Mosėdžio gimnazija
Tvarkos
Mokyklos istorija
Vizija, misija
Veiklos įsivertinimas
Teisinė informacija
Planavimo dokumentai
Korupcijos prevencija
Projektai
Organizacijos
Darbo užmokestis
Biudžeto vykdymo ataskaita
Finansinė informacija
Veiklos, strategijos
Mosėdžio miestelis
Viešieji pirkimai
Mosėdžio miestelis

MOSĖDŽIO MIESTELIS


Mosėdis ir akmenys – neatskiriamos sąvokos. Mosėdžio akmenų muziejus garsus ne tik mūsų krašte, bet ir toli už respublikos. Jame galima susipažinti su Lietuvoje aptinkamais akmenimis.

Muziejus įkurtas po atviru dangumi. Jam pradžią davė Vaclovas Intas 1965-aisiais. Tai buvo pirmasis bandymas, nes kituose kraštuose tokių muziejų iki šiol nėra. Vaclovas Intas dar gerokai prieš 1965-uosius pradėjo rinkti įdomesnius akmenis ir gabenti savo sodybon.

Iš pastato patenkame į muziejaus lauko ekspoziciją, išdėstytą Bartuvos slėnio terasoje aštuonių hektarų plote. Didžiausią jos dalį užima petrografinė ekspozicija. Ji nuolat tvarkoma ir papildoma visomis Lietuvoje randamomis uolienų atmainų pavyzdžiais.

Gyd. Vaclovas Intas gimė 1925 m. lapkričio 14 d. Kretingos apskrityje, Skuodo valsčiuje, Kivylių k., šalia dr. F.Kauneckio dvaro. Žemaitis. Tėvai – ūkininkai. Abu mirę. Turi keturis brolius. Užaugino tris vaikus.


Gyd. Vaclovas Intas


Mosėdžiui - 750

Šiek tiek daugiau apie Mosėdžio miestelį galite sužinoti čia.


NaujienosNaujienų archyvasStruktūra ir kontaktaiVeiklaPaslaugosBibliotekaFotogalerijaInformacija MokiniamsAbiturientų laidos