „Jaunųjų mokslininkų“ žingsniai, bet tikimės ne paskutiniai, nes šie mokiniai pakviesti gegužės 20 dieną  į Salantų gimnaziją dalyvauti ten vyksiančioje moksleivių mokslinių darbų konferenciją. Linkime jiems sėkmės!


Mokytojas    V. Pajarskas


Sveikiname


2a gimn. klasės mokinę  INDRĘ BERNOTAITĘ  rajoniniame piešinių ir plakatų konkurse „BŪKIME SAUGŪS – 2014“ 12-18 amžiaus grupėje užėmusią  I vietą.

 

INDRĖ BERNOTAITĖ 17m.,

„MYLĖKIME GAMTĄ“

dailės mok. J.Petrauskienė


Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, bibliotekoje organizuojami įvairūs renginukai moksleiviams.

Daugiau informacijos rasite


Sveikiname


Balandžio 24 d. mūsų gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes kelyje“ jaunųjų automobilių vairuotojų varžybos, kurių teisėjais buvo Skuodo rajono policijos komisariato Viešosios policijos pareigūnai.

I vietą iškovojo Mosėdžio gimnazijos komanda:

1.    Aurelija Gerlikaitė;

2.    Daiva Žvinklytė;

3.    Žygimantas Ložys;

4.    Arlandas Padleckis.

Vadovas – Stanislovas Piečius.

Asmeninėje įskaitoje nugalėtoju tapo Mosėdžio gimnazijos komandos dalyvis Ž. Ložys.

O  balandžio 30d. Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje Jurbarko rajone įvyko finalinės respublikinės varžybos. Jose Mosėdžio gimnazijos komanda užėmė 4 vietą.

2% GPM parama
Nuoširdžiai dėkojame už paramą mokyklai, kurią Jūs suteikiate skirdami 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumos. Kviečiame ir šiemet mokyklos bendruomenės narius, t.y., mokinių tėvelius, mokyklos darbuotojus bei visus prijaučiančius mums asmenis, pasinaudoti proga ir paremti mūsų mokyklą. Skirdami paramą padidinsite savo vaikų galimybes gauti kokybiškesnį ugdymą, didesnes saviraiškos galimybes bei jaukesnę ugdymosi aplinką.
2013 metais gautos paramos panaudojimas:

Eil Nr. Priemonė Suma
1. Multimedia tikybos kabinetui 1500 Lt
2.  Knygutės apie Mosėdžio gimnazijos mokinių ir mokytojų projektus ir veiklas leidybai  853 Lt
 3.  Mokinių apdovanojimams, renginių organizavimui.  550 Lt

2014 m. sukauptas lėšas  planuojame skirti mokyklos erdvių atnaujinimui: roletams, sėdmaišiams, gimnastikos sienelėms, grožinei literatūrai, stalo futbolo stalui įsigyti.
Pagarbiai, gimnazijos direktorė  Audronė Šverienė


 

Regioninė praktinė-kūrybinė konferencija
 „Kristijono Donelaičio idėjos šiandien“
         
Balandžio 11d. mūsų gimnazijoje buvo surengta regioninė praktinė – kūrybinė konferencija ,,Kristijono Donelaičio idėjos šiandien“, skirta poeto 300-ųjų gimimo metinių paminėjimui. Šią konferenciją Žemaitijos regionui inicijavo LR Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė  Pitrėnienė. Minėto komiteto biuro pirmininkas, Socialinių mokslų daktaras  Kęstutis Kaminskas rūpinosi konferencijos moksline dalimi ir pakvietė pranešėjus, kurių sulaukėme iš Vilniaus ir iš Klaipėdos. Pranešimus skaitė: Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus vedėja daktarė Daiva Narbutienė (,,Kristijonas Donelaitis ir grožinė lietuvių literatūra"), Klaipėdos universiteto  Menotyros mokslų daktaras Petras Bielskis (,,K.Donelaičio kūrybos teatralumas”), poetas, vertėjas Sergejus Isajevas (,,Tikriniai vardai ir geografinių vietovių pavadinimai K. Donelaičio poemoje „Metai”, pasakėčiose ir laiškuose”). Sulaukėme viešnių net iš Karaliaučiaus I. Kanto universiteto. Studentės Tatjana Poliak ir Anastasia Parasyuk (šiuo metu Seimo Švietimo komiteto praktikantės) savo pranešimu pristatė, kaip K.Donelaičio 300-tosios gimimo metinės pažymimos Karaliaučiuje.
       Džiaugiamės, kad mūsų konferencijoje dalyvavo kaimyninių Žemaitijos rajonų gimnazijos: Akmenės r. Ramučių gimnazija, Kretingos r. Salantų gimnazija, Mažeikių M. Račkausko gimnazija, Šilalės r. Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazija, Šilutės r. Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazija bei Skuodo r. didžiosios mokyklos - Skuodo Pr. Žadeikio gimnazija, Skuodo r. Ylakių gimnazija, Skuodo r. Barstyčių vidurinė mokykla. Šių mokyklų gimnazistai dar iki konferencijos pradžios dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse pagal atskirus metų laikus, kurioms vadovavo mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos (1gr.- ,,Mokomės iš gamtos“ – lietuvių k. mokytoja metodininkė R.Staškuvienė; 2gr.-,,Pamokymai ir pabarimai būrams ir mums visiems“- lietuvių k. vyresnioji mokytoja L.Kaupienė; 3 gr.-,,Būrų kasdienybė ir šventės “– lietuvių k. vyresnioji mokytoja V.Šopagaitė; 4 gr.-,,Pasaulio tvarkos ilgesys“- lietuvių k. mokytoja metodininkė E.Petrauskienė). O savo bendrą kūrybinį darbą  gimnazistai su mokytojomis pristatė konferencijos metu. Pertraukos metu buvo pristatyta mūsų gimnazijos mokinių piešinių paroda, skirta K.Donelaičiui (mokyt. J.Petrauskienė).
        Konferencijos pabaigoje netrūko padėkų ir dovanų. Dalyvavę gimnazistai buvo apdovanoti gimnazijos padėkos raštais, o jų mokytojai poeto jubiliejui skirtais medaliais (mokyt. V. Pajarskas). Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas R. Kasparas ir  vyriausioji specialistė A. Jasienė įteikė visiems prie konferencijos darbo prisidėjusiems lituanistams padėkos raštus, o mokyklas apdovanojo knygomis. Esame dėkingi , kad ypač daug knygų ir mokytojams asmeniškai, ir mokykloms padovanojo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.
         Baigus konferencijos darbą visi buvo pakviesti į gimnazijos kiemą. Čia buvo pasodintas K. Donelaičio jubiliejui skirtas ąžuoliukas (padovanojo mokyt. P. Pušinskas). Ilgai netrukę į poeto medelio šakas nutūpė balti paukščiai iš mokinių kūrybinių dirbtuvių. Buvo sumanyta, kad žinią apie Mosėdžio gimnazijoje įvykusią konferenciją verta paskleisti  plačiau. Tad iš gimnazijos direktorės ir svečių  rankų pakilo balandžiai, nešdami šią žinią į Vilnių, Klaipėdą, Karaliaučių ir kt. O kad ši žinia pasklido ir rajone, ir Lietuvoje, dėkojame rajono dienraščiui ,,Mūsų žodis“ ir Lietuvos televizijai.
                                                     Konferencijos moderatorė – pavaduotoja V. Jonkuvienė


SVEIKINAME UŽSIENIO KALBŲ DAINŲ KONKURSO
 „UŽSIENIO KALBOS ATVERIA DURIS Į PASAULĮ“
 
  NUGALĖTOJUS
 
III vietos nugalėtojas dainų anglų kalba 1–4 klasių grupėje Ugnę Petrauskaitę (4 kl.) ir
Dominyką Petrauskaitę (1kl.) atlikusias Shelby Flint  dainą „Little Dancing Doll“ ir jų mokytoją  Editą Petrauskienę.

III vietos nugalėtojas
dainų vokiečių kalba 5–8 klasių grupėje Laurą Hoffmann (6b kl.) ir
Godą Domarkaitę (6b kl.) atlikusias Silbermond dainą „Irgendwas bleibt“  ir jų mokytojas Vitą Pajarskienę, Anželiką Andrijauskienę ir Liną Klovienę.

II vietos nugalėtojas dainų rusų kalba 5-8 klasių grupėje Emiliją Jonikaitę (6a kl.) ir Indrę Gurauskaitę (6b kl.) atlikusias Дискотека Авария и Кристина Орбакайте dainą „Прогноз погоды“  ir jų mokytojas Vitą Pajarskienę ir Liną Klovienę.

I vietos nugalėtoją dainų rusų kalba 9-12 klasių grupėje Deimantę Uznytę (1a gimn.kl.) atlikusią  МакSим dainą „Знаешь ли ты“ ir jos mokytojas Vitą Pajarskienę ir Liną Klovienę.

I vietos nugalėtojus dainų anglų kalba 9-12 klasių grupėje Jurgitą Baguckytę (3b gimn.kl.),
Gretą Pučkoriūtę (3a gimn.kl.), Karoliną Charčiūnaitę (3a gimn.kl.), Lauryną Petrauską (3b gimn.kl.), Jokūbą Pajarską (3a gimn.kl.) ir Vidą Petrauską (4b gimn.kl.) atlikusius Black Rocks dainą „Mamma Mia“ ir jų mokytoją Aliną Gadeikienę.
 
DĖKOJAME
  •   puikiai pasirodžiusiems labai sunkioje konkursinėje kovoje angliškų dainų 5-8 klasių grupėje  Gretai Ažondenytei (6b kl.), Inesai Gadeikytei (6b kl.), Sigitui Kabalinui (6b kl.), Linui Baguckiui (6b kl.) ir Amelijai Klovaitei (priešmokyklinė kl.) atlikusiems Katy Perry dainą „Wide Awake“  ir jų mokytojoms Vitai Pajarskienei ir Linai Klovienei.
  •    spalvingai, nuotaikingai ir labai šauniai pasirodžiusioms labai sunkioje konkursinėje kovoje angliškų dainų 9-12 klasių grupėje 2a gimnazinės klasės merginoms Ivetai Dėkontaitei, Cecilijai Savickaitei, Monikai Jakučinskaitei, Redai Vaškytei, Laurintai Žeimytei, Margaritai Endriuškaitei, Indrei Bernotaitei atlikusioms Whitney Houston dainą  „Dance With Somebody“ “ ir jų mokytojoms Alinai Gadeikienei ir Monikai Andriekutei.
JŪS VISI GARBINGAI ATSTOVAVOTE MŪSŲ MOSĖDŽIO GIMNAZIJĄ

 

Nuotraukas rasite 


Sveikiname
Rytį  Gliožerį  (6b kl.), užėmusį  I vietą, 
Beną  Jonkų  (6b  kl.)  ir  Dovydą Pladą (8b kl.), užėmusius  III vietas   matematikos olimpiados   rajono etape.  Jų mokytoja  Irena Kaniavienė.  

Draugystės diena

   Linksmuolių klubas ir dainos teatro studija kovo 27 dieną visus pakvietė į smagią draugystės dieną. Linksmosios pertraukos prasidėjo išmintingais žodžiais ir posakiais apie draugystę. Pradinių klasių mokinukus senoji animacija ir katinas Leopoldas kvietė  gyventi draugiškai. Labai linksmai prabėgo draugystės pamokėlė su žaidimais ir pokalbiais apie tai, kaip nereikia elgtis.„Bičiulių“ klubo trumpas spektakliukas parodė, kaip kartais negražiai elgiamės ir skaudiname vieni kitus. Pamokėlę vedė pati šauniausia auklė pasaulyje Merė Popins (Pamelos Trevers knygos „Merė Popins“ herojė). Ji visus pakvietė pasidžiaugti draugiškiausiais vaikais. Buvo labai gaila, kad Karlsonas ant stogo peršalo, susirgo ir atvykti negalėjo. Su geriausiais linkėjimais jis atsiuntė savo mėgstamiausios uogienės stiklainiuką ir saldainių kiekvienam.
   Draugiškiausiais buvo pasidžiaugta ir vyresniųjų klasių grupėje. Mokytojai taip pat rinko draugiškiausius savo kolegas. Skambėjo dainos teatro studijos narių, vokalinio ansamblio dainos apie draugystę. Vaikinai pynė kasas merginoms, o merginos bandė taisyklingai užrišti vaikinams kaklaraiščius.
   Diena buvo labai smagi ir tikrai draugiška. Draugiškos, spalvingos kiekvieno mokinio ir mokytojo iškirptos rankytės apjuosė visus gimnazijos aukštus ir tarsi sakė, kad draugystė gyvena ten, kur yra geranoriškumas, supratimas ir nuoširdumas.

Nuotraukas rasite


„Paskaityk ir Tu“

   „Bičiulių“ klubas su mokytoja Dalia Noreikiene surengė nuotaikingą popietę. Vaikai žaidė įvairius žaidimus, spėliojo mįsles, inscenizavo pačių pasirinktą pasakaitę, dalijosi mintimis apie perskaitytas knygas. Svečiuose dalyvavo gimnazijos bibliotekos vedėja Daiva Stonkuvienė, kuri papasakojo apie knygų skirtukų ir knygos istoriją. „Bičiuliai“ užsiėmimų metu gamino knygų skirtukus, kuriuos padovanojo bibliotekai.

„Bičiulių“ klubas


 NaujienosNaujienų archyvasStruktūra ir kontaktaiVeiklaPaslaugosBibliotekaFotogalerijaInformacija MokiniamsAbiturientų laidos